Yeni Akitçilerin başı döndü… ‘O fotoğrafı görünce yıkıldım!’

Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, Erdoğan ile Sisi'nin tokalaştığı fotoğrafı köşesine taşıdı. Verilen poz için “Tüm dünya Müslümanları adına yıkıldım. Benim gönlümden geçen, o fotoğrafı görmemekti. Yaşamamaktı” diyen Akit yazarı, yine de Erdoğan'ı aklamak için güldüren bir yöntem seçti.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılışına katılmak için gittiği Doha’da Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile dün el sıkıştı.

Erdoğan, 2013’te Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed Mursi’nin devrilip Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Sisi’ye karşı “katil”, “darbeci” gibi çok sert ifadeler kullanmış, Ankara ve Kahire diplomatik ilişkileri askıya almıştı.

9 yıl sonra Erdoğan ile Sisi’nin dün verdiği samimi pozlar Türk ve Arap basınında manşetlere çıktı. Türk siyasetinin de ana gündemlerinden biri oldu. Muhalefet Erdoğan’ı “tükürdüğünü yalamakla” eleştirirken, iktidar cephesinde sessizlik hariç.

Ancak hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, o fotoğrafı köşesine taşıdı. Verilen poz için “Tüm dünya Müslümanları adına yıkıldım. Benim gönlümden geçen, o fotoğrafı görmemekti. Yaşamamaktı” diyen Akit yazarı, yine de Erdoğan’ı aklamak için ise güldüren bir yöntem seçti. Erdoğan’ın 9 yıl direndiğini söyleyen Karahasanoğlu, “(…) Yine de ‘Yetmez ama, EVET’ diyelim. ‘Erdoğan dürüstlükte de, vefada da, ilkelilikte de… Karşısındakilerin hepsini. Dışardakileri de, içerdekileri de.. Cebinden çıkarır’ diyelim, noktalayalım.” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu’nun yazısının satır başları şöyle:

“Dün Katar’daki Dünya Kupası maçları öncesinde çekilen bir fotoğraf, ajanslardan geçti..

Erdoğan ile Sisi, gergin bir gülümseme ile, tokalaşıyorlardı..

Monşerler “geri kafa” diyebilirler..

Çakallar dünyasının, çakal kafalı yavruları “Hangi devirde yaşıyorsun” diyebilirler..

“Vefa mı, İstanbul’da bir semt idi ama.. O semt de tarih oldu galiba” diyenler alay edebilirler..

Ben o fotoğrafı görünce yıkıldım..

Tüm dünya Müslümanları adına yıkıldım..

Seçilmiş bir Cumhurbaşkanlarına sahip çıkamayan Müslümanlar adına yıkıldım..

Erdoğan’ın 9 yıllık direnişinin sonunu getirememesine üzüldüm, yıkıldım..

Sisi’yi karşılamak için, uçağının önüne kırmızı halılar seren Almanlar, İngilizler, Fransızlar bizlere “Demokratik ülkeler, hukukun üstün olduğu ülkeler” olarak tanıtılırken, o tanıtımı yapanların yüzlerine tüküremediğim için yıkıldım..

Sisi’nin bulunduğu masaya oturmayan Erdoğan’ı alkışlayıp, Erdoğan’ın vefakar kişiliğini öne çıkartırken, bugün Sisi ile tokalaşan Erdoğan fotoğrafı sonrasında, başkalarının eleştirisine fırsat bırakmadan, ‘ben kendimi eleştirmeliyim’ dedim, kendime..

Ve eleştiriyorum, kendimi..

Yazıklar olsun bizlere.

Ki; Mursi hakkında, darbecilerin mahkemesinin verdiği idam kararı gününde, “Mısır’da Mursi için verilen idam kararına tepkisiz kalındı. ‘AB’de idam yasak’ diyorlar. AB’de idam yasaksa ey AB üyesi ülkeler neden sesinizi çıkarmıyorsunuz, neden konuşmuyorsunuz? Öznesi olmayan açıklamalar yapılıyor. ’İdam kararı doğru değil’ şeklinde. Ortada bir özne var. Yüzde 52 oyla seçilmiş Mursi. Niye bu yönde açıklama yapmıyorsunuz?” diyen Erdoğan’a, bugün Sisi ile fotoğraf verme mecburiyetinde bıraktık..

Benim gönlümden geçen, o fotoğrafı görmemekti. Yaşamamaktı.

Yaşadık..

Yıkıldık..

Ama, “Mursi’ye sonuna kadar vefalı olmalıydık” derken..

“Her şeye rağmen, tüm dünya birleşse bile, yine Mursi’ye vefalı olmalıydık” derken..

Kimse bizleri şu tezgaha da getirmemeli..

İçim kan ağlayarak gördüğüm o fotoğrafı, 9 yıl sonra değil, birinci yılında çektireceklerle de bizim işimiz olmaz. Olmamalı..

9 yıl direnen Erdoğan’a, “keşke ..” diye başlayan cümlelerle gönül koysak da..

Riyakarlık yapıp.. Ahlaksızlık yapıp, “Ülkeler arasında dostluk yoktur, menfaat vardır” diyen ilkesizlere/sahtekarlara da saha açmamamız lazım..

Erdoğan 9 yıl direndi..

“Uluslararası ilişkilerde dostluk yoktur” diyenlerle mücadele ederek, direndi..

“Uluslararası ilişkilerde menfaatler vardır” diyen çakallara direnerek, “insanlar arasındaki ilişkilerde de, devletler arasında ilişkilerde de, dostluk da vardır, fedakarlık da vardır, vefa da vardır” haykırışında bulundu..

Ama gücümüz yetmedi..

Gücümüz yetmediğini söyleyelim..

Sisi’nin darbeyi yaptığı ilk günde, “Mısır’ın içişleri bizi ilgilendirmez” diyen katil şakşakçılarına karşı, yine de “Yetmez ama, EVET” diyelim..

“Erdoğan dürüstlükte de, vefada da, ilkelilikte de… Karşısındakilerin hepsini. Dışardakileri de, içerdekileri de.. Cebinden çıkarır” diyelim, noktalayalım.”

Yeni Akitçilerin başı döndü… ‘O fotoğrafı görünce yıkıldım!’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Emrolduğu gibi dosdoğru ol!! Ayetini bir kere daha hatırlatmakta fayda var doğru olmanın dansöz olmaktan daha faydalı olacağını düşünüyorum.

 2. 2 hafta önce

  Türkiye’nin ve genel olarak ortadoğu ülkelerinin ve halklarının, islamcılıktan kurtulmaktan başka bir çıkış yolları yoktur!!! Nokta.

 3. 2 hafta önce

  bu sahis o mektubu yedikten sonra trumpin ayagina kadar gitmis kisi, sisi ne ki. Bir de bu secilme olayini bu kadar germe akit. O kadar secen varsa o kadar da secmeyen var. Sizden olsa olsa kene olur. Ne var ne yok emersiniz.

 4. 2 hafta önce

  Bunlarda pkk ve hatta pkk dan daha tehlikeliler.

  Cevapla
 5. 2 hafta önce

  Yeni Akit ne demiş ne yazmış önemli değil.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!