YÖK eski başkanından itiraflara devam… Erdoğan kendisinden ne istedi

featured

YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, “YÖK anıları” isimli kitabında dönemine ait itiraflarda bulundu.

Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, geçtiğimiz yıl “FETÖ mensuplarının ÖSYM tarafından hazırladığı tüm soruları çaldığını” itiraf etmişti.

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan Özcan, başkanlık dönemindeki skandallarını itiraf etmeye devam ediyor.

Yusuf Ziya Özcan, “YÖK anıları” adlı bir kitap yazdı ve yakın tarihin bilinmeyenlerini açıkladı.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre; Özcan, o tarihte yardımcısı olan YÖK Başkanı Yekta Saraç’ı, “Başbakanın kulağı” gibi çalışması ve yetersiz olması nedeniyle görevden almak istediğini ancak Erdoğan’ın “Yekta’yı görevden alırsanız çok muhterem babası ve annesi üzülür, ben de üzülürüm” demesi üzerine vazgeçtiğini belirtti.

Yusuf Ziya Özcan, “Yekta hocanın iş yapmadığını, kimse tarafından sevilmediğini söyledim. Cevabı şok ediciydi: ‘Ben Yekta’nın hiç dostu olmadığını biliyorum’…” ifadeleriyle yaşananları anlattı. Özcan, “Başbakanın liyakatten ne kadar uzak olduğunu düşündüm” diye yazdı.

YÖK eski başkanından itiraflara devam… Erdoğan kendisinden ne istedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 sene önce

  Gemi batarken günah çıkarmalar başlamış ama son pişmanlık fayda etmez.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bunlari Allah konusturuyor.Omurgasiz falan önemli degil,önemli olan gercekleri gecte olsa itiraf etmesidir.Yakinda eminim ki Yusuf Ziya icin savcilik bir sorusturma acacaktir.Cünkü acmasa rahatsiz olur savci.Acarak görevini yerine getirecektir.Ne var ki o savcilar icin yillar sonra gercekleri itiraf edecek birileri illaki cikacaktir.Gercekler asla yok olmaz.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Sanki sen çok liyakatlisin feto hırsızlığına göz yummussun senin sayende yuzbinlerce kisinin hakkı yenmiştir.senin gibi haksızlığa göz yumacagina varsın kimse sevmesin

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Bu tarih boyunca böyleydi…… ve böyle kalacak….. Din bu utanmaz adamları bir araya toplayan,…. bir arada tutan bir zamk………. birlikte her türlü kalleşliği,… hırsızlığı,….. hainliği,……. kitabına uydurarak, ……….. masumuz biz,………. mağduruz biz,………. aldatıldık biz……. ayaklarıyla yapıyorlar ve her şeyin bahanesi din!

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Üniversitelerin bugünkü çok kötü kötü halinin sebebi bu demekki yine kandırılmışlar galiba!

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  SORULAR ÇALINMIŞ,HEMİDE ĞEÇEN YIL. PEKİ ÇALINIRKEN SEN NEREDEYDİN. SEN ŞUNA DE Kİ ” FETÖCÜLERE
  SORULARI BEN VERDİM ” DESENE.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Utanmadan sıķılmadan anlatıyor ya omurgasızlığını! Çaldığın soruların hesabını ver önce sonra anlatırsın ne kadar omurgasız olduğunu, maksat tayyibe vurmak olsun kendi ahvalleri kimsenin umurunda değil nasıl olsa!

  Cevapla
 8. Bu ülkede omurgalı birileri var mı acaba?

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Ziya Özcan, soruları çaldırmışsınız ya da çalmalarına göz yummuşsunuz. Yardımcınız gibi siz de bu iş için pek yeterli sayılmazsınız doğrusu. Ne bileyim belki de cv için yeterlilik ölçütüdür. Milyonlarca gencin vebalini nasıl ödersiniz bilemem.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!