Yargıtay’dan ‘mor’ kararı: Boşanma sebebi sayılmadı

Balıkesir’de yaşayan Fatma K., eşinin bacağında oluşan kalıcı morluğu gerekçe göstererek boşanma davası açtı. Yargıtay, “boşanmayı gerektirecek sebep yok” dedi, kararı bozdu.

featured

Balıkesir Burhaniye’de yaşayan Fatma K., “Bacağındaki kalıcı morluk psikolojimi olumsuz etkiliyor” diyerek kocası Hamdi K.’ye boşanma davası açtı. Fatma K., kocası Hamdi K.’nın sol bacağındaki futbol oynadığı dönemden kalma kalıcı morluğun “Tedavi ettirilmediği için kötü bir görüntüye neden olduğunu, psikolojik olarak etkilendiğini ve bu durumun, evliliğin temeli olan güven duygusunu ortadan kaldırdığını” öne sürdü.

Balıkesir Aile Mahkemesi, Fatma K.’yi haklı buldu, boşanmaya karar verdi.

YARGITAY’DAN DÖNDÜ

Sabah’tan Halit Turan’ın haberine göre, Hamdi K., mağdur olduğunu ifade etti, dosya Yargıtay’a taşındı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, Hamdi K.’nın rahatsızlığının normal yaşam faaliyetlerine engel olmadığını, kocadan kaynaklanan boşanmayı gerektirecek bir sebep ve davranış kanıtlanmadığı yönünde görüş bildirdi.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, boşanma kararı verilebilmesi için evlilik birliğinin, ortak hayatı sürdürmeleri, eşlerden beklenmeyecek derecede temelinden sarsıldığının sabit olması gerektiğini belirterek, Balıkesir Aile Mahkemesi’nin verdiği kararı bozdu.

Gerekçe ise davanın reddi gerekirken, delillerin takdirinde hataya düşülerek yetersiz gerekçe ile boşanmaya karar verilmesinin, usul ve kanuna aykırı olduğu belirtildi.

Yargıtay’dan ‘mor’ kararı: Boşanma sebebi sayılmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!