‘Yağmacı’ gibi gösterilmişti… CHP’li başkan iddialara yanıt verdi

CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Arabacı, bölgeye giden yardımaları babasının evinde alıkoyduğu iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

featured

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası afet bölgelerine giden yardımları ‘Yağma’ ettiği iddia edilen CHP Samandağ ilçe başkanı Turgay Abacı, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kendisi hakkında iftiralara atıldığını belirten Abacı, bir bilgilendirme videosu çekerek, Twitter hesabından paylaştı. Abacı videoda, “Hakkımdaki iddialara asılsızdır, kasıtlı bir şekilde yapılmıştır. Bizler örgütlerimizden ve belediyelerimizden gelen malları mahalle aralarında yağmalanmaması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek amacıyla bir depoya depoladık” dedi. İmzalanmış olan tutanağı gösteren Abacı, “Bana gelen malzemelerin resmi bir şekilde geldiği, tarafımca teslim alındığa dair imzalı bir belge” ifadelerini kullandı.

Yardımların kolilere istiflendiğini göstererek hazır hale geldiğini duyuran Abacı, söz konusu iddialara ilişkin “Böyle bir deprem felaketinde dahi arsızca, haksızca bu şekilde paylaşım yapıp bizlere ‘Yağmacı, hırsız’ muamelesi yapılmasını bütün Türkiye’nin vicdanına bırakıyorum” diyerek tepki gösterdi.

 

‘Yağmacı’ gibi gösterilmişti… CHP’li başkan iddialara yanıt verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. Tutanağı polislere gösterdiniz mi? Gösterdiniz de polis neden el koydu?

  2. Star denen Gazette müsvettesi özür dilemek zorunda.

    • Tâbi tabi bizde inandık.

    • caaape ayrı bir cumhuriyet mi kardeşim, al gülüm vergülüm tutanak tutmuş da depoya koymuş, AFAD’a vermesi gerek bunları, vermiş mi vermemiş mi, afada teslim ettiğine dair tutanak nerde

    • Başkanın özür dilemeli babasının malını mı evine istifliyor adı üstünde yardım malzemesi Afada teslim etmesi gerekiyor yakalanmasa kim bilecekti?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!