Yılmaz Özdil ile Erdal Erzincan arasında ‘Kılıçdaroğlu’ polemiği

featured

Gazeteci Yılmaz Özdil ile Türk halk müziği sanatçısı Erdal Erzincan arasında başlayan tartışma polemiğe dönüştü. Özdil’in Kılıçdaroğlu’nu eleştiren paylaşımına Erzincan tepki gösterdi. 

Gazeteci Yılmaz Özdil geçen günlerde katıldığı bir programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Bu nasıl Atatürk partisi. Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya? Diyarbakırlı adamı getiriyorsun Nişantaşı’ndan aday yapıyorsun garanti. Kendin Tuncelilisin İzmir’den aday oluyorsun. Tunceli’den aday olsana kardeşim.” ifadelerini kullanmıştı.

Sanatçı Erdal Erzincan, sosyal medya hesabından Özdil’i eleştirerek “Yılmaz Özdil genlerinde biriktirdiği Alevi düşmanlığını değişik bir şekilde dışa vuruyor” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil de Erzincan’ın ifadelerine tepki göstererek, “Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek dinen suç ilan edildi… Mesela, Deniz Baykal’ı eleştirdiğimizde Sünni düşmanlığı mı yapmış oluyoruz? Yuh be birader!” yanıtını verdi.

Erdal Erzincan, Özdil’in bu cevabı sonrası yeni bir paylaşımda bulunarak “Tunceli ile birlikte Kılıçdaroğlu vurgusu yapmanın başka bir alt metni yoktur. Bu memleket hepimizin değil mi? Eğer öyle olduğunu düşünüyorsak daha özenli açıklamalar yapmamız gerekmez mi?” diye sordu.

Özdil, tekrar cevap vererek “Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiğim konuşmamda İzmir ve İstanbul milletvekillerini de eleştirdim, onlar da mı mezhep?” sözlerini kullandı.

Yılmaz Özdil ile Erdal Erzincan arasında ‘Kılıçdaroğlu’ polemiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 6 ay önce

  ERdal Erzincan konuyu tam anlayamadan oraya buraya çekiştirmiş, olmamış tabii, çok yazık… Bu konuda Yılmaz Özdil sonuna kadar haklı.

  Cevapla
 2. İyide bunun Alevilikte ne alakası var, beklentim vardı herhalde..
  Ama mv liğide, geleceği garantileme işi canım..
  S.Akkiraz vardı merak ettim acaba kaç önerge verdi..
  Birileri çıkarına uymayınca hemen inancı öne sürüyorsa, vay bu memleketin haline..

  Cevapla
 3. 6 ay önce

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi de abisini eleştiriyor. Acaba kardeşi de alevi düşmanı?

  Cevapla
 4. 6 ay önce

  Millet hakikaten kafayı yemiş. ”Havadan nem kapmak” demek bu işte.

  Cevapla
 5. 6 ay önce

  Şahsım adına böyle polemiklere gerek olmadığını düşünüyorum.Memlekette başta adeletsizlik, yolsuzluk, işsizlik, yoksulluk, develüasyon, enflasyon gibi konular dururken yok o şuradan yok bu şuradan aday oluyor olmuyor boş mevzular bence.Birde vekil sayısı bile çok sayının düşürülmesi lazım.Saygılarımla

  Cevapla
 6. 3 ay önce

  işim olmaz ama bende alevi bir aileden geliyorum alevilerdeki mezhepçilik hdpkk siyasetiyle birleşip ülkede en keskin bölücü gerici damarlardan biri haline getirildi. kk adlı mezhepçi dersimci tesevci tipin oraya getirilmesinin sebeplerinden biri de bu. erdal sen bence bu alevici gerici çıkışınla laiklik ve Atatürk düşmanlığını dile getirmişsin. mezhepçilik bir lağımdır ister alevici ister sünnici olsun beş para etmez tiplerdir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!