CHP’li Yaşar Okuyan’dan Meral Akşener’e: Elimde belgeler var, masayı dağıtırsan açıklarım

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan, elinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ait belgeler olduğunu iddia etti. Akşener'in Altılı Masa'yı 'dağıttığı anda' bu belgeleri açıklayacağını söyleyen Okuyan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da konuyla ilgili bir dosya verdiğini ileri sürdü. İYİ Parti bu sözler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

featured

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, elinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e dair  belgeler olduğunu öne sürdü. Kanal İzmir TV’de katıldığı programda konuşan Okuyan, Akşener’in Altılı Masa’yı ‘dağıttığı anda’ bu belgeleri açıklayacağını ifade etti.

Okuyan, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına engel çıkaranın Akşener olduğunu belirtti. CHP içinden veya CHP’ye yakın çevreler tarafından yürütülen Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyalardan da İYİ Parti ve Akşener’i sorumlu tuttu.

‘BELGELER VE DOSYALAR VAR’

Okuyan’ın sözleri şu şekilde:

“O masayı dağıttığı anda… Ben başkalarını bilmiyorum. Kendi adıma konuşuyorum. Sayın Meral Akşener’le ilgili çok ciddi belgeler ve dosyalar var. Konuşturtmasın beni. Bugün çok net söylüyorum. Partinin içinden negatif konuşmaların hepsi kendi bilgisi dahilinde oluyor.”

Yaşar Okuyan “Kılıçdaroğlu’na ben bunu 1 sene önce masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım ve ona bir dosya verdim. Meral Hanım ile ilgili bir dosya verdim. O kullanmayacak onu ben kullanacağım” ifadelerini kullandı.

Okuyan, program sunucusunun belgelerin Akşener’in İçişleri Bakanlığı dönemine mi ait olduğu sorusuna da “Evet” yanıtını verdi. Okuyan bunun üzerine program sunucusunun “Vatana bir ihanet değil heralde” sorusunu “Ben bilmem.” şeklinde cevapladı.

İYİ PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU KARARI

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Okuyan’ın sözlerine yönelik olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Zorlu,

“Bir müfterinin yalan ve iftiraları sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak şahsın söz konusu iddialarının tamamen yalan olduğunu ifade etmişlerdir. Ayrıca ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz.” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

‘Akşener’le ilgili dosya verdim’ demişti… Kılıçdaroğlu’ndan Yaşar Okuyan açıklaması

CHP’li Yaşar Okuyan’dan Meral Akşener’e: Elimde belgeler var, masayı dağıtırsan açıklarım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!