Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Cemil Çiçek’ten dikkat çeken ’10 bin dolar’ çıkışı

featured

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘siyasi etik yasası’ çağrısını değerlendirerek, “Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker’in videoları sonrası başlayan “10 bin dolar” tartışmasına Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Cemil Çiçek de katıldı. 

İsim vermeden konuya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ninSiyasi etik yasasının süratle ve mutabakatla çıkarılmasıdır. “ sözleri üzerinden değinen Çiçek, “Bu söz söylenmişse bir ihtiyaç olduğu için söylenmiştir. Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?” dedi.

‘SİYASETTE ADAM KALMAZ DİYE REDDEDİLDİ’                                 

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar yazarı Ahmet Taşgetiren’e konuşan Çiçek’in açıklamaları şöyle: 
 
“Biz geçmişte, Yeni Anayasa için dört parti arasında -Ak Parti, CHP, MHP, HDP- uzlaşma komisyonu kurulduğunda üç konu üzerinde çalıştık. Yeni anayasa, -59 madde için uzlaşma sağlanmıştı- İç Tüzük ve Siyasi Etik yasası. Siyasi Etik Yasası komisyonuna Ak Parti’den Köksal Toptan, CHP’den Oktay Ekşi, MHP’den Sümer Oral ve HDP’den Adil Zozani seçilmişti. 3-4 maddelik bir yasa öngörülüyordu. Bu ölçüler gelirse siyasette adam kalmaz, denilerek reddedildi.

Bu söz söylenmişse bir ihtiyaç olduğu için söylenmiştir. Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?”

NE OLMUŞTU?

Hakkında suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker’den “10 bin dolar alan siyasetçi” iddiasını ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dile getirdi.

Muhalefet tüm milletvekillerinin zan altında kaldığını belirterek, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un harekete geçmesini istedi. Gözlerin çevrildiği Meclis Başkanı da 27 Mayıs’ta İçişleri Bakanı Soylu’ya bir yazılı soru göndermişti. 

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Cemil Çiçek’ten dikkat çeken ’10 bin dolar’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Cicek soru: Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?

  Sorunun Muhataplari: Maasallah, insaallah, bakara-makara.

  Sadakallahülazim.

  2023‘de hersey daha da güzel olacak. SAHSIM en kalbi duygularla buna inaniyor, hamdolsun.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Kimi geldi çanta ile götürdü. Kimi geldi sunta ile götürdü. Her biri bir avantayla götürdü. Gani para-pulu varmış vesselam. Benim aklım benim fikrim yetmedi. Bu memleket nasıl hâlâ batmadı?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bunlar okurken sen ne yapıyordun diye sormazlar mı? Sormazlar tabi, burası Lut kavmi. Sen de değişen konjonktür de yer kapma derdindesin anlaşılan. Bütün bu feto pislikleri ve yolsuzluklar senin de olduğun dönemde hortladı. Simdi de yağ gibi çıkıyorsun. Ar damarınız çatlamış sizin, hepinizin ve sahsinizin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!