‘Ya bana katılın, ya yolumdan çekilin’ çıkışı adaylık açıklaması mı? Kılıçdaroğlu yanıtladı…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı “Ya bana katılın, ya yolumdan çekilin” çıkışıyla cumhurbaşkanlığı adaylığını kastettiği şeklindeki yorumlara yanıt verdi.

featured
service

Sözcü gazetesi yazarı Ruhat Mengi’nin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Hayır bu bir adaylık açıklaması değil, bu bir manifesto. Gerçekten büyük bir samimiyetle söylüyorum, kararı 6’lı masa olarak beraber alacağız, bir kişinin çıkıp ‘ben adayım’ demesi asla doğru değil” dedi.

Mengi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“-“Ya bana katılın, ya yolumdan çekilin” sözünüz hâlâ tartışılıyor. Özellikle iktidar medyası sürekli olarak “net bir şekilde adaylık açıklaması yaptı” diyor. Siz “eğer ittifak beni cumhurbaşkanı adayı gösterirse kabul ederim” sözünü ilk olarak bana verdiğiniz röportajda söylemiştiniz. Şimdi soruyorum, yukarıdaki sözünüzle gerçekten adaylığı mı kastettiniz?

Bu çok kısa, içi dolu dolu bir manifesto. Bu manifestonun tarihsel değeri var, aynı zamanda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu da gösteriyor ve bu manifesto aynı zamanda sağduyulu bütün insanların hangi partiden olursa olsun göreve davet edilmesi manifestosudur. Bütün vatandaşlarımızın bana katılmalarını istiyorum çünkü bana katıldıkları zaman şunu söylüyorum; onlara daha güzel, herkesin iş güç sahibi olduğu, daha uygar, itibarı olan, demokrasisi gelişmiş bir Türkiye, 5’li çetelere çalışan değil kendi halkına hizmet eden bir iktidar vaat ediyoruz. Bana katılmayacaksanız yolumuzdan çekilin çünkü biz iktidara yürüyoruz.

‘BU BİR MANİFESTO’

-Yani bu öyle net bir adaylık açıklaması falan değil.

Hayır bu bir adaylık açıklaması değil, bu bir manifesto.

-Ama cumhurbaşkanı adaylığı konusunda da kesin kararlısınız.

Gerçekten büyük bir samimiyetle söylüyorum, kararı 6’lı masa olarak beraber alacağız, bir kişinin çıkıp “ben adayım” demesi asla doğru değil. Son yayınladığımız bildiride cumhurbaşkanı adayının niteliklerini saydık, bu niteliklere sahip olan birini seçeceğiz. 6 liderin tarihsel bir sorumluluğu var, hiçbirimiz kendi partimizin gözüyle olaylara bakmıyoruz, hepimiz ortak olarak Türkiye’nin geleceğini düşünüyoruz.

‘MUTLAKA ANLAŞACAĞIZ’

-Diyelim ki 6 kişi cumhurbaşkanı adayı konusunda anlaşamadı. O zaman ne olacak?

Anlaşacağız, mutlaka anlaşacağız.”

‘Ya bana katılın, ya yolumdan çekilin’ çıkışı adaylık açıklaması mı? Kılıçdaroğlu yanıtladı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Ohh, rahatladım. Aday olup malum şahsa kazandıracak diye korkuyordum.

  Cevapla
  • 2 hafta önce

   Kemal efendi şimdiye kadar kafası çalışmıyor ama en azindan dürüst adam ile işi götürdün. Menemen olayın da gördük ki kafan çalışıyormus ve aslında dürüst de değilmişsin. Malum zattan tek farkın boy. AKP = CHP

 2. 2 hafta önce

  Arkadaş bu kadar başarısız bir siyasi hayatı olup ta kendine bu kadar önem atfeden, misyon yükleyen bir adam daha görmedim.
  Girdiğin her seçimi kaybettin sen arkadaş!
  Ne manifestosu?
  İnsan içine çıkamaman lâzım!
  Ne içiriyorsunuz bizim parti tabanına da “tık” yok anlamıyorum ki!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!