‘Yarın görevden alınsalar selam verenleri olmaz’

featured

CHP’de yaşanan istifaların sonuçları konuşulurken gözler, parti içindeki “10 Aralık Hareketi”ne çevrildi.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için, “Yönetimden alınsalar, yarın selam verenleri olmaz” görüşünü savundu. 

Bayer yazısında, “24 Haziran seçim gecesi başlayan kriz büyüyerek bugüne geldi. CHP ‘dostlarıyla’ iktidar yürüyüşünde olduğunu söylerken CHP’den kopuşlar başladı. CHP’den başlayan istifa süreci neye yol açacak, hep birlikte göreceğiz. Kılıçdaroğlu, yaşananları göremedi mi? Yoksa Kılıçdaroğlu bu sürecin yaşanmasına bilinçli olarak ‘yol’ mu verdi? CHP kongre-kurultay sürecinde bir değişim sağlayarak bugünkü tabloya engel olabilirdi.” düşüncesini dile getirdi.

Kimdir bu CHP’deki 10 Aralık Hareketi?

Bayer, “Ancak engel olmak yerine İstanbul, Ankara, İzmir örgütlerine dayatmalı il başkanları atandı. Yetmedi, kurultay alelacele yapılarak sağlıklı bir değişimin önü kapatıldı. Ve yok hükmünde bir kurultay yapıldı.  Arkasından eski MYK yapısı neredeyse aynen korundu. Seçilemeyen MYK üyeleri ‘danışman’ adı altında yeniden atandı. Adeta kurultay sonuçları yok sayıldı.  Daha önemlisi, tepki çeken Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun gibi isimlerle eski MYK üyeleri yeniden atandı. Yalnızca Canan Kaftancıoğlu ve Oğuz Kaan Salıcı isimlerinde ısrar edilmeseydi belki CHP’de bu kadar tepki olmazdı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun desteğine rağmen Kaftancıoğlu il kongre delegelerinin yarısının bile oyunu alamadı.” ifadesini kullandı. 

Bayer yazısında şunları kaydetti: 

“Ne Kaftancıoğlu’nun ne Salıcı’nın ne de söylendiği gibi ‘10 Aralık Hareketi’nin CHP’de bir gücü ve karşılığı yok. Kılıçdaroğlu’nun ısrarlı çabalarıyla varlar. Bugün yönetimden alınsalar, yarın selam verenleri olmaz. Peki, Kılıçdaroğlu bu isimler üzerinden kriz yaratacağını bile bile bu isimleri neden yönetimde tuttu?  Yoksa Kılıçdaroğlu CHP’de bir ayrışma için durumu fırsata mı çevirdi?”

‘Yarın görevden alınsalar selam verenleri olmaz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. bu gazeteci arkdaş nerede yaşıyor ? KK neden CHP nin başına getirildi zannediyor ? :)))

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    KK kendine verilen misyonu yerine getirdi, insanlari chp soguttu, ve yok olma noktasina getirdi. Isin aci tarafi bunu Atatürk ün gölgesisne siginarak yapmasi.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!