Yavaş: Parası FETÖ’ye akan 150 proje tespit ettik

featured

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li Melih Gökçek döneminde FETÖ’ye para aktarılan 150 emsal artışı projesi tespit ettiklerini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da işlerini şantajla, rüşvetle çözmek isteyen bir grup var. Sinan Aygün ve kardeşi benimle görüşmek istedi ben görüşmedim. Hatta kardeşi belediyeye gelip benim katıma çıkmaya çalıştı. İzin verilmeyince olay çıkardı” dedi.

Mansur Yavaş, Fox Tv canlı yayınında CHP’li Sinan Aygün’le yaşadığı ‘rüşvet’ polemiği hakkında konuştu. Yavaş, Gökçek döneminde FETÖ’ye para aktarılan 150 emsal artışı projesi tespit ettiklerini duyurdu.


“Belediyeyi ranta kapattık” diyen Mansur Yavaş, “Ankara’da bir grup var, işlerini hatırla, tehdit, şantaj, rüşvet, siyasi bağlantı gibi yollarla çözüyorlar. Sinan Aygün’ün bu şekilde saldırmasının gerekçesi ise, şantajla tehditle bize geri adım attırmak. Asla geri adım atmayacağız” dedi.

Yavaş, “FETÖ’nün para kazanma yolu imar emsal artışları. Nasıl yapılıyor? Uygun bir arsa bulunuyor. İnşaata başlanıyor, belediyeye başvurup inşaat alanı büyütülüyor. Bu artıştan elde edilen para da buraya aktarılıyor. Meclis üyelerimizin araştırmaları sonucunda bu sayının 150 civarında olduğunu tespit ettik” dedi.

SİNAN AYGÜN’LE GÖRÜŞMENİZ OLDU MU?

İsmail Küçükkaya’nın “Sinan Aygün’le bir görüşmeniz oldu mu?” sorusuna da Yavaş şöyle yanıt verdi:

“Kendisi bu davayla ilgili bir görüşmem olmadı. Kendisi daha önce benim ziyaretime geldi. Bu dava ile ilgili de Sinan Aygün benimle görüşmek istedi. Ben bu görüşmeyi kabul etmedim çünkü başıma gelecekleri biliyorum. Ankara’da bir grup var, işlerini hatırla, tehdit, şantaj, rüşvet, siyasi bağlantı gibi yollarla çözüyorlar.

Aygün’ün meclis üyesi kardeşi aracılığıyla da benimle görüşmek istedi bunu da kabul etmedim. Hatta ‘ben meclis üyesiyim başkanla nasıl görüştürmezsiniz’ diye olay çıkardı.”

KILIÇDAROĞLU SİZE BASKI YAPTI MI?

Sinan Aygün’ün önce Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü hatırlatan Küçükkaya, “Kılıçdaoğlu’nun size yönelik bir baskısı oldu mu?” diye sordu.

Yavaş şöyle yanıtladı:

Kemal Kılıçdaroğlu sadece bana Sinan Aygün’ün kendisine geldiğini ve şantaj yapar gibi dava açacağını söylediğini aktardı.Ben de kendisine Ankara halkının yararına olmayan bir iş yapıldığını, bu hukuksuzluğa onay veremeyeceğimi dile getirdim kendisi de ‘hukuk ne gerektiriyorsa onu yapın’ dedi.

FETÖ’nün en büyük gelir kaynağı imar yoluyla emsal artışları. Emsal artışı rantlara bakın arkasında firari FETÖ üyeleri vardır. Bu TOGO Kuleleri’nin olduğu bölgedeki Sinan Aygün’ün eski ortağının izleri var.

Artık ranta rüşvete bulaşmış bir belediye yok Biz belediyeyi meclis üyelerine kadar bütün belediyeyi ranta kapattık.

Sinan Aygün’ün bu şekilde saldırmasının gerekçesi ise, şantajla tehditle bize geri adım attırmak. Asla geri adım atmayacağız. Bunu için kendini milletvekili yapan genel başkanı bile ortaya atabiliyor. Mesele siyasi olsun istiyor arkasına siyasileri alıyor. Çünkü belediye meclisi üyelerini satın alamıyor. İkna edemiyor, tehditle geri attıramıyor.”

O AVUKATLA İLGİLİ NE YAPTI?

Hem Sinan Aygün’ün hem de belediyenin avukatı Mehmet Ali Alan’la ilgili tartışmaya da yanıt veren Yavaş, “Göreve gelir gelmez Mehmet Ali Alan’la ilgili bir soruşturma başlattık ve bütün dosyaları teftişe verdik. Belediyenin oradan da nasıl talan edildiğini, zarara uğratıldığını gördük açıkçası. Alan’ın el çektirildiği dosyalar nedeniyle belediyeye açtığı ücret davaları halen devam ediyor. Yani el çektirdiğiniz an dava açıyor. Ama şimdi haklı sebeple azlettik. Artık haklı fesih var” dedi.

Yavaş: Parası FETÖ’ye akan 150 proje tespit ettik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Ben bu konuda sayin mansur yavas a inaniyorum ve güveniyorum. Dikkat ederseniz…bu pislik ayni zamanda AKP pisligidir… bunu Basta tayyip bildigi Halde yargiya tasimadi…zira etekleri pislik doluu… sonucta belediyelerden el cektirilen baskanlar ayni sekilde Ankara gibi bogazlarina pisliklerin icindedirler.. buna Kanal istanbulda dahil ..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!