Yabancılara vatandaşlıkta yeni kapı… BES’e gir kimliği al

Konut alımından sonra, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile de vatandaşlık alma dönemi başlıyor. En az 500 bin dolar ile BES'e giren yabancılar da vatandaşlık alabilecek.

featured

Resmi Gazete’de yayımlanan Türk Vatandaşlığı Kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklikle, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş için aranan 250 bin döviz tutarında taşınmaz satın alınması şartı, 400 bin döviz tutarına yükseltildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre; konut alarak Türk vatandaşlığına geçişte 250 bin dolar olan tutar 400 bin dolara yükseltildi. Kararın, bir ay sonra yürürlüğe gireceği aktarıldı.

Yönetmelikte yapılan bir diğer değişiklikle, en az 500 bin dolar veya karşılığı döviz tutarında katkı payı ile bireysel emeklilik sistemine giren ve 3 yıl sistemde kalan yabancılara da Türk vatandaşlığı verilebileceği aktarıldı. Kararın bugün itibariyle yürürlüğe girdiği belirtildi. Kararların, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 46’ıncı maddesi gereğince verildiği ifade edildi. (DHA)

Yabancılara vatandaşlıkta yeni kapı… BES’e gir kimliği al

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 ay önce

  Türk vatandaşlığı bunlar yüzünden şüpheli duruma gelecek

 2. 3 ay önce

  BES le vatandaslik. hem vatandaslik verecekler hemde odenen parayi faiziyle birlikte geri verecekler. yani yabanci olup turk vatandasligi alana ustune bir de para veriyorlar.

 3. 3 ay önce

  Acaba kaç düşman istihbaratı elamanı türk vatandaşlığına girmiş

 4. 3 ay önce

  Bunula ne amaçladıklarını bilen var mı? Aklıma ülkeye gelmeden oy kullanacak vatandaş yaratma fikri geliyor.

 5. 3 ay önce

  dertleri Türklük değil para olduğu için işi ticarete döktüler iyice.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!