Yeni Şafak yazarı: Laiklik Türkiye’nin önündeki takoz

featured

‘Türkiye laikleştikçe, değerleri aşınıyor, çıkarperest, fırsatperest, duyarsızlaşan, hız, haz ve ayartının kölesi olan, güdülmeye müsait bir yığın hâline geliyor.’

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, “Gücün Türkiye’si ve Türkiye’nin gücü” başlıklı yazısına laikliği hedef aldı.

Kaplan, “Laiklik dinamiği, hem bizi ruhsuzlaştıran hem de ülkeyi uydulaştırarak gücümüzü yok eden bir dinamite dönüşüyor” dedi.

Kaplan’ın yazısının satır başları şöyle:

“Türkiye, laik bir ülke olduğu için Batı’da ciddiye alınıyor” diyenler, bu ülkenin gücünün gerçekten nereden geldiğini ya bilmiyorlar ya da bizimle “kafa buluyorlar”.

Türkiye’nin derin iktidarı, laik entelijansiyadır. Ülkenin ekonomisine, sivil-asker bürokrasisine, eğitim, kültür, sanat dünyasına onlar hâkimler. Güçlerini, derin iktidarlarını kaybetmemek için Türkiye’nin gücünün laiklikte gizli olduğunu söylüyorlar!

Sizin kendinizi nasıl gördüğünüzün zırnık kadar bir değeri yok Batılıların gözünde!

Batılılar şunu çok iyi biliyorlar: Türkiye’nin gücü, laiklikte gizli değildir. Aksine laiklik, Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur ve zihnimizi körleştiren, bizi Batı’ya bağımlı kılan bir prangadır.

Türkiye laikleştikçe, değerleri aşınıyor, çıkarperest, fırsatperest, duyarsızlaşan, hız, haz ve ayartının kölesi olan, güdülmeye müsait bir yığın hâline geliyor.

Laiklik dinamiği, hem bizi ruhsuzlaştıran hem de ülkeyi uydulaştırarak gücümüzü yok eden bir dinamite dönüşüyor…”

Yeni Şafak yazarı: Laiklik Türkiye’nin önündeki takoz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

34 Yorum

 1. Bu işleri bırak yahudiler mescidi aksayı yıkmayaçalışıyor onlara oklarınıçevir

  Cevapla
 2. takoz olan sizsiniz 20 yıldır “alnı secdeye değen”lerin neler yaptığını görüyoruz…
  80 yılın mirasını yemekten başka işi olmayaların karın ağrısı.. Allah ile aldatanlarda bugün…
  ingiliz amerikan ajanları…

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Türkiye’nin önündeki takoz sizsiniz.
  Ve ülke sizi bir şekilde ezip gececek insallah..

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bre kara cahil, bana bit tane, eski laik Turkiye den daha gelismis bir islam ulkesi goster, hazir petrolun parasini adil bolusup yemeyi beceremiyor yobaz ,vahsiler, pirana gibi birbirlerini yiyorlar, yalanmi?

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  İşin ilginç yanı medreselerde yetişmiş tipler de aynen bu özelliklere sahip, hatta daha fazlasına. Haydi laikler bunu da açıklasınlar da görelim.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Laiklik bu ülkenin başına gelebilecek en güzel olaydır.
  Bütün tarikatlar, cemaat ler kapatılmalıdır.
  Allah bir
  Kuran bir
  Peygamber bir
  O halde taşareno gerek yok

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Cumhuriyetten önce de, yani yüceler yücesi yarı ilah üstün insanlar olan ecdatlarımız zamanında da bu topraklarda yalancılık, açgözlülük, kurnazlık vardı, şimdi de var. E öyleyse?

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Bu tür herifleri artık Nietzsche’in Deccalı’na havale ediyorum. Dikkat edin, cin cağırır gibi çağırmayın bu Deccalı. Sizin bildiğiniz gibi değil, hiç değil!.. Aman ha! Sakın ha! Haha!

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Bahsettiğiniz bu Müslüman çocuklara, Osmanlıcılık naraları ile emperyal devletlerin kuklası olup yerinden yurdundan edilen Suriye halkı da dahil mi!? Hatırlatayım; Kemalistler “yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışını benimsemişlerdir; bi başka ülkenin topraklarında Cuma namazı kılmak için can atmazlar. Bizim camiilerimiz de boldur aslında. Ha bu arada, kimilerine yeni görevlerinin adresi de verildi: Doğu Türkistan. Hadi bakalım, görelim o kimseleri, bakalım bu sefer kimleri yerlerinden yurdundan edecekler ve kazanan yine emperyal devletler olacak. Bu insanlar ne garipler değil mi, hiç utanmazlar da; hiç bi şeyden de anlamazlar belki; ya da anlarlar da o kadar kötüdürler ki körlükleri bundandır. Kim bu insanlar yahu, siz tanıyor musunuz?

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Akşam akşam gene mi mağdur etmişler islamcıları, bunların yaşamı da full çile, hep zulme uğramakla geçip gidiyor, yazık valla, o kadar ihale alıp sorumsuz şekilde süper zengin olacaksın, ama hep zülme uğrayacaksın, zor dostum zor…

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  Vay be, bu ahlaksız namussuz laikler ne kadar yüce bir güce sahipmiş ki, islamcılar 80 yıldır iktidarda ama bir türlü bu illüminatici laiklerin halkı ahlaksızlaştırma operasyonunun hakkından gelemediler. Tüh sizin kalıbınıza, laikler halka namussuzluk aşılarken eliniz armut mu taşlıyordu, yoksa eliniz şakşak dolar mı sayıyordu bu esnada. Bakınız bu büyük bir dramdır.

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Kadın açıldığı (?) için erkek kadına tecavüz ederse, kadına suç çıkaran mantığın rögar kapağı yine patlamış, gayet normal, klasik islamcı sinir nöbeti kabilinden bir negatif enerji, bir olumsuzlama daha. Laiklik olduğundan geri kaldık, kadınlar açıldığından (?) tecavüz etmek zorunda kaldık vs vs. Geçiniz.

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  Tam tersine laiklikten uzaklaştıkça ahlaksızlaşan, çıkarına düşkün, güdülmeye müsait, şeyhin, şıhın, kölesi olan bir toplum haline geliyoruz.

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Sabahları 4.30 civarı caminin önünden koşuya gidiyorum, camide taş çatlasa 4-5 kişi oluyor. Önce poponuzu kaldırın, sonra laikliğe laf atın saygıdeğer ihaleciler. Sizi sıcacık yataklarınızdan da laiklik mi kaldırtmıyor yoksa. Zavallılar.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Maraş’ ta, Sivas’ ta ve daha dünyanın dört bir yanında insanları kadın, çoluk, yaşlı, genç, suçlu, suçsuz ayırmadan hunharca katleden kim? Cihatçılar mı, laikler mi?
  Osmanlı, hristiyandan çok müslümanlarla savaş yaptı ve müslüman öldürdü. Eğer bu gün Türkler, başka müslüman toplumlarla savaşmıyorsa, bu yalnız laik devrimler sayesinde.

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  İslamcılıkla hiç sorumluluk almadan Karun kadar zengin olacak para var, iyi valla, keşke ben de beyfendi gibi bir islamcı düşünür olsaydım.

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Yaptığın ‘tespitlere’ bakılacak olursa en ‘laik’ parti AKP ve en laikler de dinciler o zaman. Sizin aklınız bozuk. Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir fakat akıl gidince lastik patlak, fren patlak. Elde kırık bir direksiyon bibip, bibip… Hayırlı yolculuklar.

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Perincek hergun bu kafalarla ayni gemide “vatan savasi” verdigini soyluyor, hemde laik Turkiye Cumhuriyetinin kurucusu buyuk onder Ataturk’un resmi onunde. Benim kafam karisti.

  Cevapla
 19. 2 sene önce

  Evet laiklik bir takozdur. Mezhep savaşlarının, din savaşlarının, hurafenin, yobazlığın, gericiliğin önündeki takozdur laiklik. Tıpkı hukuk devletinin de bir takoz olduğu gibi. Hukuk da, adaletsizliğin, hırsızlığın, katilliğin, hayvanlığın önünde bir takozdur. İyiki bu takozlar var. Sayılarının çoğalması en büyük dileğimizdir.

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Laikliğin olmadığı islam ülkelerinin (Yemen, Suudi Arabistan, İran, Mısır, Sudan vs vs)
  hallerini görüyoruz. İstemeyiz kalsın.

  Cevapla
 21. 2 sene önce

  Yusuf hoca gene 12 den vurmuş.yüzde yüz doğru tespit.beyni küflü güya laik yobaz takımı da hemen klavyenin başına geçmiş.biseyler yazmak isterdim ama bu cahil takımı anlamaz.Yusuf Kaplan hocanın yazdıklarını anlamamışlar.anlamayı boş ver yanından bile geçmedikleri yorumlardan belli.Evet bi arkadaşın yazdığı çok doğru.Bu emperyal sistem sadece ecdat düşmanı,Müslüman düşmanı yetiştiriyor.batı hayranı ezik,kişiliksiz,okudugunu anlamayan,analitik düşünemeyen küflü beyinli,dediğim dedik yobaz,cahil bir nesil.

  Cevapla
 22. 2 sene önce

  Valla hiç de laik olmayan, laiklikten tamamen bir haber olan, kalemi eliyle zor tutan ya da adını yazamayan köylü-kasabalı normal halktan insanlarla muhatap oluyorum, çoğu açgözlü, kurnaz ve bedavacı ve bu arkadaşın dediği her şeyden. Bu da mı gol değil?

  Cevapla
 23. 2 sene önce

  Valla herkes fellik fellik yoga, meditasyon vsye yöneliyor. Kimse nedense namaza hevesli değil. Açıkçası bu arkadaşın dünya görüşü insanlara huzur sağlamada sınıfta kaldı. Tabii bunu itiraf etmek biraz sıkar, en iyisi Kemalizme laf atmak, böylece tüm sorunlar hasıraltı edilmiş olur, mis gibi.

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Bir çok konuda neredeyse mutlak iktidar yönetimiyle başarısız olursan tabii ki de bir günah keçisi bulmak gerekli. Yoksa biz islamcılar; ihalelerden malı vurduk, sonra da ahlak alt yapımız zayıf olduğundan her türlü dümene yöneldik diyecek değil ya.

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  Takoz sizin gibi neyin ne işe yaradığını bilmeyenlerdir

  Cevapla
 26. Laiklik düsmani FETÖ baban bugün o bahsettigin „düsman“ larin aga-babasinin kucagina oturmus tesbih cekiyor. Bu sekilde „müslüman osmanli“ cocuklarina güzel örnek oluyor. Müslüman osmanli cocugu ne Allah askina??? Ne yiyip ne iciyorsunuz anlamiyorum ki. @VeryansinTV: Yorumculara yas siniri falan getirseniz?

  Cevapla
 27. “Laiklik dinamiği, hem bizi ruhsuzlaştıran hem de ülkeyi uydulaştırarak gücümüzü yok eden bir dinamite dönüşüyor“…

  Bizi son yirmi yildir izlenen dinci politikalar yüzünden bu kadar ruhsuzlastiran, uydulastiran ve gücümüzü kaybettiren baska hic bir zaman dilimi olmadi. Dinci hortlaklar yüzünden yeni Nesil deist, ateist, edilgen, kirilgan ve gücsüz bir hale geldi. Hala cikmis olmayan Laikligin „takoz“ etkisinden bahsediyor utanmadan. Hedef saptirma, provokasyon, gaza getirme…hepsi 2023 secimlerine hazirlik…Hazir ruhsuzlasmaktan bahsetmisken, NATO zirvesinde ülkeyi temsil edenlere bir bakmak lazim…Hamdolsun hem ruhsuzlasmisiz hem de uydulasmisiz…Agiz ishali olmus gibi her konustuklarinda etrafi kirletiyorlar.

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  Türkiyenin önündeki tek takoz siyasal sahtekar islamcılar.

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Türkiye laikleştikçe değil, Türkiye İslamlaştıkça deseydin dediklerin doğru olurdu.

  Cevapla
 30. 2 sene önce

  Laiklik işinize gelmiyor tabi. Millet uyandıkça, aydınlandıkça din ile aldatmanız zorlaşıyor çünkü!

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Türkiye sayenizde Müslüman olduğunu iddia eden din tacirlerinin tarihin en hırsız ve de arsızları olduğunu gördü. Sizden sonra daha da laikleşecek.

  Cevapla
 32. 2 sene önce

  hocam ağzınıza sağlık,
  laik kemalist rejimin eğitim sisteminde ingiliz fransız italyan düşmanı kimse yetişmiyor, ama ne hikmetse müslüman ve osmanlı düşmanı yetişiyor

  kemalislere göre cihan harbinde topraklarımızı işgal eden, yakıp yıkan, yüzbinlerce mehmetçiğimizi şehit eden ingiliz fransız ve italyanlar modern çağdaş aydın demokrat cici çocuklar, ama vatanı için canından olan müslüman osmanlı çocukları yobaz gerici şeriatçı

  örnek mi, nişantaşında başörtülü hanıma “sizi burada istemiyoruz” diye saldıran yavşakoğluyavşak acaba kaç tane ingilize fransıza italyana aynı şeyi yapabilir, laik kemalist kafası buna müsade eder mi

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  hadi sıkıysa laikliği kaldırmaya kalkın. sizi NATO’nuz, Biden’iniz de kurtaramaz.

  Cevapla
 34. Dogrudur çunku 20 yildir yonetimde olanlar sayesinde hamdolsun insanlar bu hale geldi; suçlu yine laiklik; su da var sizin yuzunuzden kaç kisi dinden sogudu

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!