Yıldız Tilbe’ye sahip çıkan AKP’li yazar Seyit Rıza ve Şeyh Sait’i ‘mağdur’ ilan etti

featured

“Şeyh Sait ve Seyit Rıza haklı” diyerek Yıldız Tilbe’ye sahip çıkan Yeni Şafak yazarı, Kemalizmi hedefine koydu.

Şarkıcı Yıldız Tilbe’nin Cumhuriyet düşmanları Şeyh Said ve “Dersim isyanı” lideri Seyid Rıza’ya rahmet dilemesi gündem olmuştu.

Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’dan alkış, Atatürkçülerden tepki alan Tilbe’ye bir destek de AKP’li Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi.

Kılışarslan, “Bana sorarsanız elbette Şeyh Sait ve Seyit Rıza haklı. Zira ikisi de büyük bir mağduriyet ve mazlumiyet yaşamış. Üstelik ikisinin de genç, yönünü tayin etmeye çalışan bir ülkenin “doğrusu budur” zannederek katledildiği çok açık” dedi.

Kılıçarslan’ın yazısının satır başları şöyle:

“Kamalistlerin Seyit Rıza ile Şeyh Sait’e aynı anda rahmet dileyen Yıldız Tilbe’ye, ellerinden gelse kadını bir kaşık suda boğacaklarmış gibi saldırmaları bu bakımdan ibretliktir. Bu düşmanca dille, bu linç kültürüyle devam ettirebiliyor zira Kamalistler kendi varlıklarını.

Oysa köprünün altından çok sular aktı. Ne 1920’lerin Türkiye’sindeyiz, ne Türkiye’nin en makbul sınıfı “oligarşik Kamalizm’in oluşturduğu yeni nesil”, ne de Kamalizm muktedir. Tuhaf, kavgayı sürdürmeye meyyal, değişip dönüşene, yeni dünyanın yeni diline uyum sağlayamamış, kaybetmiş, kaybetmeye devam etmeye de mecbur bir sosyolojik kitle artık Kamalistler. Doğu Perinçek, Yılmaz Özdil vd. sevimsiz ideologları dışında bir temsil güçleri de kalmış görünmüyor.

Bu, burada bir dursun.

Son 10 Kasım’da, beklemediğimiz isimlerden gördüğümüz “Atatürk’e rahmetle” mesajlarının çokluğu kimseyi yanıltmasın. Kimse bunun üzerinden bir “Kamalizm ölmedi” sonucu çıkarmasın. Kamalizm, çağdışı bir akıl tutulması ideolojisi olarak çoktan öldü. Doğrusu Atatürk’e rahmet dileyen kitlenin günden güne büyümesi de Kamalizm’in ölmesi ile doğrudan ilgili. İlgili zira Kamalizm, Atatürk’le eşitlenmediği oranda ölen bir şey.

Bu da burada bir dursun.

Seyit Rıza ve Şeyh Sait meselelerinde öyle çok dezenformasyon var ki kimin haklı kimin haksız olduğu konusu kendiliğinden önemini kaybetmiş görünüyor. Bana sorarsanız elbette Şeyh Sait ve Seyit Rıza haklı. Zira ikisi de büyük bir mağduriyet ve mazlumiyet yaşamış. Üstelik ikisinin de genç, yönünü tayin etmeye çalışan bir ülkenin “doğrusu budur” zannederek katledildiği çok açık. “Alınabilecek son tedbiri” en başta almak, belki genç Türkiye Cumhuriyeti için “zannedilen bir gerçeklik” olarak orta yerde durmuş olabilir ama 2020’de “olmuş artık olan” deyip meselelerin üzerini kapatmak dururken, insanların kendilerini yaralanmış hissettikleri yerden konuşmalarına bile engel olmaya çalışarak alınabilecek bir gram mesafe yok, olmayacak. Mağdur edilerek katledilmiş iki insana rahmet dilemenin bile bir sürek avına döndürülmesi tek başına Kamalizm’in nasıl bir “azınlık ideolojisi”ne dönüştüğünün açık göstergesi.”

Yıldız Tilbe’ye sahip çıkan AKP’li yazar Seyit Rıza ve Şeyh Sait’i ‘mağdur’ ilan etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Kemalizm değil, sen ve ideolojin kaybedecek. Çürümüş liberal zırvaların, pkk ve gerici İngiliz severliğin Türk ulusunun çelik iradesi karşısında eriyip yok olacak. Atatürkçülük, sonsuza kadar Türk ulusuna yön gösteren ışık olmaya devam edecek.

 2. 2 sene önce

  Ne yapalim yani, ne olmus…Gidin ne haliniz varsa gorun, kimseyi rahatsiz etmeyin, kendi dusuncelerinizi baskalarina empoze etmeye calismayin..Para kazanana kadar niye soylemiyorsun bunlari…Bitin kanlaninca boyle konusman sahtekarlik..Once durust sonra delikanli olun…Paraya tapiyorsun aslinda, bu cikiyor buradan..Yuzde doksandokuz paraya tapar…Siz de aynisiniz..Biktik ulan biktik..Birakin bu ayaklari.

 3. 2 sene önce

  bunlar gizli sevicilerdi şimdi pislik hain düşüncelerini kusuyorlar tilbe de artık haindir, zaten hiiç sevmezdim demirtaş gibi rezil dönek

 4. He he.tapinmaya devam

 5. 2 sene önce

  Sadece ingiliz arşivlerine bakın. O dönem ingilizlerle işbirliği yapanlardan bir farkınız yok…

 6. 2 sene önce

  Canım ivancilik sayenizde Türkiye’yi esir aldı.

 7. 2 sene önce

  Bu Ismail Kilicarslan gibiler degilmiydi,Cumhuriyeti yok etmek Atatürk’ün adini silmek icin Fetö ile isbirligi yapanlar.Eger 17-25 Aralik hirsizliklari ortaya cikmasaydi Fetö ile yönetmeye devam edecektiler simdi sözümona Fetö’ye karsilar ama Cumhuriyet ve Atatürk düsmanligini her firsatta Yildiz Tilbe gibi ne idügü belirsiz türkücülerin omuzlarinda sürdürüyorlar dün Fetö vardi bugün Kemalizm karsiti sanatci bozuntulari.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!