Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Onlara göstereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan'ın adaları silahlandırmasına değinerek, "Şimdi konuşsunlar, iktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz." dedi.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında İsrail Savunma Kuvvetleri’nin Mavi Marmara isimli gemiye yaptığı saldırı sırasında hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti.

Topçuoğlu’nun ailesinin Beykoz’daki evinde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “İktidar olduktan sonra inşallah neler yapacağımızı, haklarını nasıl arayacağımızı, onların yanında olduğumuzu anlatmak için geldik. Mavi Marmara olayını biliyorsunuz, şehitlerimiz var. Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail’le pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir, biz bu davayı kapatmış değiliz. Herkesin hakkını ve hukukunu aramak zorundayız. Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayıp da ne yapacaksınız? O nedenle geldik, oturduk, konuştuk, dertleştik. Olayı anlatan kardeşimiz gözyaşlarını tutamadı. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bazı istekleri oldu, o isteklerin de takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına da değinen Kılıçdaroğlu, “İktidar değişecek, iktidar olacağız. Yunan iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. Bizim hangi gelenekten geldiğimizi, ülkenin çıkarlarını nasıl koruduğumuzu da gayet iyi biliyorlar. Aynı zamanda rahmetli Ecevit’i de rahmetli Erbakan’ı da çok iyi biliyorlar. Şimdi konuşsunlar, iktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından ayrılırken sokaktan geçen Yusuf isimli bir çocukla konuştu. Kılıçdaroğlu çocuğun elini öperek, sarıldı.

Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Onlara göstereceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hiç güleceğim yoktu. Herhalde yunana adalardaki silahlar az daha fazla silah getirin diyecek. Biden ve bilumum batılı dostlarından iktidar ve demokrasi dilenen ychp müdürü ve tayfası bu konuda ağzını bile açamaz.

 2. 2 ay önce

  Kuvvacı ve Dersimli Kemal…değişik bir karışım; ancak labaratuvar ortamında mümkün! Yoksa seyid rıza ve mustafa kemali aynı cümlede nasıl kullanabilirsin ki?

 3. 2 ay önce

  Aboooov!Az önce Dimitri aradı.Yunanistan bu açıklamayı duyunca toptan Bahama’lara göç kararı almış.Çok yaşa!

  • 2 ay önce

   Yorumunuzu kahvede yüksek sesle okudum. Çaylar zebil oldu. Gülerken çayları püskürttüler. Çok yaşayın he mi 🙂

 4. 2 ay önce

  Zatinburnuda Yunanlı birisinin heykelini yapan Kılıçdaroğlu Yunan’a karşı direnecekmiş! Hadi oradan. Bi de bu on yılda bir kere Atatürk’ün adını ağzına alamayan Kılıçdaroğlu Kuvayı milliyeci olmuş!!! Kulaklarımız mi uzamış? Yoksa alnımızda eşek mi yazmış?

 5. 2 ay önce

  İnanan oldumu bu adamın natoya batıya herhangi bir dikleşmesi olacağına

 6. 2 ay önce

  yahu bu kendini ne saniyor ki anlamadim gitti. Ciddiye alan da yok ama kendi kendine gelin güvey oluyor iste.

 7. 2 ay önce

  Söyledi biz de bilelim.

  Sirtaki ise gosterecegin onu imamınoğlu gösteriyor.Bir zamanlar Akıncı ve Fener Rum patriginin kucağından beri gelmeyen her şey o biçim olacak bey…

  Sen başka bir varyata bul

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!