Yeniden Refah Partisi açıkladı: AKP ile görüşmeler kesildi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AKP ile ittifak görüşmelerinin kesildiğini duyurdu.

featured

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, partisinin genel merkezinde bugün basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Suat Kılıç, yerel seçimler öncesi AKP ile bir süredir yürüttükleri ittifak görüşmelerinin gelinen aşamada kesildiğini duyurdu. AKP ile ittifak pazarlığı iddialarına yanıt veren Kılıç, “AK Parti’den Konya Büyükşehir Belediyesi’ni istemedik. Bizden duymadıklarınıza inanmayın” dedi.

‘GÖRÜŞMELER KESİLDİ’

“AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi.” diyen Kılıç, “En son geçen hafta pazar günü olacak görüşmeyi ertelemek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı. Bizim herhangi bir talep ya da girişimimiz bu anlamda olmayacak. Ama AK Parti’den görüşmelere yeniden başlamak ya da bir liderler zirvesi gerçekleştirmek gibi bir talep gelirse, elbette bu talebe olumlu bakacağımızı ifade ettik.” ifadelerini kullandı. 

‘KAPILARI AÇIK TUTUYORUZ’ MESAJI

“Siyaset, iş birliğine kapıları açık tutmaktır” diye konuşan Kılıç, “Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir. Biz duruşumuzu pazarlık gelmesiyle ifade etmek istemiyoruz. Biz, duruşumuzun bir şeyler almak, istemek şeklinde özetlenmesinden de rahatsızlık duyuyoruz. Yeniden Refah Partisi’nin duruşu, ilkeler temelinde bir duruştur.” dedi.

’10 ŞUBAT’TA BÜTÜN BÜYÜKŞEHİR VE İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZI İLAN EDECEĞİZ’

Kılıç, merkez yürütme kurulunda mülakat tarihleriyle ilgili çalışmaların yapıldığını ifade ederek, “Daha esnek bir takvim içerisinde mülakatlarımızı daha sağlıklı yürütebilmek açısından 10 Şubat tarihini belirledik. 10 Şubat tarihinde Yeniden Refah Partisi, Ankara’da bütün büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını ilan edecek. Aynı toplantıda 31 Mart 2024 yerel seçim beyannamemizi de kamuoyuyla paylaşacağız. Kapı bir yere kadar aradık ama tarihi de belli seçimler yaklaşıyor. Vatandaşlarımızın müsterih olmaları lazım. Biz milletimizin milli manevi değerleri istikametinde siyaset yapan çizgisi olan ilkeler temelinde siyasi yaklaşımlarını oluşturan bir siyasi partiyiz. Yeniden Refah Partisi’ne güvenen, oyunu, vicdanını Yeniden Refah Partisi’ne teslim eden hiçbir vatandaşımızı bize olan sevgisinden, ilgisinden alakasından ve güveninden dolayı mahcup etmemek üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı

Yeniden Refah Partisi açıkladı: AKP ile görüşmeler kesildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!