Şahin Filiz

Kuyruk acısından ‘fuhuş’ çıkarmak

featured

Şahin Filiz yazdı…

Üyesi bulunmaktan onur duyduğum üniversitelerimiz ve öğrencilerimiz, meslektaşı olmaktan utanç duyduğum bir öğretim elemanının sokak ağzına bile ağır gelecek iğrenç iftirasına hedef seçildi. Üniversitelerimiz bilim, araştırma ve aydınlanma kurumlarıdır. Bunlar ise  temel ahlak ilkeleri olmadan sürdürülemez. Bilim ile etik birliktedir. Üniversitelerin doğasında etiksiz bilim, bilimsiz etik olmaz, başka bir şekilde söylersek, bilimsiz ahlak olmaz; çünkü ahlak uzun ömürlü, kalıcı ve etkili olmak için bilime gereksinim duyar. Ahlaksız bilim olmaz çünkü bilim öncelikle insan yararı içindir; bu yarar bilme, aydınlanma ve uygulamayı içerir.  Öyleyse bilimsiz ahlak, kör; ahlaksız bilim ise yararsızdır, tehlikelidir.

Ya ikisi de yoksa? 

Üniversitelerimizi örümcek ağı gibi kuşatan ‘ilimleri ve ahlakları kendilerinden menkul” ilimsiz ve ahlaksızlar, sayıca az olsa da, sesleri çoğunluğu bastırma eğilimindedir. Sesleri, eşek sesi gibidir. Eşeğin ne kendisi ne de sesi çirkin değildir, ama rolüne bürünen bir öğretim elemanı hem ilimsiz hem ahlaksız olursa, eşekten rol çalmış; eşeğe öykünmüş bir yaratık olarak elbette çirkindir. Sesi, eşeğin anırmasını taklit ettiğinden, o da çirkindir.  “Kuşkusuz en iğrenç ses, eşeğin anırmasıdır.” Eşek rolüne soyunmak ve eşek anırmasına öykünmek, işin biçimsel iğrençliğidir.  ‘Fuhuşevi’ iftirası ise, içerikteki iğrençliktir.  Eşekler bu ikinci tip iğrençliği beceremeyecek kadar arı-duru hayvanlardır. İşte bu aşamadaki iğrençlik, “hayvanlardan da aşağı” olma noktasıdır. Sıfırın altıdır; çukurluktur.

Bin bir emek ve zahmetle emanet olarak aldığımız akademik unvanlar, aramızdan çıkan “eşek cinsi heriflere” verildiğinde, bu unvanları “sırtında semer” misali taşıdıklarını, bağlı bulundukları kurumu “Fuhuşevi” diye lekelemeye kalkmalarından anlıyoruz. Kişiliksiz, niteliksiz, ezik, cahil ve bedevi tabiatlı bu herifler, layık olmadıkları unvanlar aldıkça ve  üniversite gibi seçkin kurumlarda yer buludkça, “attar çarşısında misk kokusundan baygınlık geçiren bir Debbağ” olmaktan kurtulamayacaklardır. Bu heriflerin yeri, attar (aktar) dükkanları değil, tabakhanelerdir.

Kişilik sorunları hakkında psikoloji, psikiyatri ve psikanaliz bize daha derin analizler sunacaktır. 

Ancak asıl sorun bu değildir.

15 Temmuz emperyalist Fetö darbesinden sonra Fetö ile mücadele kapsamında, geç de olsa üniversite kampuslarına ve çevrelerine  öğrenci yurtlarının yaptırılması, Fetö ve diğer tarikat-cemaat örgütlerine ekonomik, sosyal ve psikolojik bir darbe indirdi. Öğrenci yurtları yine de yetersizdir ancak önceki yıllara göre bu konuda küçümsenmeyecek bir adım atılmıştır.  Sofuoğlu denen herif naşerifin ‘fuhuş’la kara çalmaya çalıştığı bizim göz bebeğimiz olan üniversite öğrencilerimizin büyük çoğunluğu artık  Fetö’nün ‘Abi-Abla ev örgütleri’ ya da Fetö yurtlarında hapsedilmiyor, tutsak alınmıyor. Bu sevindirici bir gelişmedir. Ne ki, üniversitelerimizdeki öğrencilerimizi maddi-manevi sömüren Fetö bu alanda geriletilmiş olsa da, başka cemaat ve tarikat aktörleri “yağma Hasan’ın böreği” gibi gördükleri, Fetö ile aynı açıdan baktıkları öğrencilerimizi kırk yalanla kendi ev ya da yurtlarında tutmanın yollarını aramaktan geri durmuyorlar. Ne var ki Fetö’den ‘ağzı yanan’ bu aktörler, F.Ö. (Fetö’den Önce)ki kadar rahat değiller.  F.S. (Fetö’den Sonra), 15 temmuz’un rövanşı peşinde koşan, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti’nden bu yenilginin intikamını almaya ahdetmiş F:Ö. Ve F.S. artıkları, her fırsatta bu kuyruk acılarından ‘fuhuş’ herzeleri uydurmaktadırlar.  TSK’ndeki Fetö temizliği bile hala sürerken, üniversitelerimizde her şeyin “süt liman” olmadığını Sofuoğlu gibi müptezel, ahlaksız ve iftiracı ‘şanseseri profesörler’den öğreniyoruz. 

Fetö ve artıkları, kurumuna ve öğrencisine müdahale etmekte zorlandıkları üniversiteleri ‘fuhuşevi’ gibi yıpratıcı ve aşağılık saldırılarla ele geçirmeyi hedeflemektedirler. Bu şu demektir: Üniversiteleri bize verin, ‘fuhuş’tan kurtaralım. Ya benimsin ya ‘fuhuş’un yaklaşımı, özgür, aydın, araştırmacı ve evrensel bir üniversite kurumuna doğal olarak dostça yaklaşmayacaktır. Kurumun üyesi olan üniversite öğrencilerini tabii ki ‘Fuhuş’un özneleri gibi lekelemeye çalışacaktır.  

Sofuoğlu, F.Ö. ve F.S. aktörlerinden kalan “son uygarlık  ve ahlak bükücü”lerden olduğunu bağıra bağıra ilan etmiştir.  Cumhurbaşkanı’nı da çaldığı bu karaya ortak edip tanık gösteren Sofuoğlu, 15 Temmuz  sonrası can havliyle ‘reisçi’ görünmek için ‘ne iş olursa yaparım’ diyen tipik bir Fetö davranışı sergilemektedir.   

Kayıp kuyruktan olunca, acısı da ‘fuhuş’ yaftası olur. Akıl acısı olsaydı, ‘aydınlanma’ doğardı. Bilime, irfana, akla ve aydınlanmaya kuyruklarının altından bakanlar, karanlığı, cehaleti, ahlaksızlığı ve ‘fuhuş’u görürler. Kuyruk acılarını, bilim ve aydınlanmanın yuvası olan üniversitelerden ve ülkemizin geleceği olan üniversiteli gençlerimizden çıkarırlar.

Bu herifler üniversitelerimize ve pırıl pırıl Türk gençliğine yakışmıyorlar; layık oldukları yer, baktıkları açıdan görünen yerdir.

Fetullah’ın donunu öpenlerin, acıyı kuyruklarında duymaları şaşılacak bir şey değildir. Söz dağarcıklarının, sokak ağzını bile yaya bırakan sövgü ve iftiralarla sınırlı olması da şaşırtıcı değildir. Asıl şaşırtıcı olan,  bu ‘anırtıların’  üniversitelerimizi ve öğrencilerimizi tacizde ‘Fetö’den menkul özgüven’le kulaklarımızın zarını patlatmayı sürdürmesidir.

Bu arada,  Sofuoğlu’na işlem başlatan Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve re’sen soruşturma açan savcılarımıza mensubu bulunmakla gurur duyduğum  üniversitem ve hocaları olmakla mutlu olduğum öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.

Kuyruk acısından ‘fuhuş’ çıkarmak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 2 sene önce

  İyiki varsınız hocam..Tarikat ve cemaatlerin yobaz temsilcileri üniversitelerden ayiklansin artik.

 2. Hocam düz yazı mı okudum yoksa şiir mi?Eşşek metoforunuz müthiş yakışmış.Eşşoğlueşşekler müzesine armağan edilecek temizlikte makaleniz için teşekkür ederiz.

 3. 2 sene önce

  Tam anlamiyla alkislanacak bir yazi.Evet bu müptezeller sayi olarak azdirlar ancak bulunduklari cevre olarak seslerini duyuruyorlar.Buna benzer ülkemizde sayilari azda olsa,kizlarin eteklerine bakarak cinsel haz duyduklarini ifade eden ögretimciler,kizlarla erkekler ayni merdivenleri kullanmasin diyen ahlak bezirgani ortacag kafasi,kiz ögrencilere hakaret eden kadin okul müdüresi bunlar bu ülkede bizim kulaklarimiza gelen ahlaksiz yaklasimlardir.Duymadigimiz duyamadigimiz daha neler oldugundan süphem yoktur.AKP ile ülkenin getirildigi nokta gercekten icler acisidir.Yalandan milli ucak ucuranlarin gercekte ahlaken cukurda olduklari bir gercektir.Cünkü bunlar genelde sokak kültürü kahve kültürü ve hurafe kültürü ile yetismis olanlardir.Karisini öldürüp mahkemede kravat takarak iyi hal indirimi alanlara iyi hal indirimi uygulayan yargiclarda ayni kafadir,yani ortacag kafasi.

 4. 2 sene önce

  Sayın hocam FETÖ hainliği ile ilgili görüşleriniz elbette kimsenin itiraz etmemesi gereken değerlendirmelerdir. Bahsedilen şahıs o yönde midir bilemem fakat son yaptığı açıklamada kendisinin o kötü nitelemeyi üniversiteler için değil bir kısım üniversite öğrencisinin kısa süreli kiraladığı “apart daire” denilen ve pek ala o kötü nitelemeyi haklı çıkarabilecek şekilde kullanılabilecek meskenler için yaptığını, kişilerin buna dikkat ederek kendisini yargılaması gerektiğini söylüyor. Bu şahısa yöneltilen suçlamalar bu durumda boşa çıkmış olmuyor mu? Eğer bu gerçekse o takdirde peşinen hüküm verenler haksız çıkacak ve kendisi haklı çıkacak. O zaman ne yapacaksınız?

 5. 2 sene önce

  Çok teşekkürler Şahin hocam…

 6. 2 sene önce

  Cemaatler üniversitelerden temizlesin

 7. 2 sene önce

  Kıymetli hocam duygularımıza tercüman oldunuz. Kaleminize, yüreğinize ve bilincinize sağlık. Saygılarımla.

 8. 2 sene önce

  Cemaat ve terikatlerin karalama kampanyası, önce itibarsızlaştır sonra ele geçir. Alçak dinsizler….

 9. 2 sene önce

  Sayin sahin, ilk defa sizden duydum..Cok hosuma gitti bu tabir…Bunu kullanalim bundan sonra..FO fetoden once, FS fetoden sonra..Turkiye Cumhuriyeti 70 yillik Abd ve nato somurgesinden 15 temmuz geceyarisi itibariyle kurtulmustur..Bu donum noktasi tum sahtekarlarin maskesini asagiya dusurmus, kim dost kim dusman ortaya cikarmistir..Bu milleti kolay kolay kandiramazlar artik..Millet o geceyarisi uyanmis, gozlerine cekilen perdeler kalkmistir..

 10. 2 sene önce

  Teşekkürler hocam iyiki varsınız

 11. 2 sene önce

  ……bağlı bulundukları kurumu “Fuhuşevi” diye lekelemeye kalkmalarından anlıyoruz. El insaf el vicdan konuşmanın tam metnini dinlemediğiniz yada anlamadığınız yadaaaaa anlamak İSTEMEDİĞİNİZ ORTADA . YAHU ADAMIN ÜNİVERSİTEYE FUHUŞEVİ DEDİĞİ YOK, CANINIZ ÖYLE SÖYLEDİĞİNİ VARSAYMAK İSTİYOR. MAHALLEDEN SEMTTEN BEKAR EVİ, ÖĞRENCİ EVİ ADI ALTINDAKİ ORTAMLARDAN BAHSEDİYOR.HEPİNİZ ORALARI YAŞADINIZ BİLİYORSUNUZ DA İŞİNİZE BÖYLE GELİYOR.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!