Avatar
Murat Bölükbaşı

Fenerbahçe, şampiyonluğu Galatasaray’ın kursağında bıraktı 

featured

Murat Bölükbaşı yazdı…

Bir şeyi olsun diye çok ister çok arzularsın ya! Adeta rüyalarına girer hülyalara dalarsın ya! Hani ‘’Yüzdük yüzdük kuruğuna geldik; şimdi tamam’’ derken için kıpır kıpır, kalbin duracak gibi olur heyecandan kaskatı kesilirsin ya! Hani ‘’oldu, şimdi oldu’’ diye nefesini tutmuş çocuklar gibi sevinirken, olmadık durumda, beklenmedik bir anda işler sarpa sarar, dumura uğrar, hayal kırıklı ve büyük bir yıkımla dizlerinin üstüne çöküp yere yığılırsın ya! İşte buna kursağında kalmak değimini kullanırız biz.  

Bir aksilik olmazsa ki, olmayacağına adım gibi eminim; Galatasaray Konya’yı deplasmanda yenip şampiyonluğunu son hafta ilan edecek ve büyük ihtimalle de Konyaspor bu mağlubiyetle küme düşecek..! Sezon boyunca Fenerbahçe’nin önünde barikat kuran “dıjjj güçler”, aynı sezon içinde Galatasaray’ın önündeki bütün engelleri bir bir kaldırdılar.

“Azmettiricilerin son tetikçisi” Arda Kardeşler, maçın 21. dakikasında verilen görevi layığı ile yerine getirmesiyle Aslan Kral’a Fenerbahçe’nin tabutuna son çiviyi çakma şansını altın renginde kartla, altın tepside sundu.

Galatasaray tribünleri müthiş havaya girmişti. Fenerbahçe on kişi, Galatasaray ise 11+1 ve taraftar desteğini de arkasına alarak Fenerbahçeyi darma duman edecekti ya; işte kursağında kaldı..!

81. dakika rakibinden bir kişi eksik oynayan ve sahaya takımın önemli  oyuncularından mahrum çıkan Fenerbahçe, bana göre şampiyonluğu  söke söke elinden alınsa da, ‘’Siz ne yaparsanız yapın, hangi senaryoları oynarsanız oynayın, hangi fırıldakları çevirirseniz çevirin ligin ısmarlama şampiyonu siz, en büyüğü benim’’ dedi.

Tam 24 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Galatasaray’ın namağlup ünvanını şampiyonun mekanında bitiren Fenerbahçe, bugün kendisini destekleme şansını yakalayıp tribünde yerini alan ve televizyon başında bu müsabakayı izleyen taraftarına unutamayacağı muhteşem bir gece yaşattı.

Futbolu yönetenler, bu sezon Türk futbolunda her türlü garabeti gözümüzün içine soka soka ve arsızca yaptılar. Açıkçası bu gece az da  olsa içimizin ateşi söndü.

Hele de kurtuluşun ilk adımının atıldığı milli bayram günümüzde alınan bu galibiyet daha bir anlam kazandı.

Evet, biliyorum; bayağı taraflı bir yazı oldu ama ne yapayım! Sürçülisan edip Galatasaraylı dostları üzdüysek affola… 19 Mayıs 1919 Yeniden Diriliş Günümüz Kutlu Olsun! 

Fenerbahçe, şampiyonluğu Galatasaray’ın kursağında bıraktı 

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 20 Mayıs 2024, 19:28

  Çok güzel bir Murat Hoca yazısı. Kendisi FB’li olmadığı için objektif bir yazı olduğu açık.
  FETÖ ve türevleri halen görevde. AKP iktidarda oldukça da devam edecek, çünkü paraleller.
  FB ‘yi sorun gören okur ise Türkçe bir isim bile kullanmayarak tarafını belli etmiş.

 2. Mükemmel bir yazı. Fenerbahçe Kuvayı Milliyenin takımıdır. Teşekkürler.

 3. Ali Koç GS yı kendine düşman bilmiş, kin kusuyor. Nedir bu düşmanlık? Türkiye’nin iki büyük takımı karşılıklı oynuyor. Hakemlerinde GS ye karşı da hataları var. Ama bu fauller hiç verilmiyor.
  İşte böyle yöneticiler holiganizmi körüklüyor. Yazık.

 4. Fenerbahçe, ülke ve millet için bir “beka sorunudur”!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!