Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Alınan son dakika haberine göre, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

featured

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Bakanlığa çağrılan Lazaris’e Türkiye’nin konuya ilişkin görüşleri ve tepkileri iletildi.

Lazaris’e adı geçen terör örgütlerinin Yunanistan’da propaganda, finansman ve eleman temini faaliyetlerini rahatlıkla yürüttüğü ve terörle iltisaklı çevreler için Yunanistan’ın güvenli liman kimliğinin arttığı aktarıldı.

Ayrıca Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden teröristlerin her türlü lojistik ve eğitim imkanlarından yararlandıkları Lavrion kampı örneği Lazaris’e gösterildi.

Lavrion kampının Irak ve Suriye’deki PKK kamplarıyla kıyaslanabilir ölçüde bir terör yuvası haline geldiği görüşü de aktarılan Lazaris’e, bu kamptan başlayıp Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği civarında aleni PKK gösterisi haline gelen eylem dolayısıyla Türkiye’nin tepkisi ve konuya ilişkin görüşleri iletildi.

Görüşmede Yunanistan’daki Türk temsilciliklerinin ve vatandaşlarının güvenliğine yönelik kaygılar da dile getirildi, terörle mücadelede etkili iş birliği beklentisi tekraren ifade edildi.

Ayrıca Yunanistan’ın terörle mücadelede komşuluk ilişkilerinden ve uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesinin gerekliliği de vurgulandı.

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Yunanistanin Basbakani Turk adasina gidip Yunan bayragi ile gosteri yapip Dunyaya yayiyor, Disislerinden gik yok. Sonrada simarik Yunanistan, oylemi. Yunanistan 18 adayi isgal etti yine gik yok. Sonrada simarik Yunanistan, oylemi. Yunanistan son 20 yilda AKPnin sayesinde simardi.

    Cevapla
  2. 8 ay önce

    Yunanistan kendi topraklarinda güvenligi sagliyamiyorsa, Türkiye güney sinirinda oldugu gibi, yunanistanin icerisinde de 30km‘lik güvenli bölge olusturmak üzere müdahale etme hakkina sahiptir. Suriye ve irakta pkk ne ise, yunanistanda da ayni. Muamele de ayni olmali.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!