Yavuz Ağıralioğlu’nu İyi Parti’ye kim getirdi? Kavuncu ailesi ile ne ilgisi var?

featured

İyi Parti İstanbul İl Başkanı hakkındaki FETÖ iddiaları gündemdeki yerini korurken, Buğra Kavuncu gibi İyi Parti’ye sonradan katılan Yavuz Ağıralioğlu’nun partiye katılmasında Orhan Kavuncu’nun rolü ortaya çıktı.

VERYANSIN TV

24 Haziran seçimleri kapsamında mitingler düzenleyen Meral Akşener, Osmaniye’deki mitingde Yavuz Ağıralioğlu’nu sahneye çağırmıştı. O mitingte Meral Akşener’in yanında Orhan Kavuncu ve Buğra Kavuncu’nun olması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu’nu sahneye çağırarak şöyle konuşmuştu:

”Rahmetli Muhsin Başkan’ın emanetidir kendisi. Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı, benim de kardeşim. Abimin oğlunu aldım. Orhan abiye teşekkürlerimi sunmak istedim”

Parti kuruluşunda yer almayan Yavuz Ağıralioğlu, seçimden çok kısa bir süre önce Meral Akşener ile görüşerek İYİ Parti’ye katılmıştı.

KAVUNCU ALİESİNİN İP’E KATKISI: BUĞRA KAVUNCU VE YAVUZ AĞIRALİOĞLU

FETÖ’nün kilidini açacak olan MİT’çiyi yurt dışına kaçırma girişinde bulunduğu iddiasıyla eski MİT’çi Enver Altaylı’nın tutuklanarak cezaevine konmasıyla birlikte Kavuncu ailesi bir anda kamuoyunun gündemine düşmüştü. Son olarak İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ iddiaları üzerine tartışma yeniden alevlendi.

Eski BBP Milletvekili Orhan Kavuncu’nun oğlu olan (Saltuk) Buğra Kavuncu önce İYİ Parti GİK’e alındı sonrasında da Genel Bakan Yardımcısı yapıldı.

Buğra Kavuncu adı Panama belgelerinde Türkiye’nin gizli zenginleri arasında geçiyordu.

BBP kökenli bir başka isim Yavuz Ağıralioğlu’nun da Orhan Kavuncu referansıyla İyi Parti’ye katıldığı ve görevinde yükseldiği bizzat Akşener’in konuşmalarından anlaşılıyor.

Orhan Kavuncu, FETÖ soruşturması kapsamında tutukanan eski MİT görevlisi Enver Altaylı’nın ablası ile evli.

AĞIRALİOĞLU’NU AKŞENER’E KİM GETİRDİ?

İYİ Parti’nin eski medyadan sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, sosyal medya hesabından bu ilişkilere dair önemli açıklamalar yaptı. İyi Parti’nin Osmaniye mitingi görüntülerini paylaşan Taşkaya, şunları yazdı:

Akşener, 24 Haziran seçimleri kapsamında Osmaniye’de mitingde Yavuz Ağıralioğlu’nu (Osmaniye mitinginde ne işi var) sahneye çağırıyor ve Yavuz’u Orhan Kavuncu bana getirdi diyor. Ayrıca İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’da yine orada.

Yavuz Ağıralioğlu parti kuruluşunda yoktu. Seçimden çok kısa bir süre önce Meral Akşener ile görüşerek İyi Parti’ye katıldı. Burada önemli olan Yavuz Ağıralioğlu’nu Meral Akşener’e kim götürdü. İşte burada bir isim öne çıkıyor. Bu isim Orhan Kavuncu’dur.

Türkiye’de bulunan Özbekistan muhalif lideri Muhammed Salih’e bir gün Muhsin Yazıcıoğlu diyor ki; ‘’Benden ‘Sana söylemem üzere; Türkiye’yi terk etsin, ona şu kadar para verelim ve Kıbrıs’ta dayalı döşeli bir ev ile güzel bir yaşam sağlayalım’ dendi.

Ben de bunu bana söyleyenlere dedim ki Muhammed Salih bizim kardeşimizdir, bizim misafirimizdir. Ve ülkemizin şefkatli kucağımıza sığınmıştır. Onu hiçbir yere göndermeyiz buna da kimse cüret edemez. Bir daha böyle bir şey de söylemeyin bana’’ dedim diyor Muhammed Salih’e.

Muhammed Salih’de Muhsin Yazıcıoğlu’na şükranlarını sunuyor. Aradan bir süre geçiyor bu sefer “O” zat Muhammed Salih’e gidiyor ve aynı Muhsin Yazıcıoğlu’na söylenenleri söyleyerek ’’sana para verelim ve sana Kıbrıs’da bir ev bir hayat hazırlayalım Türkiye’yi terk et’’ diyor!

Peki “O” kişi bunu kimin adına söylüyor. Tabii ki FETÖ adına. Hemen şu soru akla geliyor. FETÖ’nün bundan kazancı nedir ? Fetö’nün kazancı, Muhammed Salih Türkiye’yi terk ederse Özbekistan’da her türlü faaliyetlerini yapacaklar. Bunu Özbekistan Devlet başkanı Fetö’den istiyor

Fetö’cüler de bunun için uğraşıyor. Ve bundan bir süre sonra zaten Fettullah Gülen bizzat devreye girerek Muhammed Salih’in Türkiye’yi terk etmesi sağlanıyor…

Yukarıdaki Özbek muhalif lider Muhammet Salih ve Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu arasında geçen olayın unsurları hala yeni oyunlar kurguluyorlar. Bu olayın derinliklerini bana bizzat rahmetli Kaşif Kozinoğlu Ümraniye’de anlatmıştır. Bildikleri içinde ŞEHİT edilmiştir.

Yavuz Ağıralioğlu’nu İyi Parti’ye kim getirdi? Kavuncu ailesi ile ne ilgisi var?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  Yavuz Beyin bu kirli yapınin içinde olabileceğini düşünmüyorum düşünmek istemiyorum daha doğrusu.
  Bu arada Muhsin Yazıcıoğlu’un suikasti hala aydınlatılmadi..

 2. 2 sene önce

  Vaktiyle FETÖ’cülerin Zaman gazetesi Yavuz Ağıralioğlu için “Ergenekoncu” demişti.

  Şimdi de Âdem Taşkaya diye biri çıkmış Yavuz Ağıralioğlu için FETÖ imâsında bulunuyor.

  Ben söyleyeyim işin aslını: Türkiye’ye devlet ciddiyetini, akl-ı selîmi, nezaketi ve adaleti getirecek adamın ismi Yavuz Ağıralioğlu’dur. 2023’te Türkiye’yi Yavuz Ağıralioğlu yönetecek.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bu adam, “HDP ile işbirliği yapıyorsunuz” deyince Doğu Perinçek’e fotoğraf gösteren provokatör değil mi?

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  ”’Bizim tarlayıda sürmüşler” Helikopter kazasında milli radarlar 6 dakika kapalı olduğundan düştüğü yere geç ulaşıldı, daha sonra kaza kırım ekibinin Helikoptere gidip bazı alet – gereç lerin bazı üniformalılarr tarafından söküldüğü medyaya düştü daha sonra tam olması için A.Gül ün talimatıyla DDK ekibi bu konuyu araştırdı ve raporunu sundu( kimlere? ve ne oldu? meçhul)

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Başkasını bilmem ama Yavuz Başkanı yakınen tanırım.fetoyla hiç alakası yoktur.feto yavuz başkanın önünü kesmek için zaman gazetesinde Yavuz Ağıralioğlu ve ekibi ergenekoncudur diye karalama kampanyası yapmıştır.Yalçın Topçu gnl.bşk.iken BBP nin olağan kurultayını zamanında yapsın diye Türkiye genelini dolaşarak delegelerden imza toplamıştı.zaman gazeteside bu listeyi ergenekoncu diye karalama yaptı.ben dahil.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Ekranda Perinçek’e çıkışıp, Çin’e karşı Göktürkler edebiyatı ederek Türkiye’yi amerikanın önüne itmek yoluyla yalnızlaştırmaya çalışan bir “etki” kişisi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!