Yasak kalktı, Ümit Özdağ Hatay’a girdi

Suriye sınırına sembolik mayın döşemek için Hatay'a giden ancak jandarma engeliyle karşılaşan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını açıkladı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, bir dizi toplantıya katılmak için gitmek istediği Hatay’a girişine izin verilmedi, konvoyu durduruldu.

Akaryakıt istasyonunda partililerle birlikte bekletilen Özdağ, Veryansın TV canlı yayınında Hatay’a girene kadar bekleyeceklerini geri dönmeyeceklerini açıklamıştı.

Hatay Valiliği, akşam saatlerinde geri adım atarak yasağı kaldırdı.

Özdağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sevgili Yurttaşlarım Hatay Valiliğinin bu sabah başlattığı Anayasal bir suç olan Zafer Partisinin Hatay’a girmesini ve basın açıklaması yapmasını engelleyen kararına, sizin değerli manevi desteğiniz ile gün boyu direndik, bu direniş sırasında değişik siyasi parti temsilcilerinden ve onun dışında bütün Türk halkından Türkiye’nin değişik yerlerinden mesajlar aldık. Bu bağlamda Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce biraz önce arayarak buraya geleceğini destek vermek için açıkladı ve yola çıktı kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Ancak Hatay Valiliği biraz önce anayasayı çiğneyen yasak kararını kaldırmak durumunda kaldı, birazdan Zafer Partisi olarak Antakya’ya il merkezimize doğru yola çıkacağız ve basın açıklaması yapacağız. Bütün Türkiye’ye, Bütün Hukuk ve Demokrasi dostlarına Büyük Türk milletine selam olsun.”

VERYANSIN TV AÇIKLAMA

Özdağ, yasak sonrası gittiği Antakya’da yaşananları yerinde takip etmek için yola çıkan Veryansın TV ekibine açıklamalarda bulundu. Özdağ, iktidara geldikleri taktirde Ottowa sözleşmesinden çıkacaklarını tekrarladı.

Yasak kalktı, Ümit Özdağ Hatay’a girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Seve seve!Yolunuz açık olsun hocam!

 2. 2 ay önce

  Sadece kendini ve taraftarlarının hakkını değil, diğer muhalif ve hükümet ve taraftarlarının haklarını da korumuş oldu. Çünkü geri dönseydi anayasa ihlal etmek meşru olmuş olacaktı ve başa kendisi geldiğinde kime ne yaparsa yapsın, anayasaya karşı da gelse meşru olmuş olacaktı.

 3. 2 ay önce

  Zafer Partisi, TÜRK MiLLETiNE, sunu anlatti;
  ” Ülkün dogrultusunda DiRENiRSEN, KAZANIRSIN” 🙂

 4. 2 ay önce

  Dikkat edin, bunun da altindan bir Çapanoğlu çıkabilir. Diğerlerine olduğu gibi Ümit Özdağ’a karşı da temkinli olmak gerekir. Neticede sınıra mayın döşemeye gidiyorum deyip ortamı kasıtlı olarak germişti.

  • 2 ay önce

   Keşke, “Mayınlar sökülüp yerine sebze meyve ekilecek Türkiye kazanacak” denildiğinde de altında bir çapanoğlu arasaydın. Ülke kevgire dönmüş sen ne anlatıyorsun. Orada yaşamadığın belli, git bakalım Hatay’a, Adana’ya, Mersin’e, Gaziantep’e… Ondan sonra çapanoğlunu kendinde ararsın, ben neden böyle söylemişim diye!

 5. 2 ay önce

  600’lü yıllarda Kürşad, 2022’de Ümit. Türk için her daim Zafer.

  Cevapla
 6. 2 ay önce

  İyiki varsın Veryansın TV , iyiki varsın Ümit Özdağ! Bütün muhalefet liderleri seni örnek almalı!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!