Yılların AK Partili köşe yazarı: Artık AKP oldu

featured

AK Parti’yi “liberal İslamcı” olduğu dönemde ateşli şekilde savunan Nihal Bengisu Karaca, artık partinin “AKP” olduğunu söyledi. Partide kurucu kadronun tasfiye edildiğini ifade etti.

2000’li yıllara işaret eden Nihal Bengisu Karaca, “O günlerde AK Parti’ye ‘AKP’ diyen herkesi düzeltirdik” dedi. Ancak bugün partinin “AKP”ye dönüştüğünü belirten Karaca, “Marmara Denizi’nin mahvolduğunu anlamak için müsilajın, o dışkıya benzeyen deniz salyasının suyun yüzeyini kapladığını çıplak gözle görmeleri gerekti. Anlayana, son dönem ortaya saçılan iddialar da siyasetin müsilajıdır” ifadelerini kullandı.

AKP’yi “liberal islamcı” olduğu dönemde ateşli şekilde savunan Karaca’nın Haber Türk’teki yazısının satır başları şöyle:

“(…) Her şey bir yana iktidarda tek bir parti mi var?

Hayır yok ama evet, sorumluluğun önemli bir kısmı AK Parti’nindir.

Artık sadece AKP olan partinin.

Peki sorumluluğunu yerine getirmek için ne yapmalıydı?

Ne yapsaydı AK Parti olarak hatırlanmayı her şeye rağmen hak ederdi?

Yapılması gereken şey basitti.

Aklanmanın yolu, AKP’nin bir araştırma komisyonu talep etmesi ve o komisyonun bağımsız savcılardan oluşan bir heyetle iddiaları incelemesi.

Değil bu yöndeki soru önergelerini reddetmek, bu teklifi yapan bizzat AKP olsaydı şu an toplum başka bir noktada olurdu.

Ama yapılmadı.

Bilakis, “Suç örgütüne mi inanıyorsunuz?” denildi. Önceleri Sedat Peker’den kasıtla ‘mafya lideri’ ifadesi kullanılarak “Bir mafya babasına mı inanıyorsunuz?” argümantasyonuna başvurulurken şimdi bu isim üzerinden ‘örgüt’ çıkarma gayretleri göze çarpacak kadar açıkta cereyan ediyor.

Örgütün üyeleri kim olacak? Herhalde bir kamera, bir tripod ve iddialara kulak kabartanlar. Az geldiği düşünülürse yanına her sofraya maydonoz mahiyetinde FETÖ eklenebilir, hala boşluk kalırsa PKK ve DHKP-C de yardıma çağrılabilir. Adet haline geldiği üzere bütün muhaliflerini sindirme gayretine bu kağşamış yöntemle devam edebilirler.

Ancak “Balını yerken keyifli olan ‘örgüt’, iğnesini çıkarınca mı pis ve kaka oldu?” sorusunu hala cevaplayamamışken bu yeni örgüt tehdidine kimseyi inandıramazlar.

Grup Başkan Vekili Bülent Turan “Hata yapanı ayıklamak görevimiz” deyip yüreklere su serpti ama bunun ‘nasıl’ olacağı ‘ne zaman’ olacağı konusunda hiçbir detay yok.

Dolayısıyla umut edebilmek için sarılacağımız bir vesile de yok.

AKP olarak anılmasında hiçbir sakınca kalmamış olan parti yeniden AK Parti olmak istiyorsa, üretimden hizmete kadar idare ve sorunları çözme ediminin merkezinin Külliye değil hukuk devletinin doğal mekanizmaları olduğunu hatırlayacak ve hatırlatacak bir çalışma içine girmeli. Ve yukarıda da dediğim gibi, meseleyi muhalefete bırakmadan, bizzat ele alarak Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını kendisi teklif etmeli. Araştırma bağımsız yargı mensupları tarafından tahkik edilmeli.

Marmara Denizi’nin mahvolduğunu anlamak için müsilajın, o dışkıya benzeyen deniz salyasının suyun yüzeyini kapladığını çıplak gözle görmeleri gerekti.

Anlayana, son dönem ortaya saçılan iddialar da siyasetin müsilajıdır.

Tıpkı deniz gibi, siyasetin de biraz daha rant ve menfaat için torba torba salya akıtan, bulundukları partiyi bataklığa çeviren adamlardan ve zihniyetlerinden kurtarılması lazım.

Siz yapmazsanız başkaları yapar.”

Yılların AK Partili köşe yazarı: Artık AKP oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

12 Yorum

 1. Çözüm süreci yaşanmıyor ya ondan kudurmuştur. Akp’yi sevmem ama şu an ki hali öncekine göre çok daha iyi .

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Sayın bir zamanların Zaman paçavrası kalemşörü, demek siz de müslaj oldunuz. önce bir günah çıkarmanızı beklerdik. yediğiniz naneler pardon, bağışlar milletin, onların hesabını vermeden müsilaj gibi üste çıkmazsınız. “en büyük hayduda, devlete sürgit haraç vermen gerekir” diye yazan Kanal 7 savunucusu https://www.youtube.com/watch?v=2MOA-JHA9jw

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Zamanında dediğiniz/savunduğunuz gibi “Dağdaki 3-5 çapulcu Terörist dikkate alınıp, Bebek katili denilen şahıs yine/yeni bir 21 Mart nevrozu günü konuşma yapsa ve insanlara geleceği gösterip helalleşme isteği kabul edilse!” Çıksana Takoşum balkona yüzünü göreyim demeye, sarılıp öpmeye dünden razı olursunuz.

  Cevapla
 4. Arsıza kazık çakmışlar , bu takırtı nereden geliyor demiş. Hiç kendine konduruyor mu bak… Müsilajın ta kendisi sizsiniz.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Basortulu bacimin uzerine isediler yalaninda olmayan kasedi izledigini soylemistir. Yalancidir kendisi. Saat sorulmamalidir boylelerine. Degisen konjonkturde yerini acabilmek icin boyle ufak ufak kendisine yol acmaya baslamistir, nagehan gibi. hadi ozisikin kadin halidir.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Ak parti içindeki salyalardan(sizlerden- liberal tayfa) kurtulalı çok oldu…Sizlerse akp li olarak ak partili gözüküp, bu ve benzeri ithamlarla, onu MHP, BBP ve Perinçek ile girdiği tam bağımsız dış politika rotasından çevirmek için, Amerikanın adamları olarak, Amerika adına ona darbe vurmaya çalışıyorsunuz..Zaten HABERTÜRK’ün kripto fetöcülerin mecrası olduğu yakın zamanda ifşa olduğuna göre taşlar da yerli yerine oturuyor.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Keşke Nihal hanım, Abdurrahman DİLİPAK’ın “AK PARTİ’DEKİ AKP’LİLER” yazısına zamanında destek çıksaydı…
  O zaman belki bu yazıyı yazmaya gerek kalmazdı..

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  çok doğru tespit. tamamen katılıyorum. daha fazla geç kalınmamalı.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Bosverin bu isleri, artik degistik falan. Bu insanimsiyi kabatas yalaniniz icin guzelce kullandiniz, malum zatin kameralar onunde soyledigi yalana destek olmasi icin. Ifsa olduktan sonra da attiniz. Sizin oralarda salya sumuk bitmez. Bir gider, on gelir. Balik bastan kokar.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  bunlar 15 temmuz öncesi AKP’nin savunucusuydular. 15 temmuz öncesi akp, açılımcı, atatürk düşmanı akp.
  şimdi işler değişti. bunların da yandaşlıkları değişti. balkan göçmenlerine hakaret etmekten, atatürk düşmanlığına kadar her türlü rezilliğe imza atmış, FETÖ AKP’sinin savunucuları, yeni açılım olmaycınca, milli meseleler daha ön plana çıkınca gerçek yüzlerini göstermeye başladılar.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Yılların Zaman yazarıdır kendisi, güç neredeyse ordadır. “Zaman”ında cemaat paraları pek bi datlıydı, Aksiyon’da falan entel kuntel, kendisinin dahi anlamadığı yazılar yazardı. Postmodernite, gelenek, liberalizm lafları arasında yine kimsenin anlamadığı piç bir kültür oluşturdular, bununla ne kadar işgal varsa temize çektiler, olumladılar. Yarın da CHP’nin yılmaz savunucusu olursa şaşırmayın. Burası Türkiye, bazıları hep muhalif olur, bazısı hep muktedir.

 12. 1 sene önce

  Bu saatten sonra akp den medet umanlar şaşırtıyor beni hemide aşırı derecede
  Teke’den, öküzden süt sağıyoruz deyin inanırım.
  Akp nin bu memleket için olumlu icraatlar yapacağına inanmam, zaten hiç inanmadım.
  En iyi yaptıkları 1. ve 2. dönemlerinde kendilerini çok iyi gizlemek, gerçek yüzlerini göstermemek oldu.
  Ben asla inanmadım, güvenmedim oy vermedim.
  Bazıları güvendi, destekledi Ülkemizin hali ortada
  Zengin şımarık bir çocuğun ailesini bağırması gibi
  Ülkemizi mağfettiler
  Bu zihniyetin her günü zarar ülkemize
  Düzeltme ihtimali kalmadı
  Yapmaları gereken
  ÇEKİLMEK

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!