Yunanistan’dan Erdoğan’a: Kuzey Kore tavırları, Kuzey Atlantik İttifakı’na giremez

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın füze açıklamasına tepki gösterdi. Dendias "Kuzey Kore tavırları Kuzey Atlantik İttifakı’na giremez." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre ismi kamuoyu ile paylaşılan TAYFUN Balistik Füzesi üzerinden Yunanistan’a göndermede bulunmuştu.

Erdoğan “Şimdi artık füzelerimizi yapmaya başladık. Bu üretim tabii Yunan’ı ürkütüyor. ‘Tayfun’ diyorsun, Yunan ürküyor, ‘Atina’yı vurur’ diyor. Eee vuracak tabii. Sen rahat durmazsan, sen Amerika’dan adalara, şuradan, buradan bir şey almaya çalışırsan Türkiye gibi bir ülke herhalde armut toplamayacak, bir şeyler yapması lazım. Bu gençler boşuna yetişmiyor değil mi? Bu işi başaracağız, petrolü, silah ve mühimmatıyla da her şeyiyle.” demişti.

Erdoğan açıklamalarına Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’tan tepki geldi. 

AP’nin aktardığı habere göre, Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak için Brüksel’e ulaşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, “Bir NATO üyesi, müttefik ülke tarafından Yunanistan’a karşı bir füze saldırısına ilişkin yapılan tehditler kabul edilemez ve evrensel bir kınama gerektirir” dedi. Dendias, “Kuzey Kore tavırları, Kuzey Atlantik İttifakı’na giremez ve girmemeli” tepkisini gösterdi.

Yunanistan’dan Erdoğan’a: Kuzey Kore tavırları, Kuzey Atlantik İttifakı’na giremez

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Amerika’nın 2. Ukraynası

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!