‘Yellehçiler’ vaazıyla gündemde olan imamın işine son verildi

‘Yellehçi’ vaazı ile sosyal medyada gündem olan imam Mehmet Emin Kutluay’ın Güneydoğu TV’deki programına son verildi.

featured

Şanlıurfa’da imam Mehmet Emin Kutluay’ın Eylül başında kent halkının ‘yalakalar’ için kullandığı ‘yellehçi’ ifadesini kullanarak yaptığı vaaz gündem olmuştu.

Kutluay, vaazında “Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi” dedi.

Sosyal medyada ‘yellehçi’ vaazı binlerce kez izlenen Kutluay’ın Güneydoğu TV’deki programına son verildiği belirtildi. Televizyon kanalının sahibinin AKP’li olduğu, parti yönetiminin baskı yaptığı iddia edildi.

‘HAYATIMA DA MAL OLSA DOĞRULARI HAYKIRACAĞIM’

Mehmet Emin Kutluay programına son verilmesine sosyal medya hesabından tepki gösterdi:

“Gerek dernek gerek şahsi telefonlarımız susmadığı için cevap yazma vacip oldu. Yaklaşık bir yıldır program yaptığım Güneydoğu TV konuşmamdaki sertlik ve en son gündeme düşen YELLEHCİ videosundan sonra programımı bitirme kararı almıştır. Oysa ben camide konuşmuştum. TV’de bile değil. Şunu unutmayın dünya hayatıma da mal olsa doğruları her yerde haykırmaya devam edeceğim. Konuşmalarımdan dolayı arkamızda duran bizi destekleyen bize her türlü desteğini esirgemeyen değerli büyüklerime ”basın mensubu arkadaşlara ”ve Türkiye’nin her yerinden arayan kardeşlerime ve Urfa halkıma ben teşekkür ediyorum. İnşallah daha farklı mecrada karşınızda olacağım değerli kardeşlerim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

 

NE DEMİŞTİ?

Şanlıurfalıların “yalakalık yapanlara” yönelik “Yellehçi” ifadesini kullandığını hatırlatan Mehmet Emin Kutluay şunları söylemişti:

“Yabancılar yalaka, Şanlıurfalılar Yellehçi der. Urfalıların bu mana dolu kelimesi kibarca yağcı diye söylense anlamını yitirdi. Bunlara yellehçi diyeceksiniz. Taraftar olduğu parti yanlış karar alsa da bir şey değişmez. Arkasından onu alkışlar. Oğlunu kızını işe koyak için birilerinin önünde iki büklüm olur yellehçi. Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi. Fakirin kendisi ölse cenazeye gitmez, zengine köpeklik eden yellehçiler. Fakir aradığı zaman telefonuna cevap vermez. Zengin aradığı zaman ayağa kalkar cevap verir. Yellehçi birilerine yaranmak için hanımını kızını bile kıskanmaz.”

 

‘Yellehçiler’ vaazıyla gündemde olan imamın işine son verildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Adamakilli bir imam cikmis onu da kovmuslar TV’den.

 2. 2 ay önce

  Amin!

  Cevapla
 3. 2 ay önce

  Cumhuriyet’e yakışır bir hoca olmuş

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!