Nihat Genç

Hüseyin Örs’e geçmiş olsun

featured

Nihat Genç yazdı…

     BİR

Dün mecliste AKP’li vekil Zafer Işık’ın yumruğuyla kalp hastası olan İyi Partili Hüseyin Örs ölüm tehlikesi geçirdi, şokla uyandırılıp, yoğun bakıma kaldırıldı!

 width=

Ve AKP’li zorba Zafer Işık özür dahi dilememiş!

Bütçe görüşmelerinde sert sorulara cevap veremeyen AKP’li vekiller işi kabadayılığa döküverdi!

Ulan bir kere de tecavüzcülere hırsızlara soygunculara, geçtim tokadı, bir lafınız olsa!

Bu vahşi saldırganlık ve delirmiş öfkelerinin altında, kürsüden sorulan sorulara cevap verememek var! Pisliklerin skandalların rezaletlerin altında kalmış ezilmişler!

Ulan vekil misin çakal mısın, sen kime dayılık yapıyorsun!

Çalmasaydınız, çalanları savcılığa verseydiniz, hırsızlara arka çıkmasaydınız, savcılığa verseydiniz, din iman deyip milleti soymasaydınız, soyanları savcılığa verseydiniz!

O tokadın hesabı sorulur, öyle yağma yok!

Hötle zötle dayılıkla susturamazsınız!

Yağma ve talanla yediğiniz servetlerle diktiğiniz gökdelenlerle çıktığınız arşı alalardan aşağıya insan içine inecek bir merdiveniniz kalmadı değil mi?

Çağlar boyu din adına cehaleti sömürmekten bıkmadınız, tarihler boyu ağaların patronların marabası kahyası ırgatı olmaktan bıkmadılar!

Yumruğu atan bu zorba yıllarca mecliste arka sıralarda oturmuş kürsüden tek bir konuşma dahi yapmamış, beyni yosun ve midyeye bağlamış!

Bu vahşi İslamcılardan bu ülkede bol miktarda var, tarihi İstanbul’un fethine kadar okuyup sonraki beş yüzyıl uyuyakalmış, sonra Deli İbrahim’ler balıklara altın atmış ve sonra Vahdettin kaçmış ve sonra Tayyip sarayı kurunca bir dilim de bize düşer diye fedai diye soyunmuşlar!

     İKİ

Ben Trabzon’dan çıkarken Hüseyin onbeşli yaşlarda çok küçüktü, on yıllarca MHP’nin nöbetini tuttu, Koray Aydın’la siyaset yapmaya başladı ve onlarca yıl Trabzon’a gidip gelmelerimde Hüseyin Örs’ü sevmeyen tek bir kişiye rastlamadım!

Hüseyin Örs Trabzon’un yetiştirdiği tertemiz bir adamdır, KTÜ’de hocalık yaptı, futbol takımı başkanlığı dahi yaptı ve hatta MHP’den belediye başkanı adayı dahi oldu!

Trabzon’da çok ama çok sevilen Trabzon’un özbeöz çocuğudur, çok temizdir ve hiç bir kirli pis şaibeli bir işte adı geçmemiştir!

Kalp pili taktığını biliyorum, bir an, mecliste, geçici bir ölüm yaşadığını duyunca, neye uğradığımı şaşırdım!

Geçmiş olsun, güzel kardeşim, bu tokadı kimsenin yanına bırakmayız!

70’li yıllarda Trabzon iki sokaklı (Uzun sokak ve Maraş caddesi) ve üç parklı (Meydan Parkı ve Atapark ve Aşıklar parkı) ve iki köprülü (Tabakhane köprüsü ve Zağnos köprüsü) ve bir büyük ve bir küçük (Faroz limanı) ve bir yüksek tepesi (Boztepe) ve onlarca yazlık sineması ve devasa büyüklükte bir reji binası ve Eski Saha (Yavuz Selim) ve Lise’nin Önü iki büyük futbol sahası ve onlarca mahalle arası küçük sahaları olan içi kalaylı avuç içi kadar bir yerdi! Herkes herkesi tanırdı ve Ortahisar Muhtarı babasını tanımayan yoktu! Ve Hüseyin Örs şimdi gecekonduları yıkılıp düzenlenip park haline getirilen meşhur Boklu Dere’nin çocuğudur!

Hüseyin Örs, ailenin en küçüğüdür, babası çok namlı Ortahisar mahalle muhtarı ve Muhtarlar Odası Başkanı’dır, Trabzon’da Adalet Partisi ondan sorulurdu, Demirel’i o karşılardı, şimdi Zağnos’ta zindana bitişik kahvenin üst katı Muhtarlar kahvesiydi ve her ramazan boyu tombala oynatırdı!

Hüseyin Örs’ü doğumundan beri tanırım çünkü kanserden ölen ağbisi Hasan Örs’le İskenderpaşa İlkokulu’na birlikte başladık, o yıllarda Amerikan Golden ciklet sakızları vardı ve cikletlerden çıkan artist kartlarıyla ‘kağıt’ oynamak günlük eğlencemizdi ve sonra misket oynardık ve gün boyu İskenderpaşa’nın bahçesinde top oynardık! Ve sınıfın notları zayıf en tembel iki çocuğuyduk. İskendarpaşa’da zenginlerin çocukları okuyordu ve bizleri okula almıyorlardı, bana bir komşudan ödünç takım elbise buldular ve evimiz okula bitişik olduğu için kavga dövüş okula girebildim ve Hasan Örs’ü okula babası zorla kayıt ettirdi! Ve o yıllarda çocuk yuvası kontenjanı diye bir şey vardı ve her sınıfa çocuk yuvasından üç-beş kişi yerleştirilirdi ve Hüseyinlerin evi de tam Çocuk Yuvası’nın karşısındaydı ve yuvalı çocuklar ve Hasan, okula sabahları beraber gelirdik!

En büyük ağbisi İsmail ağbinin Uzun Sokak’tan Maraş’a dönen yolun sağında bilardo salonları vardı ve ilk bilardoyu orada oynadım ve o salonda çalıştım!

Zağnos’da muhtarlar derneğinde oynatılan tombala karnaval yeri gibi sigara dumanı ve (cumartesi pazarlar askerlerin gideceği eğleneceği bir yor olmadığı için) piyade osuruğu ve yaşlı amcaların öksürük krizleriyle izdiham içinde olurdu ve bir tombala kartı alıp boş bir sandalye bulmak imkansızdı ve ben her yıl bu tombala salonunda çalıştım, her çekilişten önce tombala kartları satıyordum ve satılan kartları elimdeki kağıda yazıyordum, sonra, birinci çinko ikinci çinko ve tombala!  Ve tombala çekilişinde bir hile ya da tartışma çıkınca, babası, mikrofonu eline alır ve akıl almaz küfürler ederdi, öyle ki, küfürleri buraya yazılmayacak kadar argo edebiyat harikalarıydı ve on yıllar geçse de küfürleri milletin dilinden düşmezdi!

Sonra, Hüseyin Örs okuyup hoca olunca, Trabzon’da herkes bu babadan bu kadar efendi çocuk nereden nasıl çıktı, derdi!

Ne bileyim, mecliste atılan tokatla Hüseyin Örs’ün ölümcül düşüşünü görünce, bir an gittim geldim, nevrim döndü!

Mecliste kameralar önünde adam öldürüyorlar adam, meclis başkanı susuyor Cumhurbaşkanı’ndan ses yok, sessizlik bir imha savaşı gibi, kime seslensem ölmüş!

Yok öyle yağma, DAHA ÖLMEDİK, görecek çok hesabımız var!

Hüseyin Örs’e geçmiş olsun

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yok öyle yağma, DAHA ÖLMEDİK,
  görecek çok hesabımız var!

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Trabzon un yigidine buradan selâm olsun..

  Cevapla
 3. 2 ay önce

  Nihat hocam öncelikle arkadaşınız olan Örs’e geçmiş olsun.Bu milletvekilinin üzerinde ”kir yok” diyorsunuz ve hikayesini anlatıyorsunuz.Ancak bu arkadaşınıza sizin sürekli fetö/nato projesi olduğunu söylediğiniz İyi partide ne işi var diye hiç sordunuz mu?Beraber hareket ettiği Koray Aydın’ın 2000 li yıllarda yüce divan da yargılanacağı bir yolsuzluk dosyası olduğunu ve sonra bu dosyanın yok olduğunuda hatırlatmak isterim.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!