Yılmaz Özdil: Ruşen Çakır hakkında böyle bir şey söylemedim

featured

Yılmaz Özdil, Ruşen Çakır için ‘Gazeteci kılıklı çantacı’ ifadesini kullandığı iddiasını reddetti. Özdil, ‘Ruşen hakkında böyle bir şey söylemedim, Cumhuriyet bana herhangi bir şey sormadı’ dedi.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Nokta TV canlı yayınında, Medyascope Genel Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır’a “Gazeteci kılıklı çantacı” dediği yönündeki haberi yalanladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Özdil, “Ben Ruşen hakkında böyle bir şey söylemedim, Cumhuriyet gazetesi bana herhangi bir şey sormadı, ama böyle bir haber yapmışlar” ifadelerini kullandı.

Özdil’in tweet’ini paylaşan Ruşen Çakır da “Ben de demin yayının sonunda söyledim. Bir zamanlar benim de çalışmış olduğum Cumhuriyet’in bunu neden yaptığını anlıyorum ama anlam da veremiyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

Yılmaz Özdil’in toz kondurmadığı Ruşen Çakır’ın Medyascope’una ABD merkezli vakıf Chrest Foundation’ın yüz binlerce dolar hibe verdiği ortaya çıkmıştı.

İlgili haber: İşte ABD vakfının para yağdırdığı medya kuruluşları… Medyascope’a rekor hibe!

Yılmaz Özdil: Ruşen Çakır hakkında böyle bir şey söylemedim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

  1. Toz kondurmadığı diyorsun ya, toz konmuş da, silmiş….ama gerçeği gördük, çantacı gazeteci..
    Peki toz gazeteciye mi konmuş, çantacıyamı…insan kafayı yer böyle medya mensupları ile…

  2. Eski Yılmaz Özdil, Ruşen Çakır için ‘Gazeteci kılıklı çantacı’ dememiştim ama şimdi diyorum derdi..

  3. Yılmaz Özdil, dün bunları demişdin..; “Guguk kuşu dokuz defa kaybetti koltuğu bırakmıyor, ama koltuk sevdasına tutulanların bizim partide yeri yok..” “Yeni CHP’nin misyonu Yeni Türkiye’ci AKP’yi iktidarda tutmaktır. CHP’yi geri almadan, Türkiye’yi geri alabilmek mümkün değildir…” “Atatürkçüleri, yurtseverleri, ulusalcıları yuvadan dışarı atıp, ikinci cumhuriyetçileri, siyasal İslamcıları, Kürt milliyetçilerini, liboşları, cemaatçileri, soykırımcıları, tescilli ajanları, sorosçuları monte etmek, gözümüzün içine baka baka “guguk kuşu operasyonudur…” “Açıkla guguk kuşu, Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan yeni chp milletvekili kim?.” “Akrabalardaki bencillik ve korkaklık ne kadar derinse, ensest o kadar uzar. Chp’de on yıldır yaşanan, budur. Yuvanın evlatlarına.. Kendi yuvalan kabus oldu.” “PKK/hdp’e oy verme Kalaşnikof’a şarjör olma!” “05.11.2015 Gençliğe Hitabe’den aldığım yetkiyle söylüyorum. Tıpış tıpış değil, Defolup gideceksiniz kardeşim! “.. “06.12.2019 – Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil – “.. Yılmaz Özdil, sen PKK/hdp ve Fetöcüleri kurtarmak için yapılan adalet yürüyüşüne de katılmamışdın…. Ne iyi etmiştin ne güzel demişdin!……. Yılmaz Özdil, bugün kalktın Veli Saçılık,Canan Kaftancıoğlu,Gültan Kışanak,Selçuk Kozağaçlı gibi PKK/hdp’lileri övmek gafletine düştün,”Kürt olsaydım devlet isterdim” “Ben artık bölünmek istiyorum.Bölmek değil bölünmek istiyorum..” diyen Mine Kırıkkanat’ı “Muhteşem kadın” yaptın, Fetö yazarı Ergenekon savcısı Hakan Aygün ile cilveleştin ne iş bu iş!.. Özdil, Kürtçülerin cirit attığı YeniCHP karşısında üç maymunu oynuyor, “Görmedim Duymadım Bilmedim” diyor.. Alemlerin en hızlı Atatürkçüsü Yılmaz’ın PKK/hdp’lilerle Kutsal Barış yaptığı el sıkışıp kardeş olduğu yeni sulara yelken açtığı belli.. Özdil, Senin görmezden geldiğin Diyarbakır’da “Başlarım sizin Kürdistanınıza..” diyen Kürt anne senden daha cesur daha Atatürkçü. Biraz utanman kaldıysa artık Atatürk’ü ağzına alma!….. CHP’yi PKK/hdp’lilerin işgal etmesine gıkını çıkaramaz oldun.. en son ne zaman PKK/hdp’liler teröristdir bölücüdür katildir bu parti kapatılmalıdır diye yazdın? PKK/hdp’liler artık sevgi kelebeğin mi oldu, niçin aleyhlerine bir şey yazamaz oldun? Nihat Genç’in dediği gibi PKK/hdp’liler seni dağa mı kaldırdı, Özdil? YeniCHP’nin PKK/hdp’e baraj aştırma seferberliğine sen de mi katıldın?Atatürk kitabı ile rekorlar kıran Özdil’in 40bin kişiyi katleden PKK/hdp’lilerin ve sevicilerinin üstüne yıldırım gibi düşmesini beklerdik sen niçin PKK katliamını görmedin de töre davasında 40 kişiyi katleden Kürt korucuların peşine düştün?

  4. Bir gardrop Atatürkçüsü nasıl olur diyorsanız en iyi örnek Dersimli Kürtçüye biat eden Yılmaz Özdil’dir.. Diğer Sözcü yazarlarını kendine uydurmasını beklerken kendisi onlara uydu.. Bunda ağabeyim dediği U.Dündar’ın büyük payı olduğunu düşünüyorum. Üç yıl öncesine kadar Sözcü’de CHP’nin PKK/hdp ile işbirliğine karşı çıkan son iki üç yazardan biriydi ama E.Çölaşan B.Coşkun N.Doğru gibi düşünen çoğunluk onu da ikna etti saf değiştirdi..Yılmaz Özdil’in benim de sık sık yararlandığım çok geniş bir Akapenin Açılım günahları arşivi vardır. Gelelim zurnanın zırt dediği yere Dersimli Kürtçü ile YeniCHP’nin de çok güzel bir Açılım günahları arşivi oldu ama Atatürk kitaplarının unutulmaz yazarı Özdil YeniCHP’deki Türk/Atatürk düşmanlarının bu arşivini yayınlamıyor.! Kim nasıl “Ağzına acıbiber süreriz”diye tehdid etti acaba!…. Y.Özdil’i M.Balbay’ı vb., EskiCHP’nin Dersimli Kürtçü Kemal takımıyla nasıl Hdp şubesi YeniCHP yapıldığını inatla görmezden geliyorlar.. Bunları ne zaman yazacaksınız, iş işten geçtikten sonra mı? Oturmuşlar arka arkaya Atatürk kitabı yazıyorlar.. Sanki Atatürk yurdun işgalini görmezden geldi, görevini unuttu oturdu Malazgirt zaferini yazdı.!. Sanki Atatürk Kürt milliyetçilerinin kökünü kazıyan adam değildi.!.Bunlar güce boyun eğenler, İkiyüzlü sahtekarlar, tiksinti veriyorlar. 1919da da Manda’cı olacakları kesindi. Neyse ki Nihat Genç gibi gerçek Atatürkçü yazarlar var da insanların morali yüksek kalıyor.. Sabah akşam Atatürk kitabı yazan Yılmaz Özdil Atatürk’ün Kürtçülerin topunu birden ipe çektiğini bilmez mi? Çok çok iyi bilir ama tek satır yazmaz..Sabah akşam KürdistanAçılımı yapan YeniCHP’yi Yılmaz Özdil görmüyor mu? Çok çok iyi görür ama tek satır yazmaz…

  5. Kunyelerinde Chrest Vakfi’ndan destek aldIklarInI belirtmisler. Ortaya cIkan ne? Bes yIlda yaklasIk 500 bin $ almislar o mu? 45 gazeteci calIstIrdIklarInI soyluyorlar. Cumhuriyet’in yalan haber yapmasIna kimse takIlmamIs. Ilginc.

    Rusen CakIr’In pek cok kabul etmedigim gorusu var ama Medyascope’u en azIndan BahadIr Ozgur / HakkI Ozdal gibi gazeteciler icin izlemeye deger buluyorum.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!