Yunan Ta Nea gazetesi Yunan ordusu ile Türk ordusunu kıyasladı!

ABD'nin yanı başımızda büyük bir askeri yığınak yaptığı Yunanistan, askeri güç açısından hâlâ Türkiye'nin gerisinde ama, aradaki makas daralıyor. Yunan Gazetesi Ta Nea son dengeyi grafiklerle inceledi.

featured

Yunan basınında çıkan haberde Yunanistan’ın ABD’nin de desteğiyle ordusunu güçlendirdiği vurgulandı.

Savaşa hazırlanır gibi hızla silahlanan Yunan ordusunun kapasitesi, en yüksek seviyeye çıktı.

Hedef Türkiye’nin askeri gücüyle aradaki farkı azaltmak.

Yunan Ta Nea gazetesi gelişmeyi, “Yunanistan ile Türkiye arasındaki güç dengesinde büyük tersine dönüş” başlığıyla duyurdu.

Kıbrıs stratejik araştırmalar merkezinin hazırladığı rapora dayandırılarak, iki ülkenin askeri kapasiteleri grafiklerle karşılaştırıldı. Aradaki farkın ilk kez büyük ölçüde daraldığı vurgulandı. Ancak kabul edilen bir nokta var, Türkiye hâlâ önde…

Kaynak: Ta Nea Grafik: HaberGlobal

Yunan Ta Nea gazetesi Yunan ordusu ile Türk ordusunu kıyasladı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Yeni Zelenksy yaratma çabası.

  2. Nüfus oranı ve toprak genişliğini düşündüğümüzde, Yunanistan’ ın silahlanması bir saldırı hazırlığımı dedirtmeye yeter. Bu ise, bizim yerli tasarım silah endüstrimizi çok daha fazla geliştirmemiz gerekiyor demektir..Özellikle denizde çok ciddi caydırıcı olmamız gerekir ki burada, hain fetönün öncelikle Deniz Kuvvetlerimize saldırısının ve Yunanistan’ a kaçmalarının nedeni de somutlaşıyor.

  3. 2 ay önce

    Aptal herifler!Coğrafyayı nasıl değiştireceksiniz?Sen kuzey güney yönünde dikdörtgensin.İmha edilmen işten değil!Anadolu başka bir coğrafya bambaşka bir ölçü.Mustafa Kemal “İsmet-i harimimizde boğacağız” dedi dimi!Otur sıfır!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!