Avatar
Semih Dikkatli

Ne anlamı kalır ki Atatürk’ün…

“Atatürkçüyüm diyerek Atatürk Cumhuriyeti’nin yıkımı için oy atacak herkese ithaf edilmiştir.”

featured

Semih Dikkatli yazdı…

Bugün 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıldönümü. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan çok özel bir gün…

Atatürk’e ve Cumhuriyet’e içinden veya dışından küfreden hemen herkes bugünü kutlayan mesajlar atacak… Sahte videolar, standart sözler, abartılı reklamlarla herkes her kurum biz de buradayız diyecek…

Bazı şerefsiz, kansızlar küfürün dozunu arttıracak, kamu binalarına Atatürk posterlerini ters asacak, bu Cumhuriyet ile hesaplaşacağız diyecek ve içindeki ağır nefreti nasıl göstereceğini bilemeyecek…

Evet, geçmiş yıllarda olduğu gibi bugün de tüm bunlar yine olacak. Ancak bu yılın bir özelliği var. Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı. Yaklaşık yirmi gün sonra da önemli bir seçime gireceğiz. Tüm gerici ve bölücü unsurlar dişlerini bilemiş bir şekilde bu seçimden çıkacak sonuçları bekliyor ve hatta çıkacak sonuçtan eminler.

Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve HDP ittifakı ile meclise Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı değiştirebilecek bir sayıda gerici ve bölücüleri sokabilmek hevesiyle yanıp tutuşuyorlar. Her üç ittifak içinde de FETÖ, PKK ve HİZBULLAH bağlantılı birçok isim var.

Şimdi gelin 14 Mayıs’ta seçilecek yerlerde olan bazı isimleri inceleyelim:

Faruk Çelik, AKP adayı…Bakanlığı döneminde Soma Maden Faciası’nda 301 madenci şehit oldu. Türk milletine leş et yedirdi. Bildiğiniz leş et! Ölmüş hayvanların kesilip halka verildiğinin görüntüleri ortaya çıktı. Kimseden ses çıkmadı. Şimdi yeniden bakan olur ve bu kez de bizlere domuz eti yedirir.

Eşref Fakıbaba, İyi Parti Ankara milletvekili adayı… Suriyeliler gitmek istese bile onları göndermeyiz, onlar bizim özel misafirlerimiz diyen eski AKP’li…

Haluk İpek. AKP adayı… Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, Fetullahçılara AKP’de yer açtığı biliniyor.

Şebnem Bursalı. AKP’den aday. Gazeteci. Pensilvanya’da Fetönün yanına gidenlerden… Fetullahın yanında el pençe divan durduğu biliniyor.

Kani Torun, CHP Bursa milletvekili adayı. “Özerk bir Kürt yapısı kurmak bölgede akan kanı durdurur.” diyen biri…

Sadullah Ergin. CHP Ankara birinci bölge adayı… Hakkında defalarca FETÖ soruşturması açıldı. İfadeler verdi. 17 Aralık sürecinde HSYK’nın açıkladığı bildiriden haberi vardı. FETÖ’cü olduğundan kimsenin şüphesi yok. Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının kurgucuları arasında olduğu söylenir. Ergenekon ve Balyoz tutukluları Silivri Cezaevinde yatarken, cezaevinin ortasında pinpon oynamışlığı var. Alevi yargıç ve savcıları da yargıdan uzaklaştırmaya çalıştığı biliniyor. O da vekil olacak. Hem de CHP’nin seçmeninin verdiği oyla… Hem de Atatürk’ün Çankaya’sından…

Hasan Ufuk Çakır. Mersin’de CHP’den aday… Birçok kez suça karışmış. Resmi kayıtlara göre 2006’dan bu yana hırsızlık, tehdit, kasten yaralama, iş ve çalışma hürriyetinin ihlali, tehdit ve hakaret gibi olaylara karışmış. O da Gazi Meclis’te yerini alacak.

Yüksel Taşkın. CHP’den İzmir adayı. FETÖ’nün Taraf gazetesi yazarı. KHK’lılarla Türkiye’nin her noktasında konferans yaparak toplantılar gerçekleştirdi. Kemalizm’i ırkçı ve dışlayıcı olarak tanımlıyor. 2014 yılından bu yana CHP’yi HDP ile birleştirmeye çalışıyor. Kendisine “Olası bir CHP iktidarında Fetullahçıların Türkiye’de bir geleceği olabilir mi?’ Sorusuna ‘hayır’ dememiştir.

Sema Silkin Ün. CHP’den aday… Emine Erdoğan’ın yıllarca danışmanlığını yaptı, pardon çantacılığını. Sivas katliamıyla dalga geçen, İsmail ağacı Sema Silkin Ün’ün Kocası uzun yıllar AKP adına trollük yaptı. FETÖ kumpaslarının savunucuydu.

Cengiz Çandar. HDP’den aday… FETÖ ve PKK adına gazetecilik yaptı. Türkiye’nin en operasyoncu gazetecilerinden biri.

Hasan Cemal. HDP’den aday… PKK açılımının en büyük savunucularından biriydi. Kandil’e gitti PKK’nın dağ kadrosunun reklamlarını yaptı.

Serap Yazıcı. CHP’den aday… TESEV’ci. Anayasa’dan Türklüğün çıkarılması için mücadele veriyor. FETÖ’nün 2010 referandumunda ‘evet’ çıkması için canhıraş çalıştı.

Ahmet Tüysüz. CHP’den aday… PKK açılımcısı ve anadilde eğitimin Anayasa’ya girmesi için mücadele eden biri. 6’lı masanın mutabakat metnine gayet uygun.

Necmi Kadıoğlu, AKP İstanbul milletvekili adayı… Atatürk’e kanı bozuk, sütü bozuk diyerek hakaret eden, cumhuriyeti darbe olarak niteleyen biri…

Namık Tan. CHP İstanbul adayı… Geleceği ABD ile ilişkilerde gören eski Vaşington Büyükelçisi. Amerikancı.

Serkan Ramanlı, AKP İstanbul milletvekili adayı… Türk bayrağı bana problemli geliyor, Kürdistan, özerklik vb. tartışılmalıdır diyen Hüdapar’lı…

Sadullah Kısacık. CHP’nin adayı… Başkanlık referandumunda ‘evet’ denilmesi için en fazla savaşan kişilerinden.

Mehmet Emin Ekmen. CHP listesinde… İyi bir Fetullah hayranı. Çokça paylaşımı var.

Okan Konuralp. CHP Çankaya adayıEski RTÜK üyesi. Öcalan övgüsü paylaşımlarıyla biliniyor. Kendisine tepki verenleri de hiç umursamıyor.

İdris Naim Şahin. İyi Parti’den Ordu birinci sıra adayı… Fetullahın direkt olarak verdiği talimatla Hakan Şükürle birlikte istifa eden isimlerden. Gerekçeli kararla sabit. FETÖ’nün AKP içinde yerleştirdiği adam olarak kayıtlara geçti.

Osman Gökçek…AKP adayı… İsmi ve soy ismi yeter. Başka söze gerek yok!

Remzi Albasan. AKP’den aday oldu. Hulusi Akar’ın özel kalem müdürüydü.

Özlem Zengin. FETÖ derneği kurucusu.AKP adayı… Dernek kurucuları yargıdan kaçamazken o AKP Grup Başkanvekili oldu. Şimdi yine Gazi Meclisimiz’de olacak!

Necmi Kadıoğlu. AKP’den aday… Türkiye’nin en borçlu belediyesinin başkanıydı. Melih Gökçek ile istifa ettirilen isimlerdendi. Sedat Peker, Kadıoğlu’nun AKP tarafından kasetlerle istifaya zorlandığını söylemişti.

Necmi Kadıoğlu’nun tarihi bir sözü de var. Aynen şunları söylemişti:

“İçimize kanı bozuklar, sütü bozuklar sızdı, padişahımızı alaşağı ettiler, Osmanlı’yı tarumar ettiler. 1923’te koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu, ecdada ihanet edenler olunca hayır gelmiyor. Bu milleti millet yapan değerlere saldırmaya başladılar, kurana ezana saldırdılar.”

Yani Atatürk’ün kanı ve sütü bozukmuş!

Bu güzel (!) insan da (!) ceylan derisinin güzelliğini tadacak.

Yeşim Karadağ. CHP’den aday… Eski AKP il başkanı. Görümcesi FETÖ ablaları operasyonunda yakalandı 7 yıl 6 ay ceza aldı. 5 ay yattı. Cezası kesinleşti ve kaçtı. Şu an nerede bilinmiyor. Karadağ, vekil olunca belki bulur görümcesini.

Hakan Aksu. AKP’den aday… FETÖ’nun aktif sanayici ve işadamları derneği olan ASSİAD üyesi… O şimdi Türk milletinin vekili olacak!

İdris Şahin. CHP’nin adayı… Eski bir Fetullahsever. FETÖ’nün terör örgütü olmadığını söyleyenlerden.

Alpaslan Yüce. İyi Parti’nin Kars adayı. Menzil tarikatından…

Tahsin Becan. CHP’nin Yalova milletvekili adayı… Eski Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı. FETÖ’den yargılandı. 9 ay 10 gün hapis cezasına çarpıtıldı. Hükmün açıklanması geriye bırakıldı.

Selma Aliye Kavaf. CHP’nin Manisa Milletvekili adayı… Eski AKP milletvekili. Ensar Vakfı’nda tecavüze uğrayan çocuklar hakkında, “Bir kereden bir şey olmaz!” ifadesini kullanan eski Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun kardeşi.

Hasan Karal. CHP İstanbul adayı… Şeriatçı olmasıyla bilinen El Ezher Üniversitesi Mezunu.

Eski AKP milletvekili ve Eski Rize Ensar Vakfı Başkanı. O da aramızda olacak inşallah, maşallah!

Mehmet Mustafa Gürban. İyi Parti Gaziantep’te birinci sıradan aday… Küfürbaz. Sosyal medyada vatandaşlara ağır hakaretler yağdıran kişi. Kendisine tepki gösteren bir vatandaşa, vatandaşın eşiyle birlikte olan fotoğrafını paylaşıp, “Çarşamba gelsem karını rahatlatırım” diyen biri. O da şükür ki Gazi Meclis’te yerini alacak!

Tuncay Özkan. İzmir’den CHP adayı… Şaibeli Anka Ajansının kurucusu… Kendi partisinden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a kurulan kumpasın başındaki kişi. “Demirtaş çıkınca kucaklaşacağız, onun söyledikleri çok önemli” diyenlerden. Daha fazlası var ama yazmaya gerek yok, hepiniz tanıyorsunuz.

Fethi Açıkel. CHP adayıAltı Ok’u yeniden yorumlayıp yazan, KHK’lılar için imza verenlerden.

Gökçe Gökçen… CHP’den aday… Foncu… Sorosçu… Tüm KHK’lılar derhal işlerine iade edilmeli diyen biri…

Salim Ensarioğlu. İyi Parti’den aday… “Bana göre Öcalan’a daha ılımlı bir ev hapsi imkânı tanınması gerekir” diyenlerden.

Cahit Özkan. AKP’nin eski grup başkanvekili. AKP Denizli birinci sıradan aday. Azılı bir Fetullah hayranıydı. Balyoz kumpası sırasında dernek başkanı olarak orduevi önüne gelip, generallerin tutuklanması için basın açıklaması yaptı. Kumpas davalarının en öndeki savunucularındandı.

Galip Ensarioğlu. AKP milletvekili adayı… PYD’linin taziyesine gitti. “O zaman PYD terör örgütü değildi” diye savunma yaptı. ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ pankartlarını kaldıran kişidir.

O da geliyor.

Buğra Kavuncu. İyi Parti’den aday. Tek cümle: Enver Altaylı’nın yeğeni.

Yüksel Arslan. İyi Parti’den aday. Ankara Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinden. Belediyeye yüzlerce Süleymancıya iş verenlerin başında geliyor.

Adnan Beker. İyi parit Ankara adayı… Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis Üyesi. Memleketi parsel parsel FETÖ’ye teslim eden Melih Gökçek’in eski iş arkadaşlarından. Şu anda da Ankara’nın en kritik isimlerinden. Daha önce yaptığı bir haberden dolayı Erdem Atay’ı ölümle tehdit eden kişi.

Muaz Ergezen. AKP Bitlis Milletvekili adayı… Eski bir Fetullah sevdalısı. 15 Temmuz Derneğinin avukatı. Milyonlarca para aldı bu işlerden.

Seyithan İzsiz. İyi Parti İstanbul adayı… Eski bir AKP’li. “PKK’lılar şehittir” açıklamasıyla tanınıyor. FETÖ’cü Fatih Üniversitesi’nde konferanslar veren FETÖ abileriyle görüşmeler yapan biri.

Barış Bektaş. CHP Konya birinci sıra adayı… Fetullahçıların avukatı. Bildiğimiz 4 müvekkili var. Bir kıza tacizden parti içinde soruşturma geçirdi.

Tahir Akyürek. AKP’nin Konya adayı… Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı. FETÖ’den kaçak olan Eski Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun ismini ‘onurla’ Konya’daki bir üst geçide verdi. 16 Temmuz’da gizli bir operasyonla ismi kaldırdı. FETÖ’nün okullarına arsa tahsis etmesiyle biliniyor.

Rasim Arı. İyi Parti’den aday… Abdülhamit hayranı. Şimdiki zamanda da ‘zamanın Abdülhamid’inin arkasında durmakmış! Yani Erdoğan’ın… Ama kendisi İyi Parti adayı…

183 kişinin ölümünden sorumlu Hizbullah terör örgütünün avukatı tarafından kurulan Hüda-Par adayları Serkan Rahmanlı, Faruk Dinç, karma eğitim kalkmalı, Türklük anayasadan çıkarılmalıdır diyen Zekeriya Yapıcıoğlu hepsi aynı kapıya çıkıyor. Şeriat istiyorlar, cumhuriyeti yıkmak, Kürdistan’ı kurmak en büyük emelleri.

Hepsi AKP’den aday…

Bekir Bozdağ, AKP’den aday… Fetullah Gülen’e büyük övgüler düzdü. Yıllarca FETÖ’nün kumpas davalarında büyük roller aldı. Fazla da söze gerek yok.

Derya Yanık. Osmaniye’den AKP adayı… FETÖ’nün AKP’ye operasyon yaptığı 17 Aralık 2013’ten bir gün önce, “FG Hoca, bugüne dek aldığı pozisyonlarla iyi bir siyaset stratejisti olduğunu göstermiştir” dedi ve yetmedi bir gün sonra, “Bizden yolsuzlukları savunmamızı bekleyenler çok bekler! Kimin ne hesabı varsa versin!” Diye paylaşım yaptı. FETÖ’nün tüm kumpaslarını azılı bir şekilde savunan bu bakan, Hrant Dink’i de Ergenekoncuların öldürdüğünü söyledi.

Nureddin Nebati, AKP’den aday… Fetullahla gözleri ışıl ışıl bakan bir fotoğrafı var.

Hem de Pensilvanya’da…

Mehmet Taytak, MHP Afyonkarahisar adayı…FETÖ’nün kaset skandallarında ismi geçen biri…

Selçuk Özdağ, CHP Muğla milletvekili adayı… AKP kazanınca “Şeytan taşladık.” diyerek muhalefeti ötekileştiren, FETÖ destekçisi eski AKP’li…

Gülizar Biçer Karaca. CHP’den aday. CHP’nin KHK buluşmalarının organizatörlerinden biri. KHK ile görevlerinden ihraç edilen, DHKP-C’li mahkemece kanıtlanan Nuriye Gülmen ve Semih Özkaya için oturma eylemi yapmışlığı var.

Gamze Akkuş İlgezdi, CHP’den aday. Cumhuriyete karşı ayaklanan Seyit Rıza’nın fotoğraflarıyla Atatürk’ü ve CHP’yi katil ilan eden eylemlere katıldı.

Sırf kendisini öne alıp, beklettiği için Ataşehir’deki kuaförün dükkanını mühürletti.

Türkan Elçi, CHP İstanbul’dan aday… PKK’lılar tarafından öldürülen Diyarbakır Eski Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi. CHP’ye katıldığı gün, PKK’nın terör örgütü olmadığını söyledi ve ekledi: “Ben asla ‘Katil PKK’ demedim. Aksine kocamın dediği gibi PKK terör örgütü değildir diyorum.” Meclis’te Türk milletini temsil edecek.

Sezgin Tanrıkulu, CHP’den aday… Kendisi hakkında kitap yazılır. WikiLeaks belgelerinde CIA’nın kontrolündeki ABD düşünce kuruluşu Stratfor’un kayıtlı gizli kaynağı. Kodu, “TR705”. Ermeni soykırımı olduğunu söylüyor, bunun mücadelesini veriyor, KHK’lıları savunuyor. Türk milletine bu kez Diyarbakır Milletvekili olarak hizmet verecek.

Nilgün Bayraktar. CHP Mardin’den aday… PKK’ya destek olmak için yapılan meşhur ‘Barış Bildirisi’nin imzacılarından.

İbrahim Çiftçi, MHP’den aday… Şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Doğan Öz’ün cinayet sanıklarından biri. O şimdi vekil olmaya hazırlanıyor.

Edip Safter Gaydalı. İyi Parti’den Bitlis adayı… Eski AKP milletvekili. HDP’li milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı’nın kardeşi…

HDP ise tamamı PKK tarafından hazırlanan bir aday listesini sundu ve çoğunluğu seçilerek yıkmaya çalıştıkları mecliste vekillik yapacaklar. Hepsi istisnasız Türk düşmanı… Kandil adayları hazır.

Baver Miroğlu, İYİ Parti İstanbul adayı… PKK bir terör örgütü değildir diyen ve Ne Mutlu Türk’üm diyene ifadesinin kaldırılmasını isteyen kişi…

Şehzade Demir, AKP İstanbul milletvekili adayı… Şeyh Sait’ten özür dilenmelidir diyen Hüdapar’lı…

Bahadır Erdem, İyi Parti adayı… Enver Altaylı’nın uzaktan akrabasıdır. Öcalan’a ev hapsi istedi…

Tüm tarikatlar var, tüm cemaatler var., aşiretler var, ihaleciler var, parti yöneticilerinin yakın akrabaları ve tanıdıkları var, damatlar, oğullar var.

Kısaca yok yok!

Bunlar sadece başlangıç. Niceleri var daha…

Bir tek cumhuriyetçi ve Atatürkçüler yok!

Bu fotoğraf bile yeterli Türkiye’nin önümüzdeki süreçteki tehlikelerini göstermeye.

Şöyle bir bakınca gördüğümüz şey Türkiye Büyük Millet Meclisi değil..

Fetullah-PKK Meclisi.

Buyurun seçin beğenin alın!

İşte böylesi vekil adaylarını meclise yollamaya çalışan bu sistem partilerinin tek derdi var, Atatürk’un kurduğu Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmak… Türk ve Atatürk ismini ülkeden kaldırmak ve Türk’leri tarih sahnesinden silmek…

Şimdi tüm Atatürkçü olduğunu iddia edenler bütün gün 23 Nisan kutlaması yapacaklar. Ondan sonra da “ne yapalım, başka çare yok, mecburuz bu partilere oy vermeye” diyerek kendi bilişlerini çarpıtacaklar ve hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edecekler.

Belki de son kez bu 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e gidecekler, ruhlarını tatmin edecekler ve yıkılan Cumhuriyet’in ardından gözyaşı dökmeye vakit bile bulamayacaklar.

Aslında 14 Mayıs’ta kendi elleriyle hem Cumhuriyet hem de Anıtkabir üzerine toprak atacaklar ve yok oluşları için oy verecekler.

Haydi Atatürkçüler durmayın, Atatürk’ü sevdiğinizi iddia ederken Cumhuriyet ve Anıtkabir’in üzerine bir kürek toprak da siz atın…

Zaten ne anlamı kalır ki böyle bir meclisle Atatürk’ün…

Ne anlamı kalır ki 23 Nisan’ın…

Not: Yazıda kaynakça olarak Erdem Atay’ın VeryansınTV’deki yazıları kullanılmıştır.

Ne anlamı kalır ki Atatürk’ün…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 16 Haziran 2023, 12:46

  Okurken içim acı, Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

  Mustafa Kemal Atatürk

  Yolundayız, yolunda öleceğiz. yazınız için saygılarımı sunarım. Dr. Hakan Çavaş

 2. 23 Nisan 2023, 23:27

  Yağmur yağınca toprak altında kurdaklar dışarı çıkar ve tam o zamanda kuşlar avlamayı bekler. Bunlarda cumhuriyetin kurdu ama mutlaka avlanacaklar. Eğer aşağılık hain casus ve vatan düşmanları başarılı olsa milyonlarca verdiğimiz bu ülke için Allah yolunda kana ters gider. Allah o kanların hakkını mutlaka hesap eder

 3. Bilgilenirme için elinize sağlık

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!