Yunanistan’ın S-300’ü aktif etmesine hükümetten ilk yanıt

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Çelik Girit’teki s-300’lerin hazırlandığı iddiası ile ilgili olarak, ‘Bende böyle bir teyitli bilgi yok. Bir tarafta gözünüzün önüne TSK’nın iradesini getirin. Bunların uğraştığı işler çocukça işler.’ dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik CNN Türk’te Hakan Çelik’e gündeme ilişkin konuştu.

Bazı açıklamaları şöyle:

GİRİT’TEKİ S-300’LERİN HAZIRLANDIĞI İDDİASI

“Bende böyle bir teyitli bilgi yok. Bir tarafta gözünüzün önüne TSK’nın iradesini getirin. Bunların uğraştığı işler çocukça işler. Böyle bir şey de yapıyorlarsa, bu S-400 meselesiyle uğraşanların meselesi olur.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET ve CEREN ÖZDEMİR CİNAYETİ

Bu bizim canımızı çok yakan yaşadığımız her bir kayıpla birlikte insanlığımızdan ve medeni toplum olma vasfımızdan bir şeyler kaybediyoruz.

Günlük hayatta kullandığımız dil fazla ataerkil fazla maço. Kullanılan dil baştan cinsiyetçi bir dil. İnsan kavramı yerine adam kavramını kullanmamızdan başlayarak küçük yaştan itibaren çocukların yetiştirilmesinde… Bu konuda kat etmemiz gereken çok fazla mesafe var. Çocuk yetişirken hangi kodlarla yetişiyor?

Fiziksel şiddet en çirkinin ama sözle şiddet var farkında olmadığımız şekilde kadını geri tutan bir yaklaşım var bunlar da şiddet.”

Yunanistan’ın S-300’ü aktif etmesine hükümetten ilk yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    “Günlük hayatta kullandığımız dil fazla ataerkil fazla maço. Kullanılan dil baştan cinsiyetçi bir dil. İnsan kavramı yerine adam kavramını kullanmamızdan başlayarak küçük yaştan itibaren çocukların yetiştirilmesinde… Bu konuda kat etmemiz gereken çok fazla mesafe var. Çocuk yetişirken hangi kodlarla yetişiyor?
    Fiziksel şiddet en çirkinin ama sözle şiddet var farkında olmadığımız şekilde kadını geri tutan bir yaklaşım var bunlar da şiddet.”
    İşte bu düşüncelerin altına imza atılır.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!