Yeni Şafak yazarı: Erdoğan’ın diploması kayıp

Gazeteci Rafael Sadi’nin “Üniversitede 4 sene aynı sırada beraber okuduk” sözlerinin ardından yeniden başlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘dört yıllık lisans diploması yok’ tartışmasına Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik de girdi.

featured

“Erdoğan’ın üçüncü cumhurbaşkanı kez seçilmesini önlemek için ‘Biz söyledik biz inandık. Siz de inanın’ kampanyasına bir kez daha başladılar” diyen Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, tartışmanın ilk kez 2011 yılında Erdoğan’ın başbakan olduğu yıllarda yaşandığını yazdı.

Çelik şöyle devam etti:

“Bu tarihte yine diploma iddiaları gündeme gelmiş ve Marmara Üniversitesi de Erdoğan’ın talebi ile diplomanın duplikatasını düzenleyerek teslim etmiş. Duplikata medyada yer alınca da altında imza yok bu belge sahte” denildi. Oysa duplikata imzasız düzenlenir. Diploma olarak kullanılmak üzere, hak sahibinin -çalınma, kayıp gibi nedenlerle- talebi üzerine verilir ve resmi belgedir. Bu talepten anlaşılıyor ki; Erdoğan’ın diploması kayıp. ‘Ülkenin Cumhurbaşkanı’nın diploması nasıl kayıp olur’ diyenler olacaktır? Yanıtını tarih veriyor. Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nden lisans diplomasını zamanın dekanı ve rektörü tarafından imzalı 01.11.1991 tarihinde almış. Yani henüz belediye başkanı olmadan 3 yıl önce.”

Yeni Şafak yazarı: Erdoğan’ın diploması kayıp

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    Boşuna uğraşmayın, diploma falan yok!

  2. 4 ay önce

    Olmayan şey nasıl kaybolur!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!