Yani şimdi ses çıkartmanın sırası mı?

Nihat Genç yazdı...

Yani şimdi ses çıkartmanın sırası mı?

Meslekleri başarılarılarla dolu kültürlü donanımlı ve çoğu aktif yazarlık yapan emekli insanlar yazı yazmayacak mı?

Görüş bildirmeyecek mi, korkularını dile getirmeyecek mi, gördükleri eksikleri yanlışları dillendirmeyecekler mi?

Daha bir hafta önce büyükelçiler de kalkmış ne güzel görüş bildirmişler.

Ama efendim, gece yayınlıyorlar, fesupanallah.

Ebced hesabı yapan 15 Temmuz'a 103 gün kalmış ve 103 imzaymış, bak bak sen şifreye diyen var, su katılmamış bu delilere ne söyleyebilirsin!

Aman efendim şimdi AKP'nin Akit'in Yeni Şafak'ın Reis'in tepesi atmaz mı?

Zaten 128 milyar doların uçmasıyla çok zor durumdalar, üstüne sizin yaptığınız!

Bak şimdi oldu mu, Nagehan Alçı küplere bindi, bak şimdi Engin Ardıç'ı hafakanlar bastı, sırası mıydı bildiri yazmanın, bakın başörtülü hanım yazarımız okuyunca sütten kesildi.

Bakın, Diyanet tam namazını kılarken bildiri düştü koskoca milletin namazları bozuldu, oldu mu şimdi?

Hepsi tekrar abdest alıp Reisler'ine bağlılıklarını secdelerini yeniden rükularını el pençe secde divan ve bilümum fetöcü dernekler sarıklı general sızmış yerleri gavslar seyida'lar bir daha tavaf edip dua ediyorlar ve birazdan canlı yayında hep birlikte darbecileri taşlama merasimine geçilecek!

Yahu anayasal hak, ister sabah yazar ister akşam.

Olur mu efendim, bak hepsi de amiralmiş, yani, eski günleri hatırlatacak ne yaptık biz, hay Allah, bakın ben de eski günleri hatırladım, Fetö operasyon yapıyor hiç bir suçu olmayan amiralleri hayvan pornosu gibi ağır ithamları manşetlerden veriyor, yine bir operasyon...

Bakın bildiriyi yazanların arabaları otoparkta değil kapılarının önünde sıralıymış(?!), bakın hepsi gece vakti traşlı ve giyimliymiş(!?) bakın bakın hükümeti zora sokup devirmek için yazmışlar, ulan darbeci alçaklar, ulan, yetti be, 60 ihtilalinden beri alayınız toplanın gelin, Reis'imizi şapkasını alıp giden Demirel mi sandınız, saraylarını alıp da gitsin!

-Ağbi gözünüzü seveyim sakın yazıp çizmeyin yoksa bunlar yine mağdur, ağbi gözünün yağını yiyim yalvarırım mağduriyet vermeyin.

Yani ne yapalım, 128 milyar doları uçururken de mağdur olan kendileri, bunlar Abdülamit'ten beri mağdur, rüzgar esiverse yağmur yağıverse hep mağdur. Bu kafaya-siyasete insan evladının yapılabileceği bir şey var mı?

Allah'ın ayeti olmuş zaten, dini siyasete soktuğunuzdan beri 'müslüman' adı gitmiş yerine 'mağdur' gelmiş.

Bunlar beş vakit mağdur, ramazanda mağdur, vakıflarda belediyelerde hazine bakanlığında yaylaları sahilleri yutuyorlar mağdur, saraylar malikanelerde yağ bal börek lokma baklava tepsi içinde hepsi mağdur.

Onları da anlamak lazım, mağdur olunca pek tabii hassas oluyorlar!

Yani sizin şizofreniniz sizin kudurmuşluğunuz sizin paranoyanız azmasın diye konuşmayalım mı yazıp çizmeyelim mi?

Burada anayasa var, ifade özgürlüğü var, istediğimizi yazar-çizeriz. 

Ayrıca metinde emir buyurganlık talimat hakaret mahkum edici ağır ifadeler hiç kullanılmamış üsluplu ve edep dairesinde yazılmış.

Tertemiz düzgünce ve basitçe anlaşılır bir dille Montrö'nün tartışılması milletçe hayrımıza olmaz denilmiş, denilmesin mi?

Şimdi medyadan bağırıp çağıran ağbilerin Katar'ın Karadeniz'e savaş gemilerini sokmak için can atan Amerika'nın huzurları keyifleri bozulmasın diye Montrö gibi anayasa gibi Cumhuriyet'in en temel ilkeleri gibi toplumsal bütünlüğümüz gibi silahlı kuvvetler ve hukuk kurumlarına sarıklıların sızması gibi, gerçekten çok endişe veren konuları hiç yazmayalım hiç konuşmayalım mı?

Ya da bir 'tarih' versinler şu şu vakitler yazabilirsiniz.

Ya da devirler-dönemler versinler, dolar altı liranın altına düşsün o zaman ailecek yazabilirsiniz.

Ya da Nagehan'ın ikizleri koleji bitirene kadar sakın yazıp-çizmeyin!

Ya da üç vakte kadar ya da kışı bir atlatalım ya da turizm mevsimi açılıp dolarlar bir gelsin o zaman düşünürüz!

Yazıp söyleyip rahatları kaçarsa 'darbeci' oluruz, demokles'in kılıcı gibi bu darbe tehdidi hiç bitmedi nedir arkadaş, hıııı sen darbeye mi çalışıyorsun?

İslamcı ve sağcı partiler kendileri zaten böyle bir darbe tarihinin müsebbibi ve sonucu.

Bütün darbeleri ülkende ABD yapmış, bütün darbelerden sağcı İslamcılar partiler faydalanmış. Hepsi çeşit çeşit sağcı parti tarikat, ama Franco gibi hepsi seksen aralıksız yıl zorbalık ve hesap vermemezlikle iktidarda hüküm sürüyor.

Hepsi siyasetlerini darbecilere dayamışlar ve yine darbeci dış güçlerle Halk Bankası'yla bozulmuş arayı düzeltmek için can atıyorlar.

Kalkmışlar yine siyasi oyuncakları siyasi maymuncukları ve bahaneleri 'darbe' sopasıyla hukuku dahi gargaraya boğuntuya getiriyorlar.

Sakin olun, bu hararetleri geçince, ellerinde sadece hukuk ve delil kalacak, ve söyleyin, anayasal ifade hakkının kullanılması karşısında bulabilecekleri bir şey var mı? Gerçi hukuk-mahkeme sonunda haklı çıktığında yüzüne tükürecek adam da bulamıyorsun fetöcü hakimler işte hepsi botlara binip kaçmış.

Bizimki de nasıl  bir hayat arkadaş, bir mağdur edebiyatı bir darbecilik töhmeti-suçlaması yüzünden höt-zöt hizaya geleceğiz, yazıp-çizmeyeceğiz anayasal haklarımızı insan sınıfına dair sosyal haklarımızı hiç kullanmayacağız! 

İşte Franco'nun seksen yıllık diktatörlüğü!

Aman tuvalete gitmeyelim darbe olur.

Aman sabah sabah yürüyüşe çıkmayalım, niye, darbe olurmuş.

Hayırdır, yürüyoruz işte sabah sporu, olur mu, yolun ne tarafından yürüyorsun.

Şuna bak spora çıktım diyor ama eşofman giymemiş, bakın şimdi Mehmet Metiner, Rasim Kütahyalı, Abdülkadir Selvi gibi büyük devlet adamları, büyük fikir mimarları şimdi buna çok bozulacak ekrandan öyle bağıracaklar ki TV'lerin ekran camları evlerin pencereleri korkudan patlayacak, aman kımıldayıp bir şey yazmayın!

Peki ne zaman, eee bekleyin, havalar bir ısınsın, bir önümüzü görelim, o zaman ne yazacaksan yaz, söyleyeceksen söyle.

Bir Demirtaş tahliye olsun, Kaftancıoğlu öne fırlasın, bakın ne cici muhalefet, o zaman iktidarımız ne güzel bunlar terörist diye dalgasını geçer güllük gülistanlık içinde yıkılmaz kutsal milli ittifakımızı kurar milli yerli siyasetimizi yaparız.

İktidarımız her gün başka bir HDP'linin fotoğrafını CHP'yle yan yana verir huzur içinde iktidar-muhalefet şaka oyun dövüş karda yuvarlanma oynayıverirler.

Yani siz de adam olun bu HDP'li Akşener'li muhalefetin kuyruğuna takılın.

Bakın o zaman cici kabul edilebilir saygın, yandaş ekranlara çağrılan, adam yerine koyulan ağırlanan muhaliflerden olursunuz.

Davutoğlu, Abdullah Gül, Kaftancıoğlu, Ekmeleddin, Merve Kavakçı'nın kocası, bakın ne muhteşem adaylarınız olmuş, muhalefetinizde ne çok zenginlik çeşitlilik var, aralarına karışın gidin işte.

Ne bu Montrö'yü anayasayı işe karıştırıp memleketin huzurunu bozmalar!

Yaa arkadaş siz de ne laf anlamaz adamlarsınız bir doymadınız gitti şu darbelere!

Bakın Gergeroğlu HDP'liler ne güzel muhalefet yapıyor, biraz ders çıkartsanız, bakın Yılmaz Özdil nasıl cin gibi yazılar yazıyor, yetmiyor mu size, bakın Akşener ablanız nasıl da lafı gediğine koyuyor idare edin işte.

Siyaset yapacaksanız da çıkın siyaset yapın benim bildiğim amiral gemi sürer ne şimdi bu elinde kalem bildiri yazmalar.

Adam olun adam, o bildiri yazmalar soğuk savaş döneminde kaldı, teksir vardı daktiloya yazılmış kağıdı defalarca kopyalıyor sokakta dağıtıyordun, işte, zavallı amiraller yaşanmamış militan sokak gençliklerini özlemişler işte...

Üstelik bir bildiri yazacaksanız önceden Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a bir gönderseniz, bir baksa, eksik gedik, yanlış ima, gizli anlam şifre hükümetimizi kaygılandıracak bir cümle var mı?

Zehir hafiye, önceden tedbirini alsa, millet de sabah akşam bildiri tartışıp birbirine girmese.

Yılmaz Özdil efendi hayırdır hangi kumpas içindesin, bu karambolde sen de bizi hedef gösterecek kadar gözün nasıl kararmış öyle, insan sınıfından sıyırmış sıyrılmışsın!

İşte böyle ey millet!

Sonunda duvarla birbirinden ayrılmış birbirini hiç anlamayan Filistin-İsrail meselesine dönüştük.

İsrail'in elinde nükleer bomba her türlü gaddarlık ama dünyalılar ses etmiyor.

Filistinliler'in elinde su borusu soba borusu ama en ağır korkunç hasar veren silah muamelesi görüyor.

Çünkü tv'ler yandaşların elinde her gece sabaha kadar pireyi deve yapa yapa su borusunu tarihlerin en cani en öldürücü imha edici silahı gibi milletin kafasını yiyip inandırmışlar.

Yazmak, çizmek anayasal hak kullanmak değilmiş sanki en öldürücü silici süpürücü silah! Bir de amiral isen, bilim-kurgu gibi, bildirinin ışınları Jüpiter gezegenini patlatıyor!

Tarikatlar, beleşçiler, pudracılar, sarıklılar, vakıflar, müteahhitler, hakimlikten silahlı kuvvetlere, hazinelere, borsalara, belediyelere, yaylalara, sahillere, anayasalara kadar, yan gelmiş sere serpe yayılmış, yiyor hesap veren yok keyfince sövüşlüyor...

Ve Filistinliler'e Gazze'de ve Batı Şeria'da yolda yürüyecek kadarcık dahi yer-imkan bırakmamışlar.

Gerçek bu, bir Filistinli şöyle İsrail'e doğru ağzı açık bir baksa, ulan bu İsrail'e atom bombası atacak kararmış bir gözle baktı, diye, Filistinli'nin yaka paça tekme tokat leşini çıkartıyorlar.

Bu yüzden cumhuriyet, anayasa, hazineler giderken, hakimler silahlı kuvvetler sarıklılar'ın eline geçerken, açmayın ağzını, konuşmayın, bir AKILLI olun!

Hepinizi içeri tıkarız, rütbelerinizi sökeriz, alçaklar, nasıl konuşursunuz, sizi doğduğunuza pişman ederiz.

Ne için pişman edersiniz? Çok doğal anayasal hakkımızı kullandığımız için mi?

Anlamam ben bak soruşturuyorum araştırıyorum, haaa içeri tıkarım.

Ay çok korktum!

Şuraya bakın bir yazıyı duyuruyu bildiriyi yayınlamak neredeyse canilik suç haline getirildi, beyler, bir olayı-haberi aksine YAYINLAMAMAK gazetecilik sorumluluğu açısından suçtur!