‘Yükselemiyor’ itirafı… ‘Enflasyon Erdoğan’ı paçasından tutup aşağı çekiyor’

AKP'li yetkiler, oy oranlarını yüzde 45 seviyesinde ilan etse de ekonomik çöküşün Tayyip Erdoğan'a desteği aşağı çektiğini AKP'li yazarlar da dillendirmeye başladı.

featured
service

İktidara yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, seçim anketlerine göre AKP’nin oy oranındaki durumu yorumladı. Selvi, hayat pahalılığının bu duruma etkisini yazdı.

“AK Parti’nin oyları yükseliyor ama yüzde 40’ın üzerine çıkmıyor” diyen Selvi, AKP Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen‘in konuyla ilgili olarak, “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dediğini aktardı.

Selvi, şu ifadeleri kullandı:

“Küresel liderliği Erdoğan’ı yükseltirken, hayat pahalılığı paçalarından tutup aşağıya çekiyor. Mustafa Şen de aynı noktaya işaret ediyor. AK Parti’nin 2023’ten önce yüksek enflasyon sorununu çözmesi lazım.

Ama bu da bir gerçek. Halkımız yüksek enflasyon sorununu da Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor. Çünkü Erdoğan zaten bunu başarmış bir lider. Ayrıca muhafazakâr seçmen son tahlilde, ‘Evet, hayat pahalılığı var. Ben zorlanıyorum’ der ama nihayetinde, “Her şey 2 kilo domates değil” der. Domatese değil, değerlerine oy verir…”

‘Yükselemiyor’ itirafı… ‘Enflasyon Erdoğan’ı paçasından tutup aşağı çekiyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!