‘Yazın başladık, kış geldi. Kimse buradan gitmeyecek!’

HDP önündeki eylem 137'nci gününde de devam ediyor.

‘Yazın başladık, kış geldi. Kimse buradan gitmeyecek!’

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 70 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini yoğun kar yağışı ve soğuk havaya rağmen 137’nci günde de sürdürdü. Oğlu Yusuf (16) için nöbetini sürdüren Celil Begdaş, “Kar da yağsa yağmur da yağsa taş da yağsa biz buradan gitmeyeceğiz” dedi.

4 AİLE, EVLADINA KAVUŞTU

Hacire Akar’ın yanı sıra eyleme katılanlardan Hatice Ceylan’ın oğlu Cafer, Hüsniye- Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye ile Halime Kadran’ın torunu Halil İbrahim Kadran’ın terör örgütünden kaçarak, güvenlik güçlerine teslim olmasıyla HDP önünde oturma eylemi yapan ailelerden 4’ü, evladına kavuştu. Hatice Ceylan, Hüsniye- Hüseyin Kaya çifti ile Halime Kadran, diğer ailelere destek olmak için oturma eylemlerine devam ediyor. 70 aile, HDP önündeki evlat nöbetini 137’nci günde de sürdürdü.

Celil Begdaş, 5 Mayıs 2019’da kaybolan oğlu Yusuf için nöbetini sürdürürken, evladını almadan bir yere gitmeyeceğini belirterek, “Bugün 137’nci gün etti. Kar da yağsa yağmur da yağsa taş da yağsa biz buradan gitmeyeceğiz. Kar olsun, taş olsun, ne gelirse gelsin; biz burada bekleyeceğiz. Yazın başladık, kış geldi. Kar da yağıyor. Kimse buradan gitmeyecek. Değil 137, 148 sene de geçse burada, bu karın altında bekleyeceğiz” diye konuştu.