Yeni özelleştirme dalgası… 12 ildeki 73 kamu taşınmazı satılıyor

Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne kayıtlı olan 12 ildeki 73 taşınmazın özelleştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Özelleştirme kararı kapsamındaki taşınmazların bazıları, İstanbul Sarıyer Rumeli Feneri, İzmir Çeşme, Muğla'da Bodrum, Köyceğiz ve Marmaris'te, Antalya Kemer, Manavgat ve Alanya'da, Ankara Yenimahalle'de bulunuyor.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne (TEİAŞ) kayıtlı olan 12 ildeki 73 taşınmaz, özelleştirme kapsam ve programına alındı.

Özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2027 tarihine kadar tamamlanacağı belirtilen kararın, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun 3. maddesi ile 703 sayılı Kanun Hükmünden Kararnamenin geçici 8. maddesi gereğince alındığı ifade edildi.

Özelleştirme kararı kapsamındaki taşınmazların bazıları, İstanbul Sarıyer Rumeli Feneri, İzmir Çeşme, Muğla’da Bodrum, Köyceğiz ve Marmaris’te, Antalya Kemer, Manavgat ve Alanya’da, Ankara Yenimahalle’de bulunuyor.

Yeni özelleştirme dalgası… 12 ildeki 73 kamu taşınmazı satılıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 24 Ocak 2024, 13:11

    Sat babam sat, sadece heykel yaptı dedikleri atalarımızın yaptıklarını satarak geçiniyorlar.

  2. 24 Ocak 2024, 15:14

    Bütün umudum Ülke kaynaklarını doğru yönetmeyi becerecek iktidarlara kavuşun bir gün.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!