Yunanistan’dan BM’ye Türkiye mektubu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e yönelik “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” çıkışı gündemdeki yerini korurken, Yunanistan'ın, Türkiye'yi şikayet için BM'ye başvurduğu bildirildi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e yönelik “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” çıkışı gündemdeki yerini korurken, Yunan basını, Yunanistan’ın yeni bir adımı yazdı.

Yunanistan’da yayın yapan Atina-Makedonya Haber Ajansı’nın diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Birleşmiş Milletler’e Ankara’nın Ege adalarıyla ilgili tutumuna karşı çıkan resmi bir mektup gönderdiğini duyurdu.

Habere göre, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e hitaben yazılan mektup, Türkiye’nin Ege üzerindeki uçuşlarını artırmasının ve Erdoğan’ın Miçotakis’e yönelik sözlerinin ardından geldi.

Dün Miçotakis, Erdoğan’ın sözlerine “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ın egemenliğini savunmayacağımı düşünüyorsa, yanılıyor.” ifadesiyle yanıt vermişti.

 

Yunanistan’dan BM’ye Türkiye mektubu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    terbiyesiz herif, Turkiye Cumhuriyeti hicbir zaman sizin veya bir baska ulkenin egemenligine kast etmedi. Aksine, herkesin gozu bizim topraklarda. Bir de bize ahkam kesiyorlar. Kabahat sizde degil ama, bu tipleri secip basimiza getirenlerde.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!