‘Yanlış adres verdiniz’ diyerek eczane çalışanlarına saldırdı: Kafanı koparırım senin…

Ataşehir’de annesine yanlış adres verildiği iddiasıyla nöbetçi eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına saldırıp bilgisayara yumruk attı. Eczane çalışanlarına saldıran şahıs “Polisi ararsan seni öldürürüm, haberlerde gördüklerinize benzemem” diyerek tehditlerde bulundu. Saldırganın tehditler savurduğu anlar, eczanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

featured

Olay, dün Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde bulunan nöbetçi eczanede meydana geldi. İddiaya göre nöbetçi eczaneyi arayan annesine yanlış adres söylenmesi üzerine eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına saldırdı ve içeride bulunan bilgisayara yumruk atarak zarar verdi.

Reçetesini vererek ilaçları isteyen saldırgan, eczanede bulunan diğer vatandaşların sakinleştirmeye çalışmasına rağmen eczane çalışanlarına tehditler savurarak küfürler etti. Eczacı kadının polis arayın demesi üzerine saldırgan “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin” ve “Haberlerde gördüklerinize benzemem” diyerek tehditler savurdu.

Eczacı Ayşenur Ören’in saldırgan hakkında şikayetçi olması üzerine polis ekipleri şahsı bulmak için arama çalışması başlattı. Evinin aranması sonrası evde bulunamayan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalanarak ifadesi alınmak üzere İçerenköy Polis Merkezi’ne getirildi. Saldırganın eczanede terör estirdiği anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BİZ ADRES TARİF ETMEK ZORUNDA DEĞİLİZ, BİZ SAĞLIK DANIŞANIYIZ’

İHA’nın haberine göre, saldırıya uğrayan Eczacı Ören, “Öncelikle annesiyle başlıyor olay. Annesine biz telefonda yol tarifi veriyoruz. Kadın söylediğimiz yerin tam aksi yöne gittiği için ikinci kez arayıp beni azarladı. Ben sabırla yolu tekrardan anlatıp sizi bekliyoruz şeklinde konuştum. Yaklaşık 1 buçuk saat geçti, ben artık unutmuştum, çok yoğunduk. Şahıs geldi, siz ne biçim eczanesiniz, adres tarif edemiyorsunuz, ne alaka o yolla bu yol diyerek hesap sordu. Biz adres tarif etmek zorunda değiliz, biz halkımıza ilaç tedariğinde bulunuyoruz, sağlık danışanıyız. Daha sonra reçetesini yüzüme fırlatarak ver çabuk şunu dedi, tabii küfür var aralarda. O sırada da annem üslubunuza dikkat edin dedi. Üslubunuzu bilmem ne yaparım diyerek burada bulunan cam pleksime yumruk attı. Pleksi devrildi, ekranım da devrildi. Ben olayın şokuyla sen ne yapıyorsun diye bağırdım; bu sefer benim üstüme yürüdü, küfürler etti, annemi itti, araya giren kalfamı ittirdi. Daha sonra ben polisi arayın diyince bana yumruk atmaya kalkıştı” dedi.

“SENİN BOYNUNU KOPARIRIM DEDİ, ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ’

Ören devamında, “Ben polisi aramak için arka tarafa gittim, müşteriler araya girdi. O arada bana ben senin bildiğin erkeklere benzemem, o polis aranırsa senin boynunu koparırım dedi, ölümle tehdit etti. Halen ısrarla ilaçları da istediği için ilaçları raftan alıp sisteme bile işlemeden gitmesi için verdim. Bütün aileme, anneme, babama herkese küfür edip bastı gitti. Karakola gittik şikayetçi olduk. Darp raporu da aldım çünkü pleksinin parçaları kolumu çizdi. Aranıyordu en son, şimdi bulunmuş, şu anda karakolda” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL ECZACI ODASI: HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan İstanbul Eczacı Odası, saldırıyı kınadı, hukuki sürecin takipçisi olacağını bildirdi. “Eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir” denilen açıklamada, “Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“19 Haziran Pazar günü Ataşehir’deki nöbetçi eczanemize gelen bir kişi, ‘eczane adresinin telefonda annesine yanlış tarif edildiğini’ iddia ederek saldırıda bulunmuştur. Eczane bilgisayarını yumruklayan saldırgan, meslektaşımız Ecz. Ayşenur Ören’i darp etmiş ve tehditler savurmuştur. Yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hukuki süreci devam eden soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bu saldırı ne bir ilktir ne de münferit bir olay… Daha önce de belirttiğimiz üzere eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir. Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!”

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, güvenlik kameraları görüntüleri ile yakını adına ilaçları aldığı kayıt üzerinden yapılan inceleme sonucu, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen E.T’nin, İçerenköy Mahallesi’ndeki ikametinde yakalandığı bildirildi.

Gözaltına alınan şahsın, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala zarar verme suçlarından adli makamlara sevk edildiği kaydedildi.

‘Yanlış adres verdiniz’ diyerek eczane çalışanlarına saldırdı: Kafanı koparırım senin…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!