Yeni Akitçi, faturayı 6 yaşında evlendirilen çocuğa kesti

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu; İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında imam nikâhı ile evlendirilmesi ve cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili "Eşler sanki yan yana oturup konuşamıyorlarmış gibi. Ses kaydı alıp, kesip biçerek, insanları aldatmak için, telefon görüşmesi yaptırılarak kurulmuş bir tezgah var." dedi.

featured

Türkiye; İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında evlendirdiği ve cinsel istismara maruz bıraktığı iddialarını konuşurken; Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, faturayı çocuğa kesti.

İddiaları köşesine taşıyan Karahasanoğlu şöyle yazdı:

“Üniversite yıllarımda, kafayı üşüten bir arkadaşımız vardı. ‘Biliyor musun, Ben Roma kralı II. Justinyanus’um’ diyordu. Ben de, ne yapayım, gönlü hoş olsun diye oturup kırk saat, ‘Sen Roma kralı da değilsin. Jüstinyanus da değilsin. Ne birincisi ne de ikincisisin’ diye anlatmak yerine ‘Evet, ben de biliyorum.. Sen 2. Justinyanus’sun’ diyor, geçiyordum. Şimdi hocamızın kızı da, (Allah kimseye dert vermesin, dert verip derman aratmasın, hepimize şifa nasip etsin) düştüğü bunalım sonrasında, ‘Ben 6 yaşında evlendim’ dedi diye savcı peşine takılmış. Bilirkişi peşine takılmış. Hakim peşine takılmış. Bunların, hepsini boşverin de Türkiye’yi yönetmeye talip 5 lider, II. Justinyanus’un peşine takılmış gidiyorlar.”

‘SES KAYDI ALIRKEN MAHKEME KARARI VAR MI?’

“‘6 yaşında evlendim’ diyerek hayal dünyasını aktaran, psikolojik rahatsızlığı olan kızımız, ses kaydı almak üzere, eşini telefonla arıyor. Ses kaydı alınırken, mahkeme kararı var mı? Yok. Savcı kararı var mı? Yok.” diyen Karahasanoğlu, şöyle konuştu: “Anne de, baba da, suçlanan koca da ’16 yaşında nişan, 17 yaşında nikah’ demişler. Yani ‘6 yaş’ falan yok, açık bir iftira, şimdi anladınız mı?”

‘FETÖ’NÜN EMNİYET MÜDÜRLERİNİN ARKA PLANDA KURDUĞU TEZGAH GİBİ’

Karahasanoğlu, “Tıpkı Ali Kalkancı-Fadime Şahin olayındaki Sisi lakaplı travesti ile, FETÖ’nün emniyet müdürlerinin arka planda kurduğu tezgahtaki gibi… Eşler sanki yan yana oturup konuşamıyorlarmış gibi. Ses kaydı alıp, kesip biçerek, insanları aldatmak için, telefon görüşmesi yaptırılarak kurulmuş bir tezgah var.” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİ’NİN GÜNAHLARINDAN BİRİSİ DE…’

Karahasanoğlu, “Bayan 21 yaşında. Düşük yapmış. Bunalımda.. Kendisi ilişki istemediği halde kocasının zorla ilişkiye girdiği yönünde suçlaması var.. Koca da, ‘Bu da doğru değil’ diyor. Buradan olayın arka planı da ortaya çıkıyor. AK Parti’nin günahlarından birisi de, Atatürk’ün ceza kanununda bile olmayan, ama şimdi AK Parti’nin hazırlattırdığı kanunda (CHP’nin dayatmasıyla) var olan, nikahlı eşlerin ‘zorla cinsel ilişkisi’ kavramı. Aslında bu da, psikoloğun kurguladığı ve psikolojik rahatsızlığı olan kızımızı figüran olarak oynattığı tiyatronun arka planını ispatlıyor. Olayın bu kısmına belki sonraki günlerde gireriz. Biz evlilik sonrasında, yetişkin iki kişinin arasında ‘zorla ilişki’ diye bir şey olur mu, olmaz mı tartışmasını sonraya bırakalım.” dedi.

‘BAKIN TEMEL ABİ ANLAMIŞ’

Siyasilerin ‘6 yaşında istismar’ skandalına gösterdiği tepkisinden de bahseden Karahasanoğlu, “İnancı olan bir insanın da böyle bir suçu işleyeceğine ihtimal vermiyorum. İnsanlar hata yapabilir ama ben ihtimal vermiyorum.” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için de “Bakın, Temel abi anlamış. Topa girmemiş” ifadelerini kullandı.

Yeni Akitçi, faturayı 6 yaşında evlendirilen çocuğa kesti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 2 ay önce

    sen sağlıklı biri olsaydın, görünene göre psikolojik sağlığın iyi değil. bu atmasyonları atabilir miydin?

  2. 2 ay önce

    olayin arastirilmasi gerek, gel gor ki akape ve feto zaten dogru duzgun olmayan adalet sistemini tumden sirazesinden cikartti. Ustune borsalar kurdu. Savci arastirsa, yok dese kimse inanmayacak, var dese kimse inanmayacak. Bu olayi da kimse kabatas ile kiyaslamasin, orada olmayan goruntuleri izledigini soyleyen bir basbakan ve gazeteci ordusu vardi. Sonuc, ayarini bozdugunuz kantar sizi de tartmaya basladi iste. Ne haliniz varsa gorun. Hersey ve daha fazlasi mustehak hepinize.

  3. 2 ay önce

    Bu tipini.bu tipler deniz solucanları gibi her külahın karakterini alır ve onun gibi hareket eder. Omurga önemli bir organdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!