Avatar
Semih Dikkatli

Deprem ve siyaset

featured

Semih Dikkatli yazdı…

Ülkemiz 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin ardından özellikle ilk iki gün sahada organize bir yapı görememenin derin hayal kırıklığını yaşadı. Askerin sahaya tam anlamıyla inmesi günler aldı. Daha önce Gölcük Depremi’nin en kahraman neferleri olan madencilerimiz günler sonra yola çıkarıldı. AFAD koordinasyonu sağlamak bir yana ciddi sorunların oluşmasına neden oldu. Kızılay sadece AHBAP’a çadır-konserve satma rezaletiyle gündeme oturdu.

Bu arada Türk Gençliği ve Milleti hızla organize oldu ve bölgeye yardım oldu yağdı. On binlerle söylenen ama bence çok daha fazla insanımızı kaybettiğimiz ve dün itibarıyla bile hala dokunulmamış enkazların olduğu ülkemizde siyaset depremin önüne geçti.

Oysa saray rejimi depremin altında kalmıştı. Tek yapılması gereken enkazı kaldırmaktı ama altılı masa diye tanımlanan sarı muhalefet yine yapacağını yaptı ve saray rejimine can suyu oldu. Önce Meral Akşener’in “Kılıçdaroğlu kazanamaz o nedenle itiraz ettim ve Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu önerdim” çıkışı ve altılı masayı terk etmesi, ardından bu iki ismin başkan yardımcılığına razı olarak geri dönmesi, henüz depremin enkazları kalkmamışken gündeme bomba gibi düşüverdi.

Altılı masa uzun zamandır “aday yıpranmasın” diyerek adayı son ana saklamasına rağmen 75 yaşındaki Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstererek AKP’ye bir can suyu daha verdi. Oysa bıraksalar gidiyorlardı.

Bu arada deprem, depremzedeler, orada yaşanan dramlar, hala bulunamayan çadırlar, hiç el sürülmemiş enkazlar, hiç gidilmemiş köyler, enkazlar kaldırıldıktan sonra ölüsü ve dirisi bulunamayan, çocuklar, eşler, analar, babalar unutuldu.

Saadet Partisi ve CHP önünde tantana kıyamet Kılıçdaroğlu adı söylendi. Aynısını saray rejimi yapsa onu tefe koyacaklar, altılı masa yapınca zafer nidaları attı. Üstelik kesin kazanacaklarını düşündükleri seçimle ilgili hiçbir sağlıklı öngörüleri de yoktu.

Siyasette iki kere ikinin 4 etmediğini anladıklarında umarım çok geç olmaz. Alt alta parti oylarını toplayarak cumhurbaşkanı oyu hesaplayanlar büyük yanılgı içindedir. Hele şu birkaç gün içinde yaşananlardan sonra artık her şeyin eskisi gibi olamayacağı ortadadır.

Benim kanaatime göre, son olanlardan sonra İYİ Parti ve CHP seçmeni, vekil seçimlerinde kendi partisine oy verirken başkanlık seçimi için dışardan aday seçecekler ya da geçersiz oy atacaklar veya sandığa hiç gitmeyecekler. Bu nedenle aslında bu hamle eğer üçüncü-dördüncü kuvvetli adaylar çıkmazsa RTE’yi yeniden başkan seçtirecek hamledir. İşte bu noktada Zafer Partisi gibi Türk Milleti için umut olmaya başlayan bir partinin belirlediği güçlü bir aday Atatürkçü oyların tamamını alma potansiyeli taşıyacaktır.

Kimse Türk Milleti ve Atatürkçü seçmenle oyun oynayamaz. Bu seçimler hem muhalefetin hem de saray rejiminin altında kaldığı enkazdan çıkamayacakları bir seçim olacak ve sürpriz sonuçlarıyla herkesi şaşırtacaktır.

Deprem ve siyaset

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Gönülden kutluyoruz..! <3

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!