Yeldana Kaharman’ın otopsi raporu ortaya çıktı

featured

Gazeteci Baransel Ağca, Sedat Peker’in Tolga Ağar’ı işaret etmesiyle yeniden gündeme gelen Yeldana Kaharman’la ilgili otopsi raporunu yayınlayıp “Tahmin ettiğimin ötesinde çelişkiler var” dedi.

Gazeteci Baransel Ağca, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘ Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar’ın cinsel saldırısına uğrayıp şikayetçi oldu, ardından ölü bulundu’ iddiasını ortaya attığı Yeldana Kaharman ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

Baransel Ağca, Twitter hesabından, iki yıl önce Elazığ’da evinde cansız bedeni bulunan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman’ın Malatya Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi ve toksikoloji raporunu yayınladı.

“Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümüne dair 2 yıldır bulunamayan otopsi raporuna ve toksikoloji sonucuna ulaştım” ifadelerini kullanan Ağca, “Tahmin ettiğimin çok ötesinde çelişkiler var. Gelin hep birlikte bu çelişkilere yakından bakalım” diyerek şunları kaydetti: 

‘KANINDA ALKOL BULUNAMADI’

“1 – Yeldana’nın hayatını kaybettiği gece onu son kez gören iki kişinin de net olarak söylediği şey, Yeldana’nın çok fazla içki içtiğiydi. Hayatını kaybettiği gün yapılan otopsi sırasında alınan kan örneklerinin sonucuna göre Yeldana’nın KANINDA ALKOL ARANDI FAKAT BULUNAMADI.

‘ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA ASILDIĞI ŞÜPHESİNİ AKLA GETİRİYOR’
2 – En önemlisi bu. Bir kişi kendini astığında o kişinin kendini asarak öldürüp öldürmediğini adli tıp bulabilir. Yani ölüm asılma öncesi mi sonrası mı yaşandı? Bu soruya adli tıp cevap verebilir. Adli tıpçılara sordum ancak kaynaklara da bakalım.

Ası ile ölüm bulgularına ve rapora baktığımızda yine bir çelişki görülüyor. Harici muayenede telem bölgesinde ekimoz var denilen raporda otopsiye geçildiğinde belirgin bir kanamaya, hematoma rastlanmadığı belirtiliyor. Boyundaki yumuşak doku, kemik ve kıkırdakta hiçbir şey yok!

Yani dışarıdan bakıldığında görülen telem izi açıldığında içeride herhangi bir kanama, doku zedelenmesi veya kıkırdak, kemik hasarı yok. Bu da Yeldana’nın öldürüldükten sonra asıldığı şüphelerini akla getiren bir durum.

ASILDIĞI ŞÜPHESİNİ ARTIRAN BİR DİĞER ŞEY’

3 – Ölü lekeleri. Kendisini asan kişinin ölü lekeleri eldiven ve külotlu çorap şeklinde gerçekleşiyor. Sebebi ölümde kan dolaşımının durup bir süre asılı kalma nedeniyle kanın aşağı inmesi. Yeldana’nın 5 saate yakın asılı kaldığı söyleniyor. Ama ölü lekeleri vücudun arkasında…

Ölen kişide ölü lekelerinin vücudun arka kısmında yer alması… Bu bize kişinin öldüğü sıradaki pozisyonu hakkında net bir şey söylemese de öldükten sonra birkaç saat uzanmış vaziyette durduğunu söylüyor. Bu da Yeldana’nın öldükten sonra asıldığı şüphesini artıran bir diğer şey.

‘SEVGİLİSİNİN GÖRDÜĞÜ MORLUKLAR OTOPSİ RAPORUNDA YOK’

4 – Yeldana’nın intihar ettiği gecenin öncesinde yanına gelen sevgilisi Ciran, bacaklarında büyük morluklar gördüğünü ve bu konudaki ısrarlı sorularına rağmen Yeldana’dan “Merdivenden düştüm” yanıtını aldığını söylüyor. Otopsi raporunda bu morluklar da kesin bir dille reddediliyor.

5 – Ben sözelciyim ve bu işin içinden çıkamadım ama bu metne göre Yeldana’nın kendini asabilmesi için boyundan sonraki uzunluğunun 50 cm veya daha küçük olması gerekiyor. Bir de bir yerde boy 1.65-70, bir yerde 1.56 geçiyor. İki şekilde hesaplayabilen varsa lütfen yardımcı olsun.

‘HTS KAYITLARI YOK, O GECE KİMLERLE GÖRÜŞTÜ’

6 – Şimdi bende 50 sayfaya yakın bu konuya dair belge var. İçlerinde Ciran’ın telefon kayıtlarının da olduğunu gördüm. Hatta o gece yaptığı WhatsApp araması ve mesajları da var. Ama Yeldana’nın HTS kayıtları yok. O gece Yeldana kimlerle görüştü? HTS kayıtları dosyada var mı?

Baransel Ağca, otopsi raporundaki çelişkilere dikkat çektikten sonra şunları yazdı: Hazırlanan otopsi raporunda hem iç çelişki hem de tanık ifadeleriyle uyuşmayan noktalar var. Buna göre en kötü ihtimalle Yeldana öldürüldü ve asıldı. En iyi ihtimalle -ki bu durumda iyi ihtimal yok- rapor özensiz hazırlandı. Her iki durumda da yeni bir soruşturma açılmalı.

Ortadaki çelişkileri ben bile görebiliyorsam konuda uzman kişiler daha farklı ve belki daha önemli şeyler yakalayabilir. Şu an için benim en başta dile getirdiğim intihara sürüklenme şüphesi, yerini öldürülme şüphesine bıraktı. Çevresi tarafından hayat dolu biri olarak bilinen, önümüzdeki 10 yılını planlayan Yeldana, küs olduğu sevgilisiyle barıştığı günün gecesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Dosya intihar denilerek apar topar kapatıldı. Şimdi o dosyayı yeniden açacaksınız.#YeldanayaNeOldu” 

Yeldana Kaharman’ın otopsi raporu ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu kağıtta yazan şekilde planları olan bir kişinin intihar etme olasılığı çok yüksek, instagram hedefi dahi dış uyaranlara karşı psikolojik olarak aşırı duyarlı olduğunu gösterir. Dediğim gibi bu tip hedefler koyan birinin intihar etmesi için onlarca sebep çıkabilir karşısına.

 2. 2 sene önce

  adalet mekanizmasinin islenmis suclarla ilgili yapilan aciklamalari seffaf bir sekilde….. aydinlatmak durumundadir… yasalara bagli olarakkkkkkk

 3. 2 sene önce

  İçim acımıştı bu kızın diyecem, Yeldana nın ölümünü ilk duyduğumda. Türki devletlerde Türkiye Türklerine çok şüpheyle bakıyorlar. Kazakistan da birisi anlatmıştı. Adamın birisi isyan etmiş, “Bratanlar, (Biraderler, Kardeşler) Bu Türkler, Anamızı, bacımızı, kızımızı bilmemne ediyorlar diye… Taa Alma Ata şehrinde hem de… Nasıl Milliyetçiliktir bu? Nasıl din kardeşliğidir? Kardeş ülkenin çocuğu senin ülkende nasıl oluyor da başına bu işler geliyor???
  Benim aklım almıyor…
  U-TA-NI-YO-RUM!

 4. 2 sene önce

  Kağıtta yazanlar intihar edeceğinin asla bir göstergesi değil ama birilerince suistimal edilebileceği ihtimaline işaret eder. Gelen işaretler de bu yönde zaten.

 5. 2 sene önce

  Ayni düsünce ve duygulari paylasiyorum.
  icimizdeki irinlerin toplumumuzu ve ülkemizi bu hale getirmesi yillardir gözlemledigimiz bir sey degil mi!
  Yazacak cok sey var ama gerek yok, sen yazdin, yeter!

 6. Fakir milletin vergileriyle ac karinlarini doyurup milletin basina efendi kesilen canavarlar, gelismemis ülkelerin degismeyen kaderleridirler. Sosyal, dini ve geleneksel terbiye yoluyla hep el-etek öpmeye alistirilan ve bu yolla koyunlastirilan toplumun refleksleri bu parazitler tarafindan pervasizca ayaklar altina alinir. Bu minvalde yetismis toplumda bir uyanis beklemek beyhudedir.

 7. 2 sene önce

  Buyrun Cenaze namazına, artık çok değişik boyutlarda ve yakınlarda bir irin patlaması yaşanacak, Milletlerimiz için en hayırlısı olsun

 8. 2 sene önce

  “artis olmak için büyük şehire giden kız” karakteri vardı yeşilçam filmlerinde, oradakine benzer bir hayal aleminde yaşıyormuş bu genç arkadaş. Çok üzücü. İntihar süsü olup olmadığı değil, tecavüzün gerçek olup olmadığı soruşturulsa olay açığa çıkar ama kimi kimsesi olmadığı için olayın üzeri örtülmüş gibi görünüyor. Son koyduğu resimlerde bodrumdaki o marinadan resimler paylaşmış, masanın resmi var cebinde telsiz olan bir tip, yanan puro, tam bir VIP ortam var.

 9. 2 sene önce

  Ekranlarda sürekli yayınlanan, Kafkas İslam Ordusu tezine , zarar veriyor bu acılar. Ben de şahsen üzüldüm. Aklıma takılan soru; niye bir insan başka bir ülkede intihara meyletsin ki. En azından cenazeyi ülkesine yakınlarını götüreceğini düşünerek onları bu zorlukla baş başa bırakmaz ve bunu başka ülkede yapmaz. Allah rahmet eylesin. Umarım gerçekler ortaya çıkar.

 10. 2 sene önce

  Burası ilginç bir şekilde ruh hastaları ile dolu, bu ikisinin aynı kişi olduğu konusunda her türlü iddiaya girerim.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!