Yılmaz Özdil’den HDP’ye övgüler! ‘Tüm partilere örnek olması gerekir’

featured

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, ‘Seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP’dir. Aldığı her oyun hakkını veren tek parti HDP’dir. Bütün partilere ve seçmenlere örnek olması lazım’ görüşünü savundu.

Bizim TV kanalında Lale Özan Arslan’ın konuğu olan Yılmaz Özdil, HDP’ye ilişkin “Aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir.” görüşünü savundu.

‘SEÇMENİNE YALAN SÖYLEMEYEN TEK PARTİ’

Özdil’in açıklamaları şöyle:

“HDP açısından benim şöyle bir gözlemim var. Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP’dir. HDP milletvekilleri, parti yöneticileri vatandaşa oy isterken ne dediyse seçildikten sonra birebir onu yapmıştır. Ben görüşlerine katılmam, tekrar söylüyorum. Onlar da biliyor, ben de yazıyorum. Ama dışarıdayken. İçerideyken adamın arkasından yazmak kahpeliktir, kalleşliktir, pusu kurmaktır. Dışarıdayken suratına söylerim. HDP seçmenine yalan söylemeyen tarihteki tek partidir.”

‘ALDIĞI HER OYUN HAKKINI VEREN TEK PARTİ’

Yılmaz Özdil konuşmasında şunları savundu:

“PKK yanlısı görüşleri tabii var. PKK ile ortak paydaları var mı, tabii var. PKK’nın siyasi yansıması mıdır? Evet. Ama seçmenine yalan söylemez. Ne derse onu yapar. Aldığı her oyun hakkını veren tek partidir. Aslında bu anlamda diğer tüm parti ve seçmenlere örnek olması gerekir. Mesela kadın erkek eşitliği anlamında da baktığınızda… Mesela aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir.”

Yılmaz Özdil’den HDP’ye övgüler! ‘Tüm partilere örnek olması gerekir’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. Bu sözlerde HDP ye övgüden çok, diğer partileri seçmenine yalan söylemekle suçlama var. Yorumlar sanki biraz ezbere olmuş.

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Nihat Genç haklıymış. tek diyeceğim bu.

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  CHP yalan soylemedigi zaman HDP kalmaz bunu unutmayin

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Bir kripto daha açığa çıktı.

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  Bu insanları yıllarca okudunuz onayladınız devam edin bunlar vatansever erdoğan değil çünkü devam edin hıc sorgulamayın

  Cevapla
 6. 9 ay önce

  yazık. vaktıyle bu adamı bızde bır sey sanıyorduk.

  Cevapla
 7. 9 ay önce

  rakı şişesini Atatürk zannedene bak terörün pusunun dağa çoluk çocuk kaldırmanın canlı bombanın katliamın dağda çocuklara kızlara tecavüzün infazın orman kundakçılığının alçaklığın partisi demokrasi barış kardeşlik kadın hakları diyor bunlar yalan söylemiyor öyle mi?

  Cevapla
 8. 9 ay önce

  kendi diliyle yazayim: 40 senedir sadece fitne fesat cikaran, kendi dogduklari topraklar da dahil olmak uzere, memleketin her tarafina zarar ve ziyandan baska birseye yol vermeyen, hicbir zaman yolsuzluklar, cinayetler, tecavuzler, gasplar, kokainler, kumpaslar konusunda konusmayan, onu birak hayat pahaliligi ile ilgili dahi tek bir kelime etmeyen, kumpaslar doneminde feto ile birlikte yalanci taniklik dahi yapan bolucu proje partisi hdp durust, oyle mi? Ayip, utanmalisin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!