Yiğit Bulut, ev ve kira fiyatlarını körükleyecek skandal çağrısını böyle savundu

Doğalgaz krizi nedeniyle 1 milyon AB vatandaşının kışı Türkiye'de geçireceğini öne süren Cumhurbaşkanı Danışmanı Yiğit Bulut, konut sahiplerine “Malınızı ucuza kaptırmayın” çağrısı yapmıştı. Tepki çeken Bulut, kastının otel ve yazlıklar olduğunu öne sürdü.

featured

Büyükşehirlerde ev ve kira fiyatlarının fırlamasıyla ortaya çıkan konut krizi vatandaşı büyük sıkıntıya sokarken, Cumhurbaşkanı danışmanı Yiğit Bulut, adeta krizi körükleyen bir çağrıda bulundu.

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte Batı yaptırımlarını doğalgaz kartıyla aşmaya çalışan Moskova Avrupa’ya gaz sevkiyatını kesmeye başladı. Avrupa başkentleri kışı nasıl atlatacağını düşünürken, Avrupalı yaşlı turistlerin kışı Türkiye’de uzun tatillerle geçirmeye hazırlandığı iddiaları ortaya atıldı.

Bu iddiayı dillendiren Yiğit Bulut, adeta kira ve konut fiyatlarını daha yükseltecek skandal ifadeler kullandı. Büyükşehirlerdeki konut sahiplerine seslenen Bulut şu ifadeleri kullandı:

“İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. İstanbul, İzmir, Antalya ve birçok ilde oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın Muhtaçlar! İlahi adalet!”

Büyükşehirlerde vatandaşlar fahiş fiyatlarda dahi kiralık ev bulmakta zorlanırken Bulut’un çağrısı “Türklere ucuza vermeyin, kışa turistlere katlayarak verin” mesajı olarak algılandı.

Mesaj büyük tepki çekince Bulut yeni bir açıklama yaparak kendini savunmaya çalıştı. Açıktan “Ev alımı ve kiralama” ifadelerini kullanmışken, kastının kışın boş kalan otel ve yazlıklar olduğunu öne sürdü.

Bulut şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Dostlar,

Bu ülkede her bilgiyi, her fikri hatta her sözü çarpıtanlar oldukça doğruyu tartışarak bulamayız. AB ülkelerinden bu kışı geçirmek üzere Türkiye’ye bir geçici taşınma dalgası olabilir haberini paylaşınca çarpıttılar çarpıttılar. Bu bilgi hayata geçerse önemli. Neden mi? Çalışanlar için belki kışın kapanan oteller kapanmayacak, otele mal veren esnaf için belki kışın kesilen mal alımı devam edecek, bazı bölgelerde boş duran talep görmeyen gayrimenkuller ilk defa kışın da kiralanacak… Avantaj ve dezavantaj olacak bir çok yeni dinamik Gelişecek. AB ülkelerinde bu fikir tartışılıyor biz de hazırlıklı olalım deyince alıp çarpıttılar. Türkiye’de yazlık ev diye yapılan sitelerin yüzde 90’ı kışı boş geçiriyor! Malınızın değerini bilin deyince kötü olduk. Bilmeyin arkadaşlar böyle bir denklem ortaya çıkarsa ben söylememiş olayım, siz de fikren hazır olmadığınız için her alanda yeni denklemi avantajlı konuma çevirmeyin. Bildiğiniz gibi devam edin!”

Yiğit Bulut, ev ve kira fiyatlarını körükleyecek skandal çağrısını böyle savundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 Eylül 2022, 11:25

    Gırgırcılar bilir. Tam bir zihni sinir projesi. Ekonomik danışmandan da bu beklenirdi.

  2. En basiti, dolar ve mazot bir TL olacaktı, ne oldu jöleli?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!