Yargıtay’dan ‘Makam odasında cinsel ilişki’ iddiasına açıklama

Yargıtay, Yargıtay üyesi odasında cinsel ilişki sırasında yakalandı' iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, bahsi geçen konuyla ilgili kendilerine herhangi bir ihbar yapılmadığı belirtildi.

featured

Yargıtay Başkanlığı, bir hukuk dairesi üyesinin mesaiden sonra makam odasında cinsel ilişki yaşarken temizlik görevlisine yakalandığı iddiasını reddetti. Kurumdan yapılan açıklamada, bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, Yargıtay üyesi ile ilgili haberler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Haberlerde soyut iddiaya dayalı ifadelerle Yargıtay’ın kurumsal kimliği zedelenmekte, Yargıtay üyeliği görevi itibarsızlaştırılmaktadır. Bahsi geçen konuda Başkanlığımıza ulaşmış herhangi bir ihbar veya şikayet olmamakla birlikte, basında yer alan iddialarla ilgili hassasiyetle araştırma yapılmış olup herhangi bir tespite ulaşılamamıştır. Bu tarz dayanaksız iddiaların kurumsal kimliğimize ve yargıya duyulan güvene vereceği zarar göz önünde bulundurularak yargı kurumlarının, yargısal unvan ve makamların şeref ve itibarını zedeleyen ifadelerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi üzüntüyle karşılanmıştır.”

Yargıtay’dan ‘Makam odasında cinsel ilişki’ iddiasına açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    ancak, günümüzde yaşanan olaylara bakınca, böyle bir olayın gerçekleşmesi olası.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!