Yeni atanan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı daha önce Türkçeyi yasaklamış!

featured

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atanan Nazif Yılmaz’ın daha önce ‘Türkçe öldü’ diyerek imam hatiplerde Türkçe konuşmayı yasaklamayı önerdiği ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yeni bir atama yapıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine Ahmet Emre Bilgili’nin yerine Nazif Yılmaz getirildi. Tartışma yaratan atamayla ilgili Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, “Nazif Yılmaz, bu göreve 8 yıldır başında olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden geldi. Tesadüf de değil. İmam hatip ve ardından ilahiyat mezunu olan Yılmaz, ömrünü dini eğitim ile geçirdi. Ensar Vakfı, İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nde  (ÖNDER) çalıştı. Hafızlıktan başlayan Milli Eğitim’in tepesine uzanan bir kariyeri var” diye yazdı.

Terkoğlu yazısında, Nazif Yılmaz’ın Bilal Erdoğan tarafından desteklenen ve atanan bir isim olduğunu söyledi.

Nazif Yılmaz’ın ‘Türkçe öldü’ diyerek imam hatiplerde Türkçe konuşmayı yasaklamayı önerdiği belirtilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Nazif Yılmaz ‘Türkçe öldü’ diyerek imam hatiplerde Türkçe konuşmayı yasaklamayı öneren isim. Yayımladığı bildiri unutulur mu:

‘Arapça öğretilirken ikinci bir dil kullanılmaması gerekir. Öğrenciler, öğretmenleri ile ancak Arapça diyalog kurabileceklerdir. Öğrenci teneffüslerde öğretmeni ile ancak Arapça konuşabilir. Ya konuşur ya da yanında tercüman getirir.’

Yılmaz, kendisi öğretmenken yaptığı uygulama sayesinde aldığı sonucu şöyle anlatıyor:
‘Türkçe konuşmanın yasak olmasıyla öğrenciler mecbur kaldıkları için ister istemez Arapça konuşmaya başladılar. Rüyalarında dahi Arapça konuşanlar oldu.’”

Yeni atanan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı daha önce Türkçeyi yasaklamış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 6 ay önce

  Tamam burada feci bir demeci var. Ama asıl mesele ıskalanmasın. İmam-hatip liseleri ne idüğü belirsiz yabancı öğretmenlerle kaynıyor. Misyoner mi, istihabaratçı mı, araştırmacı mı, kimdir neyin nesidir bunlar? Önde gelen imam hatiplerde hep bunlardan var. Tabii anadolu ve fen liselerinde de çokça var; ama bu haberdeki adamın görevi imam-hatip eğitimini Amariganlaştırmak olmuş. İngilizce veya İspanyolca hazırlık neden olur yahu, imam yetişmeyecek miydi bu okullarda? Bir imam-hatip lisesi neden yaz kampı yapıp çocukları Amariga’ya götürür? Suudi Arabistan veya Kudüs’e gitseler, hadi neyse derdik. Fetö gitti bunlar geldi; bu bürokratlar doğrudan anglosakson sisteminin neferi.

  Cevapla
 2. 6 ay önce

  Bizi arapça ve ingilizce-fransızca arasına sıkıştırdınız. En eski dillerin başlarında gelen öz dilimiz güzel Türkçemizi katlettiniz.

  Cevapla
 3. 6 ay önce

  Ben olsam o okulu başına yıkardım, yıkamamışlar mı

  Cevapla
 4. İşte bunlarla Türk milli eğitimi yönetilecekmiş, vah ki vah…
  Dinini bile tam olarak bilmeyen, Kur’an-ı Kerim ne diyor anlama yetersizlerine bak hele..

  Cevapla
 5. 6 ay önce

  Turk Ulusuna dusmanligin sonu gelmiyor, getirmekten baska cikis kalmadi…

  Cevapla
 6. 6 ay önce

  Türk halkının hoşlanmadığı ne varsa inatla ve büyük bir hırsla yapmaya devam ediyorlar.Cahil cesareti denilen şey budur.Aynı zamanda cami duvarına işemek de budur…Başka birşey söylemeye gerek yok.İyi gitmek istemiyorlar.Nush ile uslanmayanın hakkı kötektir sözünü boşa söylememiş atalarımız.

  Cevapla
 7. 6 ay önce

  Islam dini ile bu insanlar arap emperyalismini getirmeye calisiyorlar. Ne kotuki araplarda bati kulturunu seciyorlar bakin suudi arabistana. Amerikada bir suudi li biryle konusurken bana kurani arapcadan ogrenmem lazim dedi peki amerikalailara ingilzce tercumenini niye veriyorsunu diyince onlar baska siz baskasiniz dedi

  Cevapla
 8. 6 ay önce

  Dil öğreniminde belli bir seviyeye gelene kadar anadilden destek alınması gerekmektedir. Aksi taktirde öğrenim hasara uğrar. Belli bir aşamadan sonra bir dili kendi dilinde öğrenmenin, öğrenmeyi hızlandırdığı ve pekiştirdiği zaten biliniyor. Ancak Türk ve Türkçe düşmanlığı farklı bir konudur.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!