Yerli otomobil TOGG için tarih verildi…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse mart ayından itibaren inşallah Bursa'nın yollarında da ülkemizin haklı gururu, ilk yerli ve bütün hakları bize ve Türkiye'ye ait olan otomobilini hep beraber göreceğiz. TOGG, inşallah mart ayında Bursa'da yola çıkmış olacak" dedi.

featured

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) düzenlenen Bursa İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na katıldı.

Ekimde TOGG fabrikasının açılışını yapacaklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Allah nasip ederse de mart ayından itibaren inşallah Bursa’nın yollarında da ülkemizin haklı gururu, ilk yerli ve bütün hakları bize ve Türkiye’ye ait olan otomobilini hep beraber göreceğiz. TOGG, inşallah mart ayında Bursa’da yola çıkmış olacak” dedi.

‘ABD’DE BÜYÜK İMKAN VAR’

Türkiye’nin ABD’ye yaptığı ihracatın çok az olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “ABD’ye yapmış olduğumuz ihracat denizde 1 damla su. 2,5 trilyon dolar ithalat yapıyor ABD. Biz burayı ihmal etmişiz, yokuz burada. TOBB olarak 2010 yılında bir proje geliştirdik ve ‘Türkiye’nin ihracatta var olmadığı yerlerde Türk ticaret merkezlerinin açılması lazım’ dedik. Projeyi biz hazırladık, sunduk. Bizi devre dışı bıraktılar. Sonuçta Türkiye’ye faydalı olsun, dedik ama olmadı çünkü fikir babası biziz, çalışan biziz, nasıl çalışacağını biliyoruz. En sonunda TOBB’a ‘Hadi gel bakalım, sen de kur’ dediler. Chicago’da ilk Türk Ticaret Merkezi’ni açtık. Bu Türk Ticaret Merkezi’nde ne hizmet veriyoruz? Tercümanlık yapıyoruz, müşteri buluyoruz, şirket kuruyoruz, avukatlık yapıyoruz, mali müşavirlik yapıyoruz. Her şeyi bırak montaj yapıyoruz. ABD’de büyük bir imkan var. Ticaret yapmak isteyene fırsat var” diye konuştu. (DHA)

Yerli otomobil TOGG için tarih verildi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!