Yeni Akit yazarları Enes Kara’nın ölümünü ‘ateizme’ ve eğitim sistemine bağladı

featured

Yeni Akit gazetesinin eğitimci yazarı Ali Erkan Kavaklı, ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskılar ve gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son veren Enes Kara’nın intiharını ‘ateizme’ bağladı. Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu da, Kara’nın ‘fakültedeki yozlaşan eğitim sisteminin oluşturduğu boşluk ile’ ölümü seçtiğini yazdı. Ayrıca, Enes’in cemaat sayesinde Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandığını iddia etti.

19 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara, yaşamına son vermeden önce çektiği videoda baskılardan yıldığını ve özgürlüğünü kaybettiği için artık yaşamak istemediğini söyledi. Kara’nın videosu, Türkiye’de cemaat ve tarikatlar sorununu yeniden gün yüzüne çıkardı.

İNTİHARI ATEİZME BAĞLADI

İktidara yakın Yeni Akit gazetesinin yazarlarından Ali Erkan Kavaklı ise Kara’nın intiharını “ateizm”e bağladı. Kavaklı “Tıp fakültesi öğrencisi nasıl ateist oldu? Ateist çıkmazlara saplanmasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ateist bakış açısı ile yazdırdığı fen bilgisi kitaplarının etkisi oldu mu? Enes, ateist öğretmen ve öğretim üyeleri ile karşılaştı mı? Ailesi inançlı olduğuna göre Enes’i ateizm bataklığına kim sürükledi?” sorularını sordu.

Cemaat yurdunun sorumlu tutulmasını eleştiren Kavaklı, Enes Karan’ın neden inancını yitirdiğinin araştırılmadığını yazdı.

İnançsızlığın insanları intihara sürüklediğini öne süren Kavaklı, Türkiye ve Avrupa’daki intihar oranlarını paylaşarak “Milli Eğitim Bakanlığı, gençleri ateizme ve intihara götüren fen bilimleri müfredat ve kitaplarını sorgulamalı ve düzeltmeli. Bir tek gencimizi bile dinsizlere kurban vermemeliyiz” diye yazdı.

KARAHASANOĞLU: CEMAATİN İMKANLARIYLA FAKÜLTEYİ KAZANDI

Yeni Akit gazetesinin yazarı Ali Karahasanoğlu da bugünkü yazısında Enes Kara’yla ilgili “Enes ve Dilara.. İkisini de tartışabiliyor muyuz?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Enes Kara’nın Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmak için, babası Mehmet Kara’nın da bağlı olduğu ‘Nur cemaatinin’ imkanlarından faydalandığını ima eden Karahasanoğlu, “Anne babasının bağlı olduğu dini grubun imkanları ile çalışıp, Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı..” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu Enes’in intiharını okuduğu fakültedeki ‘yozlaşmış’ eğitime bağlayarak, “Fakültedeki yozlaşan eğitim sisteminin oluşturduğu boşluk ile.. Ölümü seçmiş ve hayatına son verdi..” diye yazdı.

Yeni Akit yazarları Enes Kara’nın ölümünü ‘ateizme’ ve eğitim sistemine bağladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. Allahım; sen benim dinimi şu yaşını başını almış akılsızlardan koru Yarabbi!

 2. 13 Ocak 2022, 19:36

  Çocuk neden ateist olmuş diye sormuyorlar. Nefret ettirmişsiniz, ateist olmuş. Nefret ettirmeyelim demiyorlar da ateist olduğu için diyorlar. Siz münafıkların ve yalancıların dik alasısınız. Sizden nefret etmek ibadettir.

 3. boyle bir yorumu yapacak kadar sahsiyet yoksunu beyin fukaralari bunlar.”cemaatin imkanlari” na belli kurumlara yerlestirdikleri adamlar uzerinden soru kotarmak olmasin.zaten tartisilanda bu devletin imkanlari artik tarikat ve cemaatlere verilmeyecek ve kapatilacaklar. Turk gencligi kimseye bagli minettar kalmayacak cunku “cemaat imkani” dedigi bizzatihi devleti yonetenlerin aczliginden dolayi ellerine gecen kaynaklardir.adama sorarlar kimin malini kime minnet olarak gosteriyorsun.

 4. Eminimki, Enesi etüt hocası felan olarak bedavaya çalıştırdınız. Diğer öğrencilerin hocalığını rehberliğini yaptı.

 5. 13 Ocak 2022, 23:26

  Bu insanların zihninden insanlık adına katma değer sağlayan bir eylem, bir düşünce çıkar mı ? çıkmaz, çıkamaz
  Yemin ediyorum benim 9 yaşında ki oğlum, bu yoksul gazeteci müsveddelerinden daha evrensel, uygulanabilir, daha akılcı yorum yapar. Bu tip akıl yoksunları makam sahibi hayret arkadaş. Akit için kimlerin maddi destek sağladıklarını kendileri dahil herkes biliyor.

 6. yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.adanada pittbull saldırısında yaralanan çocuğa dava açanlar gibi.

 7. Bunlar müslüman değil ki. Bunlar muaviye dininden. Bunlar Ebu Sufyan soyundan.

 8. Enes 19 yasindaydi, 19 senedir muhur elinizde. Sizin eserinizdir, gerisi bos laf, munafiklik ve kafirliktir. Kendinizi kandirmaya devam edin, yoksa dediklerinizin yanit yazmaya deger bir agirligi yok, sizin de guzel sozu anlayacak akliniz yok. Kalplerine muhur basilanlar, kulaklarina agirlik vurulanlarsiniz. Ama goremezsiniz iste boyle. Devam edin. Az kaldi, 2023 geliyor. Ya adalet yerini bulacak, ya da helak hak olacak. Ikisinde de gume gidiyorsunuz.

 9. baba daha önceki açıklamasında ben oğlumla uzun süredir konuşmuyordum, annesi ve halası ile konuşuyordu diyor. oğluyla konuşamayan bir baba çözümü çeşitli yerlerde arayan toplum

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!