Yaşar Nuri Öztürk Vakfı kuruldu

featured
service

Türkiye’nin önemli bilim insanlarından Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün hatırası, Yaşar Nuri Öztürk Vakfı ile yaşatılacak.

Atatürk mirasına bağlılığıyla tanınan, Kur’an merkezli ve hurafelerden arındırılmış İslam anlayışının çağımızdaki sembol ismi olarak ön plana çıkan Yaşar Nuri Öztürk, Time Dergisi’nin gerçekleştirdiği “20. Yüzyılın En Önemli Kişileri” (The Most Important People of 20th. Century) anketinin “En Önemli Bilim Adamları ve Islahatçılar” (The Most Important Scientists and Healers) listesinde, dünya kamu oyunca belirlenmiş yüz ismin, 2001 yılı itibariyle ilk onu arasında yer almış, uluslararası seçkinliği olan üniversitelerde yürütülen yüksek lisans ve doktora tezlerine konu olmuştu. Türkiye’nin siyasal hayatına da önemli izler bırakmış olan Öztürk, 22 Haziran 2016 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.

Kısa adı YNÖ Vakfı olan Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk Vakfı, Mustafa Tahir Öztürk, Saniye Öztürk ve Yusuf Akgün’ün öncülüğünde 1,5 yıllık bir süreç sonunda 17 kişi ile kuruldu.

Vakfın amacı; vakfın ismine uygun olarak, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün fikirlerini ve eserlerini, yurtiçi ve yurtdışındaki, başta genç nesillere olmak üzere, kitlelere anlatmak ve tanıtmak, eğitim-sağlık-kültür-sanat-bilim araştırma/geliştirme/uygulama konularında faaliyette bulunmak, bu konularla ilgili ana okuldan üniversiteye kadar her türlü eğitim müessesesine destek olmak şeklinde tanımlandı.

Yaşar Nuri Öztürk Vakfı kuruldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Işıklar içinde uyusun, Allah rahmet eylesin hocamıza.

 2. 1 hafta önce

  Hayirlisi olsun ama keske kurmasaydiniz, kendisi de istemezdi diye dusunuyorum. Simdi bir suru sacma sapan insan dadanacak, rahmetlinin ismi ustunden nema yapmaya kalkacaklar. Her zaman boyle olmustur. Yasar Nuri Ozturk arkasinda biraktigi yazili meal, kaydettigi sesli meal, yazdigi onlarca kitap, ve kendi yaptigi televizyon soylesisileri ile zaten aklimizda.

 3. Tertemiz adam.Tanrı’nın ışığına gittiğinde arkasından laf edeni topla,yaşarken ona dil uzatana uzatanın arkasına saklanarak pislik atanları da topla.İşte topladığın ne varsa Allah’sız Kitap’sız takımını bulmuş olursun.Çoğu bugün hala Allah ile aldatmaya ve güruh hedonist bir şehvetle aldanmaya devam ediyor.Büyük Yaşar Hoca,ışıklar içinde uyu.

 4. 1 hafta önce

  Gerçek din adamı…

  Maskaraların elinden dini korumak için canla başla çalıştı…

  Nur içinde yatsın

 5. 1 hafta önce

  Kuranı tanıtan, öğreten kendini buna adıyan yüce ruhlu bir insandı. İslami düşünce dünyasını aydınlatmıştır. Bir devri kapanmasını sağlamış zalimin maskesini indirmiştir. Bugüne kadar ne biliyorsam onun sayesinde, mekanı cennet olsun.

 6. 1 hafta önce

  Çok olumlu bir gelişme, çok memnun oldum.
  Bu kirin, pasın, kuraklığın içerisine dikilen taze bir fidan gibi.
  Umarım Sn Yaşar Nuri Öztürk ün fikirleri doğrultusunda gelişir, büyür, orman olur.
  Emeği geçenlerin ellerine yüreklerine sağlık.

 7. 1 hafta önce

  Cumhuriyetin son aydınlarından.kirli düzene ışık tutan ender insanlardandı.

 8. 1 hafta önce

  Seni özlüyoruz hocam.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!