Yılmaz Özdil-Uğur Dündar kavgasına Can Ataklı da katıldı

featured

Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar arasındaki kavgaya Can Ataklı da girdi. Artı 1 TV için CHP’den toplanan 40 milyon liranın kaybolduğunu iddia eden Ataklı, kaybedenin de bir CHP’li olduğunu öne sürdü.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil‘in Artı 1 TV’yi “kara para aklamak” suçlamasıyla tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz‘ın finanse ettiği iddiasına Uğur Dündar‘dan sert tepki gelmişti. Dündar, Tele 1 canlı yayınında “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” dedi.

Çünkü Artı 1 TV aralarında Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveyisoğlu’nun da yer aldığı muhalif gazeteciler tarafından kurulmuştu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, yılların dostu Uğur Dündar’la karşı karşıya getiren tweetlerinden birinde “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” demişti.

MOLLAVEYİSOĞLU NASIL SAVUNDU?

Tuncay Mollaveyisoğlu da iddiaları reddetti ve kanal kurulurken patron arayışında Prof. Burhan Şenatalar’ın referansı ile o dönem TÜSES Vakfı’nın da başkanlığını yapan Altan Ertürk ile el sıkıştıklarını söyledi. Mollaveyisoğlu, Bugünlerde Sezgin Baran Korkmaz ile ABD’de ortak bir davada adı geçen Ekim Alptekin’in adı biz kanaldan atıldıktan sonra ortaya çıktı dedi.

ATAKLI: ŞAİBE VAR

Tartışmaya muhalif basından yeni bir isim daha katıldı.

Tele1 kanalının sunucusu Can Ataklı, kişisel Youtube kanalında yayınladığı videoda, Artı1 TV için CHP’den toplanan 40 milyon liranın başka bir CHP’li tarafından buharlaştırıldığını ileri sürdü.

Ataklı, “Artı 1 TV kurulduğu zamanla ilgili çok şaibe var. CHP’den toplanan bir 40 milyon lira var. Kayıp. Önemli bir CHP’linin ‘tamam, ben hallediyorum’ diyerek onun önemli bir bölümünü yok ettiğini, gerisiyle de bir bina yaptığını söylerler” ifadelerini kullandı.

Artı 1 Tv’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Mustafa Hoş da o dönem yaşananları ve Yılmaz Özdil’in iddialarını Veryansın Tv’ye anlattı:

Can Ataklı’nın video programının tamamı şöyle:

Yılmaz Özdil-Uğur Dündar kavgasına Can Ataklı da katıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 sene önce

  Dündar-Özdil çelişmesi karşısında Veryansıntv dışındaki tutum : GÖRMEDİM-DUYMADIM-BİLMİYORUM.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Hepiniz de oydaymışsınız Ataklı! Hanginiz doğrusunuz ki? Perinçek’e sataşıyordun geçenlerde; nasıl girdi ulusal dijitürk’e diye, bak Vatan Partisinden çıkıyor mu böyle şeyler? Hep Biden tayfasından çıkıyor…

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ychp lesme hdp lesmis chp e tezgahları .abd cia böyle buyurmus

  Cevapla
 4. Akp’e gündemi kendi üzerinden atmasını iyi biliyor. O yüzden 2002’den beri iktidar. Sezgin Baran Korkmaz Akp’nin kabusu olacakken muhalefetin kabusuna dönüştürülüyor. Bir gizli el imdat frenini çekti.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Can Atakli’yi haylice dinlerim. Bazi noktalarda hak verdigim bir gazetecidir. Olumlu ve nispeten durust bir gazeteci oldugu ve yolsuzluklarinin olmadigi gorusundeyim. Bos atan bazi siyasetcilerin ipini pazara cikarmasi ile unludur.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Can Bey ön alıyor. Kendi korkuları da var. Bunların çoğu kalemiyle Atatürk pazarladı. Para tutsağı.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Korkuları var. Hepsi de oradaydı.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Can Ataklı adındaki gazeteci(!) Tanımıyorduk; sayenizde tanıdık. Sağ olun!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!