Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un geçmişte attığı tweetler gündemde

2022 KPSS sınavında soruların sızdırıldığı iddiası üzerine ÖSYM Başkanlığı görevinden alınan Prof. Halis Aygün'ün yerine atanan Prof. Bayram Ali Ersoy'un eski paylaşımları gündem oldu. Ersoy'un İsmailağa Cemaati'nin ölen lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'na 'gül yüzlü efendim' dediği ortaya çıktı.

featured

31 Temmuz Pazar günü yapılan KPSS sınavında bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin sorularıyla aynı olması Türkiye’nin gündemine oturdu. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Yediiklim Yayınevi’ne soruşturma başlattı ve suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında yayınevinin adreslerinde de arama yapıldı.

Bununla birlikte ÖSYM Başkanı Halis Aygün de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla görevden alındı. Yerine ise Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Ersoy bugün yaptığı açıklamada, tartışmalı KPSS sınavının iptal edildiğini duyurdu.

Ancak yeni ÖSYM Başkanı eski tweeti nedeniyle sosyal medyada çok konuşuldu.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, Twitter hesabından Bayram Ali Ersoy’un önceden attığı tweetleri paylaştı.

Maraklı, “Yeni ÖSYM Başkanı, atandığı an Twitter hesabını kapatmış olsa da birkaç tweetine Google sayesinde ulaşılıyor. Tarikatçıya “efendim” diyen bir ÖSYM Başkanı’mız var artık. Arkadaşlar önemli olan atananın değil, atayanın değişmesi. Biz değiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

HESABINI KAPATTI

Yeni ÖSYM Başkanı’nın Twitter paylaşımları ise başka bir tartışmaya kapı araladı. Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden İsmailağa Tarikatı’nın lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı paylaşan Ersoy’un tarikat liderini efendi olarak tabir ettiği görüldü.

‘GÜL YÜZLÜ EFENDİM’

Ersoy, paylaşımında “Allah cc yoluna, İslam yoluna, Ehli Sünnet yoluna adanmış koca bir ömür. Şahidiz ya rabbi, şahidiz ya rabbi. Vazifesini hakkıyla yaparak bu dünyadan göçtü Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri rabbim sana rahmet eylesin, habibine komşu eylesin gül yüzlü efendim” ifadelerini kullandı.

 

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un geçmişte attığı tweetler gündemde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yazık asıl bilimi dinsizlikte sanan gerici fosillerden hala bu millet yakasını kurtaramadı. Yüz yıldır bu yönetim yoktu ve yüz yıldır uzaya füze fırlatıldıda bizim mi haberimiz yok..Bilime din engel değıl, sizin gibi boş sadece laf üretenler engel..Ayrıca Ösym başkanında profesör olmasına dinin takıılmadığı gibi yapacaklarına da inancı ve değerleri engel olmaz siz merak etmeyin….

 2. 2 ay önce

  Yazik Turkiye’ye bilimden uzaklastirilsin diye gereken yapilmakta.

 3. 2 ay önce

  Gül yüzlü mü?Yok ya!!!

 4. 2 ay önce

  Şahane! Ne beklenebilir ki bozacı, şıracı muhabbeti işte. (meslek erbabının günahı yok tabii ki) Hepsi mührü bozdurmuş! Mensupların alayını tıbbi muayeneden geçirmek ve tedavi etmek lazım.

 5. 2 ay önce

  Bu atamaya şaşırdık mı?Tabii ki hayır. Devlet tarikatlara esir olmuş asıl sorun burada.

 6. 2 ay önce

  İsmailağa cemaatine yan çizildi heralde, sınavları iptal ettiler.

  Cevapla
 7. 2 ay önce

  Şaşırdık mı? Hayır!
  Bunlardan bir gün kurtulacak mıyız? Evet!

 8. 2 ay önce

  gül yüzlü demirtaş- apo efendim…dememiş..bu yüzden tepki göstriyor y-chp..yoksa kimsenin inancı bizi ilgilendirmez..hainlerin peşine takılmasın tek.

  • 2 ay önce

   Ha o ha o ne fark eder, hepsinin kafası aynı. Ayrıca siz buna inanç diyorsanız size yazık…

 9. 2 ay önce

  Ne olmasını bekliyorduk? Cumhuriyet aydını bir bilim insanı mı olacaktı yeni başkan?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!