Yunanistan açlıktan bayılanları konuşuyor

Yunanistan açlıktan dolayı bayılan emeklileri ve çocukları konuşuyor.

Yunanistan açlıktan bayılanları konuşuyor

VERYANSIN TV

Geçen günlerde Rodos’ta 9 yaşında bir kız çocuğunun annesiyle birlikte ekmek satın almak için fırının önünde sıra beklerken açlıktan bayılması Yunanistan’ın gündemine oturmuştu. Ülkede dün de ikinci bir vaka yaşandı.

Yunanistan’ın Volos kasabasında yaşlı bir emekli Yunan, evlerinin yakınında yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan kişinin açlıktan dolayı bayıldığı ve tedavi altına alındığı bildirildi.

‘BÜYÜK BİR EKONOMİK KRİZLE KARŞI KARŞIYA’

Yaşlı adamın komşuların ve kilisenin yardımlarıyla yiyecek bulduğunu belirten Yunan basını, bu iki olayla birlikte Yunan halkının büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kalmaya başladığının ortaya çıktığını yazdı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, isimsiz adam komşuların ve kilisenin yardımına ve yiyecek ve diğer ihtiyaçlara dayanıyordu, ancak son günlerde mahalle çevresinde görülmemişti.

Koronavirüsle birlikte zora giren ülke ekonomisi turizmi de etkilemiş, bu durağanlık ülkenin ekonomik kaygılarını artırmıştı. Ülkede 2020 yılı boyunca yüzde 8 oranında küçülme öngörülüyor. Ancak krizin Yunan halkına daha fazla etkisini göstereceği konuşuluyor.