Yılmaz Özdil, ‘Gözlüğünü çıkardın ama gözüne sokacağım’ deyince Nihat Genç de topa girdi

Yazar Nihat Genç de CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Yılmaz Özdil arasındaki tartışmaya girdi. Yılmaz Özdil'in, Özgür Özel'e yönelik "Gözlüğünü çıkardın ama gözüne sokacağım" sözleri hakkında mesaj paylaşan Genç, "Bence açık harbi ve net olalım, İmamoğlucular, Mansurcular, Kılıçdaroğlucular, Özgür Özelciler, tuttukları tarafı açıkça söylesinler! Ki, hem kim kimin adamı bilelim, hem de Kılıçdaroğlu'nun o meşhur hangi gazeteciler ve gazeteler kimden para alıyor nihayet öğrenmiş olalım!" dedi. 

featured

Gazeteci Yılmaz Özdil’in, geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştirmesiyle başlayan ve daha sonra CHP’lilerin de dahil olduğu tartışma sürüyor.

Son olarak Yazar Nihat Genç’ten de Özel-Özdil gerginliğine ilişkin açıklama geldi. Genç, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaklaşık 45 gazeteciden oluşan bir kafile ile Roma gezisi düzenlemesini hatırlattı.

İmamoğlu’nun gezisinde yer alan İsmail Saymaz ve Alişer Dilek ile aynı medya grubunda çalışan Sözcü yazarı Necati Doğru’nun, geziye yönelik “Bu tür belediyeciliğin ve gazeteciliğin Türkiye’ye ne hayrı olur? Mikrop girdiği vücutta yayılır” sözlerini anımsatan Genç, “Necati Doğru gibi muhalif medyada sözünü esirgemeyen son kale de gidince bugün İmamoğlu’nun özel jetle Avrupa Kupası maçlarına gitmesini eleştirecek cesarette tek bir kalem kalmadı!” eleştirisinde bulundu. Genç; muhalif medyada, Türkiye-Gürcistan milli maçını izlemek için özel jet ile Almanya’ya giden İmamoğlu’nu eleştiren tek bir yazı olmadığını belirtti.

Yılmaz Özdil’in, Özgür Özel’e yönelik “Gözlüğünü çıkardın ama gözüne sokacağım” sözlerine de değinen Genç,“Bence açık harbi ve net olalım, İmamoğlucular, Mansurcular, Kılıçdaroğlucular, Özgür Özelciler, tuttukları tarafı açıkça söylesinler! Ki, hem kim kimin adamı bilelim, hem de Kılıçdaroğlu’nun o meşhur hangi gazeteciler ve gazeteler kimden para alıyor nihayet öğrenmiş olalım!” dedi.

‘İMAMOĞLU’NUN ÖZEL JETLE MAÇA GİTMESİNİ ELEŞTİRECEK CESARETTE TEK BİR KALEM KALMADI’

Genç’in açıklamasının tamamı şöyle:

“Necati Doğru, eğilmemiş bükülmemiş lafını hiç esirgememiş elli uzun yıldır yazan usta gazetecimiz!

Geçen ay tuhaf bir şey oldu, İmamoğlu’nun Roma gezisini Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde yine aynı gazetede yazan İsmail Saymaz gibi gazetecilerin adlarını verip eleştirerek yazdı!

Tuhaf olan şu, bu yazı son yazısı oldu, ‘özel işlerim’ var diyerek okuyucudan uzun bir ara isteyip ayrıldı! Bu hiç de alışıldık bir durum değil, çünkü örneği var, karakteri ortada, Necati Doğru yazısına dokunulan bir gazetede çalışmaz!

Pek tabii olup biten nedir çakozladınız, yazısında İmamoğlu ve İsmail Saymaz isimlerinin geçmesi sonu oldu! İmamoğlu ve İsmail Saymaz isimlerinin çok kısa zamanda kat ettiği güce kudrete otoriteye bakar mısınız?

Ve Necati Doğru gibi muhalif medyada sözünü esirgemeyen son kale de gidince bugün İmamoğlu’nun özel jetle Avrupa Kupası maçlarına gitmesini eleştirecek cesarette tek bir kalem kalmadı!

Bütün muhalif medyayı didik didik okuduk ve İmamoğlu’nun jetle maça gitmesini eleştiren tek yazı yok, ortalık mis gibi tertemiz!

Sadece, Mansur Yavaş trolleri öne çıktı ve bakın bizim başkan halkın arasında maç izliyor ama sizinki özel jetle gidiyor diye sosyal medyada kapıştılar!

‘HANGİ GAZETELER KİMDEN PARA ALIYOR NİHAYET ÖĞRENMİŞ OLALIM’

Ve dünkü gün, Yılmaz Özdil, kendine iftira atıldığını söyleyip Özgür Özel’in gözlüğünü .ötüne sokacağını söyledi!

İşte burada işler karışıyor, herkes birbirine girmiş ama kim aslında kimin adamıdır bilemiyoruz ve okuyucu iç savaşın arka sahnesindeki güçleri isimleri anlamakta çok zorlanıyor!

Bence açık harbi ve net olalım, İmamoğlucular, Mansurcular, Kılıçdaroğlucular, Özgür Özelciler, tuttukları tarafı açıkça söylesinler!

Ki, hem kim kimin adamı bilelim, hem de Kılıçdaroğlu’nun o meşhur hangi gazeteciler ve gazeteler kimden para alıyor nihayet öğrenmiş olalım!

Bakalım, Yılmaz Özdil’in soktuğu gözlüğü kim çıkartacak? Merakla bekliyoruz, İmamoğlu ya da Mansur Yavaş partisinin genel başkanının namusunu koruyacak mı?

Şimdilik bu sert pozisyona kimsenin (Oda tv, Sözcü, KRT, Tele 1, Cumhuriyet, Halk TV) itirazını görmedik!

‘ERDOĞAN YİNE SULU GÖTÜRÜP SUSUZ DÖNDÜRÜYOR’

İşte AKP’yle uzlaşma yumuşa günleri, böyle gidiyor!

Ve tarihi seçim zaferinden sonra birbirine girmesi çözülmesi çökmesi çürüyüp düşmesi gereken saray iktidarı olmalıyken, asıl saray entrikaları ve Bizans oyunlarıyla birbirine giren muhalif taraf oluyor!

Çünkü muhalefetin sömürgeci şirketlere tek lafı yok, muhalefetin tarikatlara tek lafı yok, çünkü muhalefetin sıcak para politikalarına tek lafı yok, çünkü muhalefetin milli bir kalkınma programı yok, çünkü muhalefetin ağır göçmen krizini sonlandıracak politikaları yok aksine CHP’li belediyeler Batı’nın gözüne girebilmek için entegre anlaşmaları yapıyor ve muhalefetin iktidarı taşıyacak kadroları yok ve halka güven verecek politik simaları hiç yok!

İşte Tayyip Erdoğan yumuşama politikasıyla muhalefetin yetersizliği ve arızalarının toplum tarafından daha iyi görülmesini sağlıyor, yani yine sulu götürüp susuz döndürüyor!”

ÖZGÜR ÖZEL-YILMAZ ÖZDİL KAVGASI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmişti. Bu görüşmenin ardından Yılmaz Özdil ‘Asrın Lideri Özgür Özel’e ‘Koltuk’ Verdi!’ başlıklı bir video yayınlayarak bu görüşmeyi eleştirmişti.

Özgür Özel katıldığı bir programda, Yılmaz Özdil’e yanıt vermişti. Özel “Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte ‘Bidon Kafa’ diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, ‘Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin’ diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var” demişti.

Özdil ise sosyal medya hesabı üzerinden “Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca ‘Yılmaz abi’ diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını… gözlüğü çıkardın ama gözüne sokacağım” açıklamasında bulunmuştu.

Özdil ile Özel arasındaki tartışmaya partililer de dahil olmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP-Yılmaz Özdil tartışması büyüyor: ‘Haddini bil!’

Yılmaz Özdil, ‘Gözlüğünü çıkardın ama gözüne sokacağım’ deyince Nihat Genç de topa girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kim kimin tarafında olduğunu belirtecek cesur bir gazeteci var mı sizden başka Nihat bey.
    Size saygımız, sevgimiz sonsuz.Allah size uzun ömürler versin.❤

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!