Yeşilçam oyuncusu Tunç Oral hayatını kaybetti

Kibar Haydut, Beş Şeker Kız, İstanbul’un Kızları, Gurbet Kuşları, On Korkusuz Kadın, Yakut Gözlü Kedi, Sokakta Kan Vardı, El Kızı, Ayşem, Ferhat ile Şirin gibi yapımlardaki rolleriyle tanınan oyuncu Tunç Oral hayatını kaybetti. 

featured

Kariyer hayatı boyunca pek çok filmde rol alan ve Yeşilçam’ın jönleri arasında yer alan 84 yaşındaki oyuncu Tunç Oral vefat etti. Acı haberi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay, iki Tunç Oral’ın gün önce hayatını kaybettiğini yazdı.

Onur Akay, Tunç Oral’ın acı haberini “Türk Sinemasından sessiz sedasız bir gidiş daha!” başlıklı yazısıyla duyurdu. Usta oyuncunun cenaze töreni bilgilerini de paylaşan Akay, “Türk Sinemasından sessiz sedasız bir gidiş daha! Yeşilçam’ın jönlerinden Tunç Oral’ı, 20 Eylül Salı günü kaybettik. Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı hayatını kaybeden Oral’ın cenazesi, 22 Eylül 2022 Perşembe günü, Antalya Türbeli Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazını müteakip Türbeli Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Sinema camiasına ve ailesine sabırlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

TUNÇ ORAL KİMDİR?

Tunç Oral adıyla bilinen oyuncunun gerçek adı Tuncer Akoral’dır. 15 Mart 1938′de İstanbul’da doğan sanatçı 1964 yılında Ses Dergisi’nin yarışmasında birinci olduktan sonra oyunculuğa başladı.

Rol aldığı sinema filmleri arasında Beş Şeker Kız, İstanbul’un Kızları, Gurbet Kuşları, On Korkusuz Kadın, Yakut Gözlü Kedi, Sokakta Kan Vardı, El Kızı, Ayşem, Ferhat ile Şirin gibi filmler var. Asıl adı Tuncer Akoral olan usta oyuncu, eğitimini Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olarak tamamladı ve ardından gazetecilik okudu.

Halter sporuyla da ilgilenen Tunç Oral, bu dalda Türkiye rekoru kırdı ve milli oldu. Bir dönem tercümanlıkta yapan ünlü oyuncu daha sonra sinemaya geçerek oyunculuk ve yapımcılık yaptı. Usta oyuncu son olarak Muhteşem Yüzyıl isimli dizide oynamıştı.

Yeşilçam oyuncusu Tunç Oral hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!